Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 11-06-06, 13:27
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

..δυσκολα τα πραγματα..αλλα μην το βαζεις κατω.εγω θα σου ελεγα να τον απομονωσεις ξανα,με θερμοκρασια 32,να βαλεις το βραδι αεραντλια να δουλευει,δοκιμασε να αγορασεις flagyl των 500,απο φαρμακειο,να διαλυσεις μεσα σε ενα μπρικι με ζεστο νερο 2 χαπακια φλατζιλ(την σκονη μονο που περιεχουν),και να το ριξεις στο ενυδρειακι με το ψαρι....συχνες αλλαγες νερου,να παρατηρεις το ψαρι συνεχεια,και ολα αυτα με συνδιασμο μπανιου σε αλατι εξω σε κουβα(ανατρεξε στο αρθρο(αλατι και αγιος ο θεος για τη δοσολογια)...προσοχη μονο για τον χρονο εκθεσης του ψαριου στο αλατι...μιλαω για 2-3 λεπτα,και μολις το ψαρι γυρισει οριζοντια ,το βγαζεις γρηγορα εξω...!!!...υπαρχουν βεβαια και οι θεραπειες με bactopour direct+bactopour...αλλα το ψαρακι σου ηδη δεν ειναι πολυ καλα,και δεν ξερω αν θα αντεξει τη χημεια,μαζι με το στρες....σε τετοια κατασταση,εγω προσωπικα,και εχω γιατρεψει-σωσει ψαρια,αλλα εχω χασει κιολας....ολα θα εξαρτηθουν και απο το ιδιο ψαρι,και το ποσο στρεσαρισμενο-αρρωστο ειναι...καλη επιτυχια...αληθεια πως επεσε τοσο η θερμοκρασια σου...??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01822 seconds with 11 queries