Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Τι σας βρηκα? τι σας βρηκα? :P (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13376)

Stilatos 20-09-06 14:33

Τι σας βρηκα? τι σας βρηκα? :P
 
Ρε σεις μας πηρε χαμπαρι το lidl και αποφασισε να βαλει μερικα πραγματακια για ενυδρεια για κοιταξτε :P

http://www.lidl.gr/C1256C790050C7BC/.../05_3411_b.jpg ταιστρα 8.99

http://www.lidl.gr/C1256C790050C7BC/.../06_3408_b.jpgγια φυτεμενο εργαλειο 4.99
http://www.lidl.gr/C1256C790050C7BC/.../06_3413_b.jpg ξυστρα 3.99

Απο δευτερα 25 σεπτεμβριου. νταξει ετσι και ετσι τιμες πιστευω ειδικα το εργαλειο για φυτεμενο αξιζει τι λετε?

klaz 20-09-06 14:50

αν και δεν θελω να σε στεναχωρησω...ηδη σε προλαβε αλλος συναδελφος......:smt072:smt107:cool:

Stilatos 20-09-06 15:07

που ρε συ και δεν το πηρα χαμπαρι? εκανα και μια αναζητηση στο φορουμ δεν ειδα αναλογο ποστ.

george 20-09-06 19:09

Είναι συνάδελφος που πηγαίνει σε άλλο καφενείο ;-)

γαυρος 20-09-06 19:21

li..li..li

εγω εμαθα και ποιος κινητοποιησε την αλυσιδα των μαγαζιων αυτων να φερουν απο δαυτα...:smt031+-8:smt026:smt016:smt110

οποιος το βρει κερδιζει...:smt117

liquid 20-09-06 19:23

Δεν πειράζει, ήρθε δεύτερος ο φίλος μας αλλά τουλάχιστον είναι εντός προθεσμίας αφού ξεκινάνε από Δευτέρα οι προσφορές.

Το μόνο κακό είναι οτι αυτές οι προσφορές λέει οτι είναι για τις παρακάτω περιοχές: Αττική, Στ. Ελλάδα, Ρόδος, Ρόδος 2, Χίος, Μυτιλήνη, Σάμοςοπότε όσοι μένουν εκτός πρέπει να κανονίσουμε να τους τα στείλουμε.

george 20-09-06 21:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από γαυρος
οποιος το βρει κερδιζει...:smt117

Tι κερδίζει τι κερδίζει ;;;

Stilatos 20-09-06 21:17

δεν καταλαβες? κερδιζεις ενα smilly που πιανει κοτες με διχτυ :D

ΠΟΠΟ 23-09-06 09:52

Xxxxxxx το δατε και εσεις δεν εβαλα κανα ποστ για να προλαβω να παρω.
ολα τα βαλανε ενα 50 λιτρο ενυδρειακι που ψαχνω κιολασ δε μπορουσαν να βαλουν

netblues 23-09-06 10:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΠΟΠΟ
Xxxxxxx το δατε και εσεις δεν εβαλα κανα ποστ για να προλαβω να παρω.
ολα τα βαλανε ενα 50 λιτρο ενυδρειακι που ψαχνω κιολασ δε μπορουσαν να βαλουν

Ετσι εε? Ολα για την παρτη μας και να μην παρει κανεις άλλος..
Ζητάς και κλαδέματα είπαμε?
:smt117

You have been caught!

ΠΟΠΟ 23-09-06 10:19

καλα αλλα θα μου πεισ ποιοι θα παρουν ςξοπλισμο για ενυδρειο εκτοσ αν δουν ολοι τισ προσφορεσ και πλακοσουν και τα παρουν χορισ να ξερουν καν τι ειναι.:p:p:p
παντοσ στο lidl στην υμητου κανονιστε να παω και να μη βρω σασ εφαγα:smt065

netblues 23-09-06 10:22

Το χαβά σου εσυ...
:smt075

drakoulis 25-09-06 14:40

Ρε παιδιά πηγα κι εγώ να πάρω και δεν βρήκα τίποτα.....Στο Κορωπί τουλάχιστον.

Εσείς βρήκατε? Πού??

