Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΑΦΡΙΚΑ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=15635)

batza 16-02-07 15:49

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΑΦΡΙΚΑ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ
 
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΣΑΣ :D ΤΟ ΕΝΙΔΡΙΟ ΑΥΤΟ (180ΛΙΤ ) ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ F R UGANDA ΔΙΣΤΙΧΟΣ ΑΠΟ ΔΕΚΑΟΚΤΟ ΨΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΜΙΝΕ ΕΝΑ ΘΥΛΙΚΟ:( ΣΚΕΥΤΟΜΕ ΛΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ:smt106 ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ :confused: ΝΑ ΤΟ ΑΔΙΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΔΕΝ:confused: ΤΟ ΡΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΙΝΑΙ 8,5 ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΧΑΜΙΛΟΣΩ:confused: ΝΑ ΣΤΡΟΣΩ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΙΔΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΜΑΛΑΟΥΙ:confused: ΠΟΣΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΠΟΙΑ:confused: ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ:smt039

giannisg 16-02-07 16:00

Για ποιό λόγο απο 18 ψάρια σου έμεινε 1?

batza 16-02-07 16:13

ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΒΕΣΘΙΤΑ ΨΑΡΙΑ:smt086 :smt086

giannisg 16-02-07 16:17

Προσωπικά δεν μου λέει τίποτα αυτό. Θέλεις να αλλάξεις setup γιατι βαρέθηκες το προηγούμενο η γιατι είχες τόσες απώλειες?

steady 16-02-07 17:55

και αποτι βλεπω εισαι παλιος στο foroum γραφε με μικρα θα χεις ακουσει οτι τα κεφαλαια ειναι σα να φωναζεις...

batza 16-02-07 20:27

ΕΙΜΑΙ ΦΟΝΑΚΛΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
 
τα αφρικανικα δεν τα βαριεσε ποτε :smt033 απλα θελω να φτιαξω και κατι αλο;) κι ενας αλος λογος ειναι οτι στην κερκυρα που μενω δεν βρισκεις και πολα ειδει αφρικανικων ψαριων που να ξανα γεμισω το ενυδρειο με αφρικανικα τρεχα γιρεβε. αν ειμουν αθηνα θα το εκανα ταγκανικα. γι αυτο δοστεμου τα φοτα σας:smt100

steady 16-02-07 20:31

κοιτα δεν ξερω τι ψαρια ειχες αλλα 18ψαρια σε 180λιτ οτι και να χες...τεσπα σιγουρα δεν φταιει παντως οτι ηταν ευαισθητα τι να σου πουμε τι θες?φυτεμενο ζωοτοκα? ωοτοκα?κοιτα αποφασισε τι θες και οποιο θεμα προκειψει ρωτας...

george 16-02-07 21:30

Που είσα εσύ βρε Μπατζανάκη ;
Σε χάσαμε !! Γύρισες από τα ξένα ;;;;;;

Lsourtzo 17-02-07 00:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από batza (Μήνυμα 155325)
ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΒΕΣΘΙΤΑ ΨΑΡΙΑ:smt086 :smt086

τι εννοείς ??
δεν άντεχαν που έσβηνες το φώς και αυτοκτόνησαν ??? :smt103
γίνε λίγο ποιό σαφείς για να δούμε τι φταίει που έχασες τόσα ψάρια ... και μετά βρίσκουμε και τι θα βάλεις μέσα !!

γαυρος 17-02-07 11:59

δεν αντεξαν τις βουρλισιες του τρελοκερκυραιου!! :D:D

πουσαι ρε κουμπαρε ?
σεπιακαν τα κοινωνικα σου βλεπω ε? :smt077

Apostolis 17-02-07 23:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από batza (Μήνυμα 155312)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΣΑΣ :D ΤΟ ΕΝΙΔΡΙΟ ΑΥΤΟ (180ΛΙΤ ) ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ F R UGANDA ΔΙΣΤΙΧΟΣ ΑΠΟ ΔΕΚΑΟΚΤΟ ΨΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΜΙΝΕ ΕΝΑ ΘΥΛΙΚΟ:( ΣΚΕΥΤΟΜΕ ΛΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ:smt106 ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ

"F R UGANDA" (-+10) στο google, μου βγάζει αυτό:
http://www.advocacynet.org/images/ph.../fr_Uganda.jpg :smt104 :smt108 :smt120
Παρακαλούμε δώσε μας το επιστημονικό όνομα του ψαριού για να δούμε ποιό μπορεί να ήταν τα πρόβλημα γιατί μια απλή "μετατροπή" ίσως να οδηγούσε και σε απώλειες και στο "κοινωνικό"...

