Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Malawi (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Γεννες, πολλες γεννες !!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=37819)

Roussaks 11-02-10 12:31

Γεννες, πολλες γεννες !!!!
 
Καλησπερα , η χθεσινη νυχτα ηταν πολυ γονιμη:smt041:smt041:smt041:smt041
και τι θελω να πω....μπαινω κατευθειαν στο ψητο....

Εκει που χαζευαμε στην τηλεοραση και καθως το ματι μου κεντρισε ενας καυγας του αουρατους με τον σινοδοντι τσουπ , απο μια αλλη τρυπα να ενα μικρο (λαμπιδοχρομις) , αμεσως κανω στην γυναικα να φερει την πουδρα-τροφη να του ριξω ,που την εχω στο ενυδρειο με τα μουλτι .
Δεν προλαβαινει να μου την φερει και μου κανει οτι και εκει εχει γεννα κατι μικρα ξεπροβαλαν απο εναν κελυφος
.... περνω την πουδρα ριχνω στα μουλτι , ριχνω στον μικρο λαμπιδοχρομη και πριν κλεισω το καπακι βλεπω και ενα τσαμπι απο απλ σναηλ στο χειλος του ενυδρειου!!!!
Αμαν ....τα μαζευε ο πελαργος και τα εφερε ολα μαζι!!!!
Παλι καλα που ο σκυλος ειναι αρσενικος!!!!

alex 11-02-10 12:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Roussaks (Μήνυμα 415947)
Καλησπερα , η χθεσινη νυχτα ηταν πολυ γονιμη:smt041:smt041:smt041:smt041
και τι θελω να πω....μπαινω κατευθειαν στο ψητο....

Εκει που χαζευαμε στην τηλεοραση και καθως το ματι μου κεντρισε ενας καυγας του αουρατους με τον σινοδοντι τσουπ , απο μια αλλη τρυπα να ενα μικρο (λαμπιδοχρομις) , αμεσως κανω στην γυναικα να φερει την πουδρα-τροφη να του ριξω ,που την εχω στο ενυδρειο με τα μουλτι .
Δεν προλαβαινει να μου την φερει και μου κανει οτι και εκει εχει γεννα κατι μικρα ξεπροβαλαν απο εναν κελυφος
.... περνω την πουδρα ριχνω στα μουλτι , ριχνω στον μικρο λαμπιδοχρομη και πριν κλεισω το καπακι βλεπω και ενα τσαμπι απο απλ σναηλ στο χειλος του ενυδρειου!!!!
Αμαν ....τα μαζευε ο πελαργος και τα εφερε ολα μαζι!!!!
Παλι καλα που ο σκυλος ειναι αρσενικος!!!!



χαχα αντε με το καλο...

kingrim 11-02-10 12:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Roussaks (Μήνυμα 415947)
Πάλι καλά που ο σκύλος είναι αρσενικός!!!!



χαχαχαχαχ!!!!!

να σου ζήσουν ο πελαργός τα έφερε όλα μαζί να μην σε χρεώσει 3 φορές τα μεταφορικά :smt041:smt041

Roussaks 11-02-10 12:45

Λες καλοσυνη του!!!!
Την επομενη φορα θα τον περιμενω με τον τσιφτε...


.:smt068

bokostas 11-02-10 12:46

Να σου ζήσουν..χαζομπαμπά, αυτές είναι χαρές.:p
Τι είναι ο τσιφτές?

Roussaks 11-02-10 13:41

Τσιφτες --> κυνηγετικο οπλο !!!

Ευχαριστω , ευχαριστω...

