Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   problem (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=8661)

dim 23-08-05 19:24

problem
 
όταν μπαίνω και κοιτάω ένα θέμα και μετά ξαναγυρίζω στην κεντρική σελίδα δεν μου σβήνει την ένδειξη καινούριου θέματος. γίνετε μπέρδεμα έτσι και δεν ξέρω πια έχω διαβάσει και ξαναμπαίνω. υπάρχει γιατρειά??

ahar 23-08-05 20:06

επιστρέφεις στην κεντρική σελίδα πατώντας το "back" ή απο την πλοήγηση του προγράμματος?
και οταν το κλεινεις το προγραμμα κλεινεις απλα το browser ή πατας και logout?

george hmmy 24-08-05 00:07

Και σε μένα το παρουσιάζει αυτό και δεν φτιάχνει η κατάσταση με F5. Σβήνει τις αναγωσμένες θεματικές ενότητες συνήθως όταν κλείσω και ξανανοίξω το site.

lasal 24-08-05 01:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dim
όταν μπαίνω και κοιτάω ένα θέμα και μετά ξαναγυρίζω στην κεντρική σελίδα δεν μου σβήνει την ένδειξη καινούριου θέματος. γίνετε μπέρδεμα έτσι και δεν ξέρω πια έχω διαβάσει και ξαναμπαίνω. υπάρχει γιατρειά??

Μόνον στην κεντρική σελίδα δεν επισημαίνονται τα διαβασμένα.
Θέλει διόρθωμα.
Δημήτρη αν πατήσεις εκει που λέει "Νέα Μηνύματα" στην κεντρική σελίδα,
τοτε θα δείς όλα τα αδιάβαστα τελευταία θέματα.
Σε αυτο το παράθυρο μπορείς να το κάνεις ανανέωση (refresh) (F5)
Μια άλλη λύση που σου προτείνω είναι αντι για τον explorer
να χρησιμοποιήσεις το firefox.
Μπορείς να δουλεύεις με tabs χωρίς να χρειάζεται να ανοίγεις άλλα παράθυρα.
Ιδανικο για περιήγηση στο φορουμ.
Αν συνεχίσεις με τον explorer τότε σου προτείνω να ανοίγεις τα καινούργια θέματα πάντοτε σε καινούργιο παράθυρο.
Να ξέρεις οτι οταν βγαίνεις απο το φορουμ με Logout σβύνονται τα cookies και χάνονται τα θέματα που είχες δεί.
Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει ο Αλέξανδρος.
************************************
Αλέξανδρε αντί για το "Νέα Μηνύματα" δεν μπορεί να μπει στην θέση του το "Νέα Θέματα" που ειναι και ποιο σωστό?
Πολλοί το περνούν για Pm ενώ δεν ειναι.....

dim 24-08-05 01:22

δεν πάω πίσω απο το back του browser, όταν διαβάζω ένα θέμα πατάω εκεί που θέλω αν πάω π.χ. στο Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων για το χόμπυ του Ενυδρείου που βρίσκεται στο επάνω μέρος της σελίδας.
όταν κλείνω το πρόγραμα δεν πατάω logout. θα έπρεπε να κάνω και logout?

george hmmy 24-08-05 10:28

Όχι, έτσι και κάνεις logout σβήνονται τα cookies (το ημερολόγιο ας πούμε) που καταγράφεται που έχεις μπει και τι έχεις κάνει. Άρα την επόμενη φορά που θα ξαναμπείς θα στα δείξει όλα ως μη αναγνωσμένα αφού έσβησες τη "μνήμη". Λύση πάντως στο πρόβημα ακόμα δεν βρήκαμε. :?

halvas69 26-08-05 15:38

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα από την γέννηση του νέου Forum.
Για να το λύσω, (Ο Θεός να το κάνει λύση) έπρεπε να κάνω το εξής:
Πχ έχω μπει στην κατηγορία Ζωοτόκα (πάλυ τυχαίο παράδειγμα ? χο,χο) και κλικάρω το θέμα ’ρρωστη Γκαπίνα.
Μόλις τελειώσω αν πατήσω να εμφανιστεί η αρχική σελίδα μου δείχνει ότι υπάρχει ακόμα αναμένο νέο θέμα στα Ζωοτόκα.
Ξαναμπαίνω και δεν μου δείχνει τίποτα highlighted και σωστά βέβαια καθ ότι το διάβασα ήδη.
Ξανακλικάρω να πάει στην αρχική σελίδα και τότε όντως μου το σβύνει.
Κάτι πρέπει να γίνει Mr.Technician γιατί είναι μπέρδεμα.
Μήπως γίνεται κάτι με τα "μπισκοτάκια" ?
Αντε γιατί δεν θα σε πάω για μπριζόλες..... :smt047

Manogr 26-08-05 15:41

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω και οταν εχει πολλα νεα μηνυματα γινεται χαμος! Το προβλημα υπαρχει και οταν δεν παταω back αλλα απ'ευθειας στα links για να γυρισω στη θεματικη ενοτητα και ακολουθω και εγω την ιδια διαδικασια μπρος πισω για να φανουν διαβασμενα...κανονικα θα επρεπε να δουλευει και με το Back...

Λογικο ειναι να υπαρχουν προβληματα μετα απο αλλαγη προγραμματος οποτε καλη επιτυχια :)

Takis 26-08-05 16:50

Μεχρι να λυθει το προβλημα, μολις γυρισετε στην Αρχικη σελιδα, στο κατω μερος κανετε ενα κλικ εκει που λεει «Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα» για να μην σας μπεδρευει... ;)

george hmmy 26-08-05 16:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Manogr
κανονικα θα επρεπε να δουλευει και με το Back...

Με το back ορθά δεν το σβήνει ως αναγνωσμένο Μάνο. Δοκίμασε πχ στο email σου να δεις ότι όταν το έχεις διαβάσει και πατήσεις back πάλι ως αδιάβαστο στο δείχνει.
Όσο για την πρόταση σου Τάκη κι εγώ αυτό κάνω, αλλά τι γίνεται, όταν υπάρχουν πχ σε ένα φόρουμ πολλά θέματα που υπάρχουν νέες απαντήσεις? μπορεί να χάσεις κάποιο που σε ενδιαφέρει με αυτόν τον τρόπο. Μπερδεψοκατάσταση!

Giorgos 26-08-05 21:44

Μια προσωρινή (μέχρι να διορθώσει την βλάβη ο τεχνικός) λύση είναι η εξής:
Διαβάζεις τα μηνύματα ανά Κατηγορία και όχι μόνο τα νέα από την τελευταία σου επίσκεψη. Δηλαδή, πχ. ξεκινάς με τα μη αναγνωσμένα στην κατηγορία "Αρχάριοι Γλυκού Νερού". Αφού διαβάσεις όλα τα μη αναγνωσμένα, πρώτα επιστρέφεις στην αρχική σελίδα της κατηγορίας ("Αρχάριοι Γλυκού Νερού") και όχι με το back, και μετά πηγαίνεις στην Αρχική σελίδα του GAB. Έτσι, σημειώνονται αναγνωσμένα τα θέματα και οι κατηγορίες που έχουν διαβαστεί.
Αυτό επαναλαμβάνεται για όλες τις κατηγορίες που έχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα.

dim 26-08-05 21:51

δουλεύει έτσι Γιώργο και ναι μεν είναι λιγάκι σπαστικό αλλα φεύγει το μπέρδεμα.! κάτι είναι και αυτό, γίνετε η δουλειά μας.
πάντος να πώ και κάτι άλλο τώρα που γυρνάει. με δυσκολεύει λιγάκι το καινούριο φόρουμ. μου αρέσει το παρουσιαστικό αλλα είναι λιγάκι μπέρδεμα και με τα σχήματα που υπάρχουν για τις καινούριες δημοσιεύσεις. μπορει να είναι και θέμα χρόνου πάντος να το συνηθίσω γιατί είχα συνηθίσει το άλλο.
σε γενικές γραμμές πάντος είναι πιο "ελκυστικό".!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01959 seconds with 10 queries