Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=11)
-   -   ADA (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=90704)

Samsara 08-03-16 21:15

ADA
 
Γνωρίζει κάποιος για τα ενυδρεία ADA - AQUA DESIGN AMANO

nazgul 08-03-16 21:43

Τι ακριβως θελεις να μαθεις?

Samsara 08-03-16 21:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 928645)
Τι ακριβως θελεις να μαθεις?


Αν μπορεί κάποιος στην Ελλάδα να τα βρει, τον εξοπλισμό τους, τα χημικά τους, γενικά τα προϊόντα τους και αν κάποιο μέλος εδώ στο site έχει ένα τέτοιο ενυδρείο

nicpapa 08-03-16 22:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Samsara (Μήνυμα 928649)
Αν μπορεί κάποιος στην Ελλάδα να τα βρει, τον εξοπλισμό τους, τα χημικά τους, γενικά τα προϊόντα τους και αν κάποιο μέλος εδώ στο site έχει ένα τέτοιο ενυδρείο

Στην Ελλαδα αποκλειτεται να βρεις κατι απο Ada.... μονο εξωτερικο. :rolleyes:

Samsara 08-03-16 22:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nicpapa (Μήνυμα 928650)
Στην Ελλαδα αποκλειτεται να βρεις κατι απο Ada.... μονο εξωτερικο. :rolleyes:

αυτό φοβόμουνα :)

nicpapa 08-03-16 22:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Samsara (Μήνυμα 928651)
αυτό φοβόμουνα :)

Τι θελεις να κανεις και γιατι πρεπει να ειναι ada?

Samsara 08-03-16 22:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nicpapa (Μήνυμα 928654)
Τι θελεις να κανεις και γιατι πρεπει να ειναι ada?

βλέπω βιντεακια στο διαδίκτυο και είναι πανέμορφα

aquadann 08-03-16 22:56

ADA ενυδρεία, δυστυχώς μόνο εξωτερικό μπορείς να βρείς. Είχα πάρει το 20λίτρο το οποιο φιλοξενεί αυτήν την στιγμή γαρίδες Red Fire Shakura. Είναι όντως πολύ ωραία ενυδρεία και ανάλογα την γυάλα αλλάζει όπως σε όλα η τιμή αλλά όχι σε εξωφρενικές τιμές.

Έρχονται χωρίς φίλτρο, θερμοστάτη και φωτισμό το οποίο είναι μείον. Επίσης αν και το φωτιστικό είναι πάρα πολύ καλό και κάνει δουλεία το πιο μικρό αυτό που έχω πριν 2 χρόνια που το είχα πάρει έκανε 210,00 ευρώ με την έκπτωση.

Απο την δικια μου εμπειρία που έχω αυτό το ενυδρείο απο τότε που το έστησα παει μόνο του χωρις να ρίχνω λιπάσματα, χωρίς cO2 (το υπόστρωμα είναι ada amazoinia soil). Απλά ακουλουθώ τις γνωστές ρουτίνες με προσεχτικές αλλαγές νερού και μετρήσεις. Δεν έχω απώλειες και τα φυτά μεγαλώνουν συνέχεια.

Samsara 08-03-16 23:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από aquadann (Μήνυμα 928666)
ADA ενυδρεία, δυστυχώς μόνο εξωτερικό μπορείς να βρείς. Είχα πάρει το 20λίτρο το οποιο φιλοξενεί αυτήν την στιγμή γαρίδες Red Fire Shakura. Είναι όντως πολύ ωραία ενυδρεία και ανάλογα την γυάλα αλλάζει όπως σε όλα η τιμή αλλά όχι σε εξωφρενικές τιμές.

Έρχονται χωρίς φίλτρο, θερμοστάτη και φωτισμό το οποίο είναι μείον. Επίσης αν και το φωτιστικό είναι πάρα πολύ καλό και κάνει δουλεία το πιο μικρό αυτό που έχω πριν 2 χρόνια που το είχα πάρει έκανε 210,00 ευρώ με την έκπτωση.

Απο την δικια μου εμπειρία που έχω αυτό το ενυδρείο απο τότε που το έστησα παει μόνο του χωρις να ρίχνω λιπάσματα, χωρίς cO2 (το υπόστρωμα είναι ada amazoinia soil). Απλά ακουλουθώ τις γνωστές ρουτίνες με προσεχτικές αλλαγές νερού και μετρήσεις. Δεν έχω απώλειες και τα φυτά μεγαλώνουν συνέχεια.

νασαι καλά, από πιο site αγόρασες?από πιο site αγόρασες?

johnpecn` 08-03-16 23:38

Φιλε μου φτιάξε μόνος σου ένα 60αρι με γυαλι optiwhite θα είναι ακριβώς το ίδιο, και για φωτιστικό αν θέλεις κοιτά τα chichiros ADA style στην μισή τιμή.

stanisalus18 09-03-16 01:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` (Μήνυμα 928670)
Φιλε μου φτιάξε μόνος σου ένα 60αρι με γυαλι optiwhite θα είναι ακριβώς το ίδιο, και για φωτιστικό αν θέλεις κοιτά τα chichiros ADA style στην μισή τιμή.

+1 από μένα για αυτά που λέει ο φίλος εδώ. Κάνεις παπάδες με μια απλή αντιγραφή αν θέλεις, με έναν έμπειρο φίλο φτιάχνεις ένα όμορφο ενυδρείο με όμορφα περασμένες τις σιλικόνες. Βρίσκεις και βάζεις ένα αυτοκόλλητο αν θέλεις και το ονομάζεις ADA :rolleyes:

aquadann 09-03-16 09:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Samsara (Μήνυμα 928668)
νασαι καλά, από πιο site αγόρασες?από πιο site αγόρασες?

δεν το αγόρασα απο σαιτ, απο επίσκεψη στο εξωτερικό το πήρα λόγω δουλειας μου


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:56.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01876 seconds with 10 queries