Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=164)
-   -   παρουσιαση 18 λιτρου ενυδρειου φυτεμενο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49005)

nakos 06-02-11 23:34

παρουσιαση 18 λιτρου ενυδρειου φυτεμενο
 
4 Συνημμένο(α)
γεια σας θα ηθελα να σας παρουσιασω το ενυδρειακι μου και να ακουσω συμβουλεσ για να γινει καλυτερο....

ψαρακια: 2 γκαπυ

και πολλα φυτακια

ακουω συμβουλεσ

pavlos1988 06-02-11 23:46

Για εμενα:Βγαλε το βαρελακι,βαλε πετρες-ξυλα,βαλε μαυρο φοντο,βαλε κανενα ακομα φυτακι.Μετρησεις εχεις κανει?Ειναι στρωμενο το ενυδρειο?

takis07 06-02-11 23:50

γνωμη μου ειναι να βγαλεις το διακοσμητικο

nakos 06-02-11 23:51

σε ευχαριστω φιλε μου θα το δοκιμασω και αυτο γιατι ειχα αγορασει κατι πετρες...θα το αλλαξω αυριο και θα ανεβασω φωτο

achisael 07-02-11 02:32

εμενα γνωμη μου ειναι να το αφησεις...
εχω και εγω ενα τετοιο και τα δικα μου το λατρευουν μιας και το εχουν για κρυψωνα... και κρεβατι!!!!

φυσικα και οι πετρες καλες ειναι...

johnbaz 07-02-11 09:09

Εμενα για το βαρελακι δεν μου πεφτει λογος,ειναι τελειος υποκειμενικο.αν σαρεσει το κρατας.γνωμη μου ειναι οτι αν αλλαζες σε μαυρο το φοντο θα εδειχναν ολα πιο πολυ.καταλαβαινεις,για αντιθεση.κατα τα αλλα ειναι μια καλη αρχη.αλλωστε οι περισσοτεροι πριν πολλα χρονια ειχαμε ξεκινησει πολυ ασχημα.πλεον υπαρχει κ το ιντερνετ στην ζωη μας τα τελευταια χρονια κ υπαρχει μεγαλη βελτιωση.διαβασμα,ενημερωση μεσα απτο gab κ θα δεις πως θα τα βλεπεις μετα τα πραγματα!καλη συνεχεια

nakos 07-02-11 16:51

τα ψαρακια μου συνεχεια εκει πηγαινουν και κρυβονται...σημερα θα παω να αγορασω ενα μαυρο φοντο...σας ευχαριστω

johnbaz 07-02-11 17:05

χαρτονι να παρεις.οσο για το βαρελακι αν κατι ειναι επικινδυνο ειναι μην βγαζει τοξικες ουσιες κ εχεις αργοτερα προβλημα με τα ψαρακια σου.γιαυτο δεν πολυχρησιμοποιουνται τα τεχνητα!

Diskus fan 08-02-11 22:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από achisael (Μήνυμα 549616)
εμενα γνωμη μου ειναι να το αφησεις...
εχω και εγω ενα τετοιο και τα δικα μου το λατρευουν μιας και το εχουν για κρυψωνα... και κρεβατι!!!!

φυσικα και οι πετρες καλες ειναι...

Επέτρεψε μου να σου πω ότι ..... δεν είναι σωστό να γράφεις "ότι να 'ναι". Εκτός κι' αν θεωρείς ότι διαθέτεις αρκετή εμπειρία και δίνεις τέτοιες συμβουλές ... οπότε να το συζητήσουμε.-:cool:
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nakos (Μήνυμα 549789)
τα ψαρακια μου συνεχεια εκει πηγαινουν και κρυβονται...σημερα θα παω να αγορασω ενα μαυρο φοντο...σας ευχαριστω

Λογικό είναι αφού αυτό που χρειάζονται ... μόνο εκεί μπορούν να το βρουν. Αν τους είχες κάποιες άλλες κρυψώνες .... εκεί θα πήγαιναν.-:cool:
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnbaz (Μήνυμα 549797)
χαρτονι να παρεις.οσο για το βαρελακι αν κατι ειναι επικινδυνο ειναι μην βγαζει τοξικες ουσιες κ εχεις αργοτερα προβλημα με τα ψαρακια σου.γιαυτο δεν πολυχρησιμοποιουνται τα τεχνητα!

