Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 25-04-17, 20:05
Zante Ο χρήστης Zante δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2017
Περιοχή: Ζακυνθος
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΔημήτρηςΤ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα προτιμούσα σαμπ σ αυτα τα λιτρα.1ο ο θόρυβος εχει λυθεί εδω κ καιρο .2ο με 150 ευρω φτιαχνεις σαμπ για 2 τονους ενυδρειο.3ο βαζεις καπακι δεν εχεις εξάτμιση.4ο απιστευτη ταχύτητα στην συντήρηση.φιλε μου φτιάχνω κ εγω ενα 2μετρο πρωτα ο Θεός μ ακριβως τις ιδιες διαστασεις κ νομίζω οτι θα το χαρεις παρα πολυ.καλη αρχη!!!
Να σαι καλα φιλε ελπιζω κι για σενα το ιδιο....απλα απο σαμπ δεν εχω ασχοληθει και δεν ξερω πολλα πρεπει να το μελετησω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίες διαστάσεις για Μαλάουι!! Ανυπομονώ να αρχίσουμε τη συζήτηση για τα είδη που θέλεις να φιλοξενήσεις

Μεγάλη προσοχή στον σχεδιασμό του ενυδρείου (και της βάσης του) και οπωσδήποτε βοήθεια από κάποιον έμπειρο ή επαγγελματία στο κόλλημα. Είναι πολλά τα λίτρα για αστοχίες

Ένα σωστό σαμπ είναι για πολλούς η πιο καλή λύση ειδικά για ενυδρεία τέτοιου όγκου.
Ωστόσο εγώ δεν επέλεξα ποτέ σαμπ και κοντά στα πλεονεκτήματα καλό είναι να λέγονται και τα μειονεκτήματα. Μερικά : - μεγαλύτερος θόρυβος από την ροή του νερού σε σχέση ακόμα και με το πιο θορυβώδες εξωτερικό φίλτρο - αντίστοιχα μεγαλύτερος κίνδυνος για πλημμύρα - αναπόφευκτη υγρασία στο ντουλάπι λόγω εξάτμισης - κόστος κατασκευής/εξοπλισμού αντίστοιχο με ένα μεγάλο εξωτερικό φίλτρο αλλά μηδενική συγκριτικά αξία μεταπώλησης σε σχέση με το τελευταίο - .......
Κλεοβουλε οτι και να φιλοξενισει οπωσδηποτε δεν θα λειπουν αυτα τα εκπληκτικα demasoni.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zante : 25-04-17 στις 20:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01499 seconds with 11 queries