Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Τροφή (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=18228)

ramsys 25-06-07 01:56

Τροφή
 
Από εκεί που είχα πάρει το ενυδρείο μου είπαν πως η tropical είναι η καλύτερη στις τροφές.Αυτό ισχύει? Εμένα κατά την άποψη μου είναι καλύτερη η tetra τι λετε?

Steve 25-06-07 06:17

Εγω χρησημοποιω :
Tetra Pro
Tetra Min
Tetra Tabimin
Tetra Baby
Sera Sun
Sera Vipagran
Sera Micropan
Η καλυτερη ειναι η Sera Vipagran , οι τροφες της Tetra δυαλυοντει στη νερο με αποτελεσμα να βρομιζει......Νομιζω...

MiziGr 25-06-07 07:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από grigoriou_s (Μήνυμα 185185)
Η καλυτερη ειναι η Sera Vipagran , οι τροφες της Tetra δυαλυοντει στη νερο με αποτελεσμα να βρομιζει......Νομιζω...

Με ποιά κριτήρια λές πως είναι η καλύτερη;;;

stav 25-06-07 07:36

Η καλυτερη τροφη ειναι αυτη που ταιριαζει στις διατροφικες συνηθειες των
ψαριων μας και παραλληλα τους αρεσει.Δοκιμαζουμε τις τροφες των διαφορων εταιρειων και καταληγουμε ποιες πρεπει να αγοραζουμε.

iki28 25-06-07 07:48

Εγω εκτος απο tetra η sera η tropical χρεισημοποιω και τις omega one οι οποιες ειναι παρα πολλυ καλες και τα ψαρακια μου απλα την λατρευουν

AXEL 25-06-07 07:52

Εμένα τους αρέσει πολύ μια της Tropica σε φυλάρακια σκόρδου που αν δεν κάνω λάθος είναι για δίσκους!Τα corydoras και οι αστακοί τρόνε διάφορες βυθιζόμενες της Omega One...

ramsys 25-06-07 08:04

Καλημέρα σας. Δεν ξέρω είμαι νέος στον χώρο και δεν έχω δοκιμάσει πολλές τροφές. Χθές ψάχνωντας βρήκα μια σειρά τροφών της tropical για ζωοτόκα και θα πάω να την πάρω...σε λίγο καιρό θα δείξει αν τους αρέσει ή όχι

Steve 25-06-07 15:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MiziGr (Μήνυμα 185189)
Με ποιά κριτήρια λές πως είναι η καλύτερη;;;

απλα απο οσα ψαρια εχουν περαει απο μενα....τις τοφες sera ις δεχοταν καλυτερα απο τις αλλες...εξαλου τξν γνωμη μου είπα!!!!

Tolis 25-06-07 15:59

30 και χρονια χομπιστας, εμαθα επιτελους ποια ειναι η καλυτερη τροφη (και οτι υπαρχει καλυτερη τροφη)....

Παράθεση:

Η καλυτερη τροφη ειναι αυτη που ταιριαζει στις διατροφικες συνηθειες των
ψαριων μας και παραλληλα τους αρεσει.Δοκιμαζουμε τις τροφες των διαφορων εταιρειων και καταληγουμε ποιες πρεπει να αγοραζουμε.
Αυτο, συν τις συνταγες και τις ζωντανες.

Steve 25-06-07 16:04

δεν διαφωνω....ειδες ποσες τροφες χρησημοποιω στο 12αρι μου;;;
απο αυτες η καλυτερη ειναι η sera..και επειδη τη δεχοντε τα ψαρια ευχαρηστα.....ζωντανες δεν βρησκω εδω οποτε...

MiziGr 25-06-07 16:11

Είναι λίγο άσχετο το post με το θέμα αλλά ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ γόννο για να ξεκινήσω καλλιέργεια σκουλικιών;;;;

Tolis 25-06-07 16:12

Στον ΠΣΦΕ !


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01363 seconds with 10 queries