Tolis 18-02-07 00:29

Πιανεστε αδιαβαστος Αντωνη! Στο 5ο τευχος του περιοδικου υπαρχει ολοκληρο αρθρο του μπατζανακη του batza για το Haplochromis sp. Fire Red Uganda.
Απ' οτι θυμαμαι τα ψαρια ειχαν προβληματα απο την αρχη της εισαγωγης τους - μην ψαχνετε γιατι χαθηκαν και μεινετε στο θεμα...

andreas K 18-02-07 19:36

Για κοιτα προς ζωοτοκα μερια...Λιγες απαιτησεις,οικονομια,ευκολια,γεννες,αντοχη,μακροημ ερευση...Μια χαρα...

Apostolis 19-02-07 11:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Tolis (Μήνυμα 155489)
Πιανεστε αδιαβαστος Αντωνη! Στο 5ο τευχος του περιοδικου υπαρχει ολοκληρο αρθρο του μπατζανακη του batza για το Haplochromis sp. Fire Red Uganda.

Haplochromis sp. Fire Red Uganda... α μπράβο! ;)

γαυρος 19-02-07 12:19

αντωνακη για δεν ασχολεισαι με τα του κηπου σου που τα κατεχεις?
ο προεδρας σου βγανε καρτα - περαστικα του by the way!!!

Apostolis 22-02-07 17:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από γαυρος (Μήνυμα 155700)
αντωνακη

ΟΕΟ??? -+10-+9

batza 22-03-07 21:03

κερκυρα κερκυρα
 
Αγαπιτοι συνδρομοι γιασας σας ευχαριστω που ασχολιθικατε με την περιπτοση μου. Ευχαριστο και τον αγαπητο Τολη που με απαλξε απο τον κοπο να σας γραψω την ηστορια μετα f.r Για σου george για σου κουμπαρε γαυρε :smt109 :smt109 συχιρεστεμε που επικινονω μετα απο τοσο κερο :smt074 αλα ο υπολογιστισ μου τα ειχε πεξει απο τουσ πολουσ ιους. Λιπον μπενω στο θεμαμασς. Ας πουμε οτι θελω να το κανω με ζωοτοκα , τι διαδικασια θα ακολουθισω? ?????:confused:

batza 22-03-07 21:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από batza (Μήνυμα 163264)
Αγαπιτοι συνδρομοι για σας σας ευχαριστω που ασχολιθικατε με την περιπτοση μου. Ευχαριστω και τον αγαπητο Τολη που με απαλξε απο τον κοπο να σας γραψω την ηστορια μετα f.r. Για σου george για σου κουμπαρε γαυρε :smt109 :smt109 .Συχωρεστεμε που επικινονω μετα απο τοσο κερο :smt074 αλα ο υπολογιστις μου τα ειχε πεξει απο τους πολους ιους. Λιπον μπενω στο θεμα μασς. Ας πουμε οτι θελω να το κανω με ζωοτοκα , τι διαδικασια θα ακολουθισω? ?????:confused:

:smt026

Takis 22-03-07 21:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από batza (Μήνυμα 163264)
Αγαπιτοι συνδρομοι γιασας σας ευχαριστω που ασχολιθικατε με την περιπτοση μου. Ευχαριστο και τον αγαπητο Τολη που με απαλξε απο τον κοπο να σας γραψω την ηστορια μετα f.r Για σου george για σου κουμπαρε γαυρε :smt109 :smt109 συχιρεστεμε που επικινονω μετα απο τοσο κερο :smt074 αλα ο υπολογιστισ μου τα ειχε πεξει απο τουσ πολουσ ιους. Λιπον μπενω στο θεμαμασς. Ας πουμε οτι θελω να το κανω με ζωοτοκα , τι διαδικασια θα ακολουθισω? ?????:confused:

Βγαζεις τις πολλες πετρες, κανεις μια καλη αλλαγη νερου, βαζεις αρκετα σκληρα φυτα, επιλεγεις τι ζωοτοκα θελεις και τα βαζεις.
Αυτα με την προυποθεση οτι το ενυδρειο εξακολουθει και ειναι στρωμενο βεβαια.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:28.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01792 seconds with 10 queries