Tricky 25-09-06 14:56

Εγω τα πηρα και τα 3 σημερα απο το καταστημα της Γλυφαδας (Βουλιαγμενης απο Αθηνα προς Βουλα, στο φαναρι του City plaza αριστερα) .Ειχε καλαθια ολοκληρα ...

Η ταιστρα θα δοκιμαστει , το κονταρι ειναι οκ , η βουρτσα για τα τζαμια ειναι λιγο μπαζο ...

rita 25-09-06 15:02

εως πολυ!!μεχρι να ξεκολλησω τα δυο κομματια πονεσαν τα χερια μου!!

Stilatos 25-09-06 15:34

εγω περασα απο βαρη μιας και ητανε στο δρομο προς την δουλεια και τα βρηκα με λιγο ζορι στο βαθος τερμα ειχε περιπου 10 κομματια απο το καθενα.

andreasp 25-09-06 16:21

Το πρωι στις 8 , στο Lidl της καλογρεζας ειχε... Πηρα 2 απο το καθενα.
"Δυστηχως" εδωσα μπουρμπουαρ την μια ταιστρα στον τεχνικο συμβουλο της Ford που πηγα το αμαξι για service.
Στις 12 δεν υπηρχε ουτε μια ταιστρα!!
Δεν μπορω να καταλαβω ποιοι ειναι ολοι αυτοι που πηραν αυτοματες ταιστρες!

rita 25-09-06 16:26

καθε :smt030 που εχει γυαλα με χρυσοψαρο

KOKORAS 25-09-06 17:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreasp
Το πρωι στις 8 , στο Lidl της καλογρεζας ειχε... Πηρα 2 απο το καθενα.
"Δυστηχως" εδωσα μπουρμπουαρ την μια ταιστρα στον τεχνικο συμβουλο της Ford που πηγα το αμαξι για service.
Στις 12 δεν υπηρχε ουτε μια ταιστρα!!
Δεν μπορω να καταλαβω ποιοι ειναι ολοι αυτοι που πηραν αυτοματες ταιστρες!

Οι μικροπωλητές στα φανάρια!!

DJK 25-09-06 22:38

Πήρα το πρωί από το Lidl Μεσογείων-Κατεχάκη 2 κοντάρια και 1 ταϊστρα.

Το κοντάρι καλό αν και λίγο χοντροκομένο για λεπτές δουλειές. Δεν είδα να γράφει πουθενά για CE Mark δεν θα έπρεπε;

Ο μαγνήτης πολύ βαρύς για αυτό και δεν πείρα, μου φάνηκε κακοφτιαγμένος.

Η ταϊστρα στην πρώτη συντομη δοκιμή στο manual καλή αλλά θέλει τροποποίηση για να ρίξει όσο ακριβώς θέλω, κάπου ανάμεσα στο minimum και την αμέσως επόμενη θέση. Έχει Δίνει 1 ή 2 φορές την ημέρα ανά 24 ώρες. Λίγο σελοτέιπ θα την κάνει την δουλειά..

crazyio 26-09-06 17:12

Πηρα και εγώ σήμερα την ταίστρα απο το Lidl Χαλκίδας. Είχε μερικά κομμάτια ευτυχώς.
Στο manual που την δοκίμασα και εγώ καλούτσικη είναι αλλά αν δεν έχεις μεγάλη τρύπα στο καπάκι για να πέφτει η τροφή τα κάνει λίγο χάλια μια και δεν ρίχνει τροφή ακριβώς απο κάτω απο το άνοιγμα αλλά και λίγο παραδίπλα ....
Με χαρτάκια και λοιπές πατέντες που δοκίμασα δεν βγήκε κανένα αξιόλογο αποτέλεσμα ....
έχει κάνει κανείς καμια πατέντα ?
Εκτός αυτού το 120λιτρο που είχε παλαιώτερα προσφορά το Water inn δεν έχει κανένα άνοιγμα για ταίστρα. Το μόνο πού έχει είναι πίσω απο το καπάκι "οδηγούς" για κόψημο για διάφορους λόγους αλλά δεν βολέυει ιδιαίτερα για την ταίστρα .... τες πα .. :???:

Stilatos 26-09-06 22:10

κοιτα νταξει εγω το πηρα και για backup αμα χαλασει η αλλη ταιστρα και στην περιπτωση που θα παρω δευτερο ενυδρειο (που το βλεπω σχετικα συντομα :P ