Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Καινούργιο ενυδρείο με ανάγκες (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=5197)

Obelix(Reifen) 21-10-03 18:30

Καινούργιο ενυδρείο με ανάγκες
 
Το στήσαμε αλλά κολλήσαμε στο γέμισμα του. :evil:
Για να είμαι ακριβής στα φυτά και στις πέτρες .Από φυτά που κατέβηκα στη Αθηνά δυο εβδομάδες πιο πριν δεν βρήκα τίποτα, θα κατεβώ μέσα σε αυτήν την εβδομάδα ,μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει φέρει κάποιο από τα καταστήματα.
Επίσης που μπορώ να βρω πέτρες επίπεδες ,ακανόνιστες με εσοχές σε διάφορα μεγέθη η τουλάχιστον μεγάλη ποικιλία .

Ευχαριστώ και έπεται συνεχεία. :arrow:

thediscusman 21-10-03 18:33

Είναι λίγο δύσκολο να έρθουν φυτά αυτές τις μέρες λόγω της απεργίας των γεωπόνων. Τουλάχιστον εμένα αυτό μου είπαν στη Θεσσαλονίκη. Και εγώ στο ψάξιμο είμαι... :x :x

Cpagr 21-10-03 18:50

Καρυστου θα σε βολευανε?? :roll:

Obelix(Reifen) 21-10-03 21:51

Μόνο σε μαύρο-καφέ και γκρι (χρωματα του χαλικιου)

sot-zoe 21-10-03 21:56

Φυτα εχουν φερει τα Pet City ,στο Χαιδαρι και στην Γλυφαδα .
Ολα της Τροπικα και καλες τιμες απο 4€ - 7€ το γλαστρακι ( που εχει σε πολλες περιπτωσεις αναλογα με το ειδος πολλες ριζες )

BILAS 22-10-03 14:24

Αφου θα ερθεις Αθηνα παρε ενα τηλ και καπως θα σε βολεψουμε απο φυτα :mrgreen: .Μην παρεις και πεις οτι το βραδυ θα ειμαι εκει , μια-δυο μερες πριν να οργανωθουμε λιγο :wink:
Πετρες εγω βρηκα μερικες ωραιες στο αλσος στο σκοπευτηριο και σε αρκετα διαφορετικα σχηματα.

Obelix(Reifen) 22-10-03 15:19

Θα κατεβώ αύριο αλλά θα πρέπει να πάω να πάρω τα φυτά και να πάω να πάρω κάτι ψαράκια που μου έχουν τάξει, όπως το βλέπω θα διανύσω την Αθηνά από άκρη σε άκρη μη βάλω και αλλά στο πρόγραμμα.
Άμα περάσετε από Λιβαδειά η από Αλίαρτο πάντως να το ξέρεται κερνάω καφέ και κάτι ρίζες mopani που μου περισσεύουν (αυτές αποστέλλονται κιόλας ).
Όσο για τις πέτρες εγώ σε άλση και σε βουνά δεν πλησιάζω ,έχει αρχίσει η κυνηγητική περίοδος 8)

stefanos.f 22-10-03 15:35

Ξερω ενα φοβερο μερος για πετρες σε μια ερημικη παραλια στην Νοτια Κερκυρα... μονο που εκτος απο την αποσταση που θα πρεπει να διανυσεις για να πας εκει, εχε υπ οψιν σου οτι θα χρειαστεις και ενα Jeep, μια γεννητρια, ενα κρουστικο δραπανο και μπολικη τρελα :D :D :D Κυνηγους δεν εχει μην φοβασαι :lol:

ASCCO1 22-10-03 22:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sot-zoe
Φυτα εχουν φερει τα Pet City ,στο Χαιδαρι και στην Γλυφαδα .
Ολα της Τροπικα και καλες τιμες απο 4€ - 7€ το γλαστρακι ( που εχει σε πολλες περιπτωσεις αναλογα με το ειδος πολλες ριζες )

δεν θα στο συμβουλευα να παρεις απο εκει :twisted: :twisted: :twisted:

πιστευω οτι αρκετοι απο εμας εχουν κλαδεματα να σου δωσουν

sot-zoe 22-10-03 23:00

δεν ξερω γιατι το λες αυτο μανθο , αλλα εχω παρει πολλα φυτα απο εκει τις προηγουμενες 20 μερες περιπου και ολα ηταν αψογα και σε πολυ φθηνες τιμες 4-6€ , και χωρις κανενα προβλημα και ολα της τροπικα .

annivas2000 23-10-03 00:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sot-zoe
και σε πολυ φθηνες τιμες 4-6€ , και χωρις κανενα προβλημα και ολα της τροπικα .

Δεν θα συμφωνησω ακριβως..........bolbitis 9€ και η wallichi ειχε μεν 6€ αλλα ειχε και υψος 10 ποντακια........


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:34.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,33636 seconds with 10 queries