-------------------------
Eρωτηση : Τι χρωμα πρεπει να ειναι το τσαμπι;;; γιατι βλεπω φωτο και διχνουν ροζ ενω εμενα ειναι ασπρο...

george1981 11-02-10 14:31

Να σου ζήσουν κι απο μένα !!! Το τσαμπί εμένα ήταν ροζ και στις 2 γέννες των apple snail και άσπρισε όταν είχαν εκκολαφθεί ! Έχε το νου σου μήπως κυκλοφορούν ήδη μικρά μέσα στο ενυδρείο :)

Roussaks 12-02-10 12:32

Να ρωτησω και κατι , μεσα στο ενυδρειο ειναι και ενας συνοδοντις , πρεπει να τον απομακρυνω;;;;;

Κλεόβουλος 12-02-10 19:22

Αν δεν θέλεις να ανησυχείς για τα μικρά;)

beat89 12-02-10 19:40

Μπραβο για τις γεννες σου.
Κ εγω πριν 2 μηνες περιπου ξηπνησα Σαββατο πρωι κ ειδα τα cory να εχουν γεμισει το ενυδρειο με αυγα,ο αρσενικος ancistrus να φυλαει τα αβγα του κ ενα τσαμπι απο apple snail στο καπακι....
Φανταστητε τι ειχε γινει το προηγουμενο βραδυ στο ενυδρειο....;););):smt120

agnos 12-02-10 19:54

Μπράβω φιλαράκο να σου ζήσουν.Πολύ καρπερό το σπίτι σου βρε!!!!!!

lingistis 12-02-10 20:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Roussaks (Μήνυμα 416292)
Να ρωτησω και κατι , μεσα στο ενυδρειο ειναι και ενας συνοδοντις , πρεπει να τον απομακρυνω;;;;;

Εγώ τον έχω μέσα... το ίδιο κακό κάνει με τα μεγάλα Mbuna.
Αν έχεις πολλές κρυψώνες όλο και κάποιο μικρό θα ζήσει...

Roussaks 16-02-10 09:32

Ποιο πολυ φοβαμαι για τα μικρα απλ σνεηλς παρα για το μικρο κιχλιδακι ( τα μικρα των αουρατους τι χρωμα εχουν;;; οεο; ) γιατι ειναι ασπρο ακομα ...

Ενα απ ντεητ στις γεννες , γεννησαν και τα Τζουλιδοχρομις!!!!

stdev 17-02-10 10:11

Καλημέρα!

Συγχαρητήρια και από εμένα για τις γέννες!! Με το καλό και το μεγάλωμα τώρα! :D
Άντε και άμα το γυρίσω στις κιχλίδες (που θα το γυρίσω...) να έχω και κάνα cone κοντά μου!! ;):)

persival 17-02-10 10:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stdev (Μήνυμα 417771)
Καλημέρα!

Συγχαρητήρια και από εμένα για τις γέννες!! Με το καλό και το μεγάλωμα τώρα! :D
Άντε και άμα το γυρίσω στις κιχλίδες (που θα το γυρίσω...) να έχω και κάνα cone κοντά μου!! ;):)

Καλημέρα! Μπράβο Κωστή :))))
Σταύρο κάντα 2 τα κονέ, πριν λίγες μέρες "πήραν μπροστά" τα maingano και αν αρχίσουν και τα Labidochromis σε λίγο καιρό δεν θα έχω χώρο :)

stdev 17-02-10 11:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από persival (Μήνυμα 417774)
Καλημέρα! Μπράβο Κωστή :))))
Σταύρο κάντα 2 τα κονέ, πριν λίγες μέρες "πήραν μπροστά" τα maingano και αν αρχίσουν και τα Labidochromis σε λίγο καιρό δεν θα έχω χώρο :)

Έτσι.... μήπως να το ρίξω στα νταμάρια???:rolleyes: :grin::grin:

Roussaks 18-02-10 09:39

Tα νταμαρια ειναι η πιο ασφαλη λυση (και ομορφη ) για εμας εδω κατω που το ph της βρισης ειναι ψηλα, τα πετ σοπ που δεν ξερουν την τυφλα τους και εμας που η μονη πληροφορηση ειναι το ιντερνετ και εμπειρικα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:40.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01710 seconds with 10 queries