Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 05-01-18, 23:56
thrasyvoul Ο χρήστης thrasyvoul δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2018
Περιοχή: πλατανιας Χανιων
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες και Καλή Χρονιά!
Ποιό φίλτρο έχεις και κάνει θόρυβο? (μήπως μπορεί να διορθωθεί)
Εδώ είχα κάνει κάποιες προτάσεις για αντίστοιχο ενυδρείο http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...4&postcount=25
Το φιλτρο αυτο ειναι αγορασμενο πριν 7-8 χρονια δεν γραφει κατι εξωτερικα, παντως πηγα σε ενα πετ σοπ και μου ειπε το ιδιο με εσενα ,να μην παρω αλλο και να κοιταξουμε να το διορθωσουμε,μου εδωσε μια αντλια νερου γιατι εχω δει οτι αυτη κανει τον θορυβο αλλα οταν ηρθα σπιτι ειδα οτι ηταν μεγαλυτερη σε μεγεθος και δεν χωρουσε στο φιλτρο που εχω,επομενως θα παω την δευτερα να την αλλαξω. Επισης ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας,αν και εχω διαβασει αρκετα για στρωσιμο ενυδρειου αλλα επειδη δεν ειναι και τοσο απλα και κατανοητα απο ολους τους αρχαριους, απο το πετ σοπ μου ειπανε για στρωσιμο να ριξω μεσα ενα φαρμακο αντι-χλωρικο μαζι με ενα για βακτηρια και μετα απο 7-10 μερες να ξαναριξω αυτο για τα βακτηρια και μετα απο καμια εβδομαδα μπορω να βαλω τα πρωτα μου ψαρακια, απο τεστ νερου που τον ρωτησα αν πρεπει να αγορασω μου ειπε οτι επειδη ειναι ακριβα αν θελω να του παω εκει δειγμα απο το νερο να το ελεγξει αυτος πριν βαλω μεσα τα ψαρακια, επισης μαζι με το στρωσιμο που ξεκινησα εβαλα μεσα και 2 αληθινα φυτα που αγορασα απο εκει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries