Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #144  
Παλιά 04-06-17, 13:23
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stratos mak Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σας
καθως το φωτιστικο λειτουργει επρεπε να μπει και το τελευταιο λιθαρακι και αυτο δεν ηταν τιποτα αλλο απο το σκιμμερ και ναι μπηκε deltec mce 300 απο οτι φενεται αρχιζει να στρωνει αν και κανει τον θορυβο του και δεν ξερω γτ.

εχουμε ομως θεμματακια οπως κυανο και ακομα μια αλγη ξεκινησα special blend βακτηρια χτες παρασεκυη μπηκε η δευτερη δοση απο μετρεησεις εκτος απο αμμωνια ειμαι καλα σε γενικεσ γραμμες νιτρικα ειχα κοντα στα 50 αλλα πριν μπει το σκιμμερ οποτε δεν εχω κανει και νεα μετρησει.

απο ζωντανα μεσα εχω μονο σαλιγκαρια μεχρι τωρα μπορω να πω κανουν δουλεια στον αρραγωνιτη και καπως τον καθαριζουν.

απο ρουτινες αλλαγες νερου καθε 7 με 10 μερες 15 με 20 λιτρα αναλογα αλλατι tropic marin pro reef, ανθρακα και αντιφωσφορο αλλαγη μια φορα τον μηνα

τωρα που μπηκα σε σειρα τη μου προτινεται απο συμπληρωματα αλλες ρουτινες, και σκεφτομαι να αλλαξω και κυκλοφοριτη εχω εναν 1000/Η και λεω να βαλω εναν jebao rw 4 μηπως δεν εχω καλη κυκλοφορια και εχω κυανο.

αυτα απο μενα ακουω γνωμες προτασεις συμβουλες.

Μπράβο Στρατο,μια χαρά φιλε!
Μια αναπλήρωση να βάλεις και θα εισαι σούπερ!
Το σκίμμερ θα το χαρακτήριζα καλυτερα ακρογωνιαίο λίθο και Οχι λιθαράκι!
Οι μετρησεις σου δεν ειναι καλές,περίμενε να πέσουν τα νιτρικά και να μηδενίσεις αμμωνία και στην συνεχεια να προσθέσεις κανενα ζωντανό!
Για το κυανό άστο να εκτονωθεί και μετα θα το καταπολεμήσουμε σε συνάρτηση με την κάθοδο των τιμών σου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01500 seconds with 11 queries