Τις περισσότερες φορές η βαφή τους δεν είναι και τόσο αθώα ... σωστά τα λες.-:cool:

eimaste aR21rwstoi 08-02-11 22:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan (Μήνυμα 550199)
Επέτρεψε μου να σου πω ότι ..... δεν είναι σωστό να γράφεις "ότι να 'ναι". Εκτός κι' αν θεωρείς ότι διαθέτεις αρκετή εμπειρία και δίνεις τέτοιες συμβουλές ... οπότε να το συζητήσουμε.-:cool:
-------------------------


Λογικό είναι αφού αυτό που χρειάζονται ... μόνο εκεί μπορούν να το βρουν. Αν τους είχες κάποιες άλλες κρυψώνες .... εκεί θα πήγαιναν.-:cool:
-------------------------


Τις περισσότερες φορές η βαφή τους δεν είναι και τόσο αθώα ... σωστά τα λες.-:cool:

ο φιλος παραπανω λεει οτι γνωμη μου ειναι ....κτλ κτλ
δεν ειπε πως αν το βγαλεις θα κανεις λαθος κτλ κτλ...
ο καθενας λεει την γνωμη του

και εγω μπορει να γραψω πως κατα την ταπεινη μου αποψη τα ψαρια ζουν χωρις νερο πιο καλα...ο καθενας εχει το μυαλο απο εκει και κερα και την κριση για να αποφασισει τι θα κανει

Diskus fan 08-02-11 22:49

Αυτό είναι το μεγάλο κακό ... ο καθένας είτε ξέρει, είτε δεν ξέρει ... έχει άποψη .... για πες μου και πως θα αποφασίσει ποία είναι η σωστή κίνηση αυτός που δεν έχει την ικανότητα (λόγω έλλειψης εμπειρίας) και θέτει το ερώτημα;:cool:

eimaste aR21rwstoi 08-02-11 23:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan (Μήνυμα 550226)
Αυτό είναι το μεγάλο κακό ... ο καθένας είτε ξέρει, είτε δεν ξέρει ... έχει άποψη .... για πες μου και πως θα αποφασίσει ποία είναι η σωστή κίνηση αυτός που δεν έχει την ικανότητα (λόγω έλλειψης εμπειρίας) και θέτει το ερώτημα;:cool:

εκει μπαινει η κριση κατα την αποψη μου..
κι εγω αρχαριος ειμαι και ποτε δεν εβαλα κατι τετοιο διαβασα απο μεσα αυτα που λενε οι πιο εμπειροι και το καταλαβα...
απο εκει και περα ισχυει και το αν δεν παθεις δεν θα μαθεις...
εδω εχω δει με τα ματια μου τυπος που εχει 80 λιτρα να παιρνει σκαλαρια και ενα δισκο:D

δηλαδη εδω να γραφουν μονο οι πιο εμπειροι?

Diskus fan 11-02-11 01:06

Κάποιοι για να μάθουν ... πρέπει να πάθουν .... κάποιοι μαθαίνουν από τα λάθη/παθήματα των άλλων ... η διαφορά .... οι δεύτεροι είναι σοφότεροι από τους πρώτους.-:cool:

johnbaz 11-02-11 17:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan (Μήνυμα 551076)
Κάποιοι για να μάθουν ... πρέπει να πάθουν .... κάποιοι μαθαίνουν από τα λάθη/παθήματα των άλλων ... η διαφορά .... οι δεύτεροι είναι σοφότεροι από τους πρώτους.-:cool:

συμφωνω απολυτα!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:53.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01832 seconds with 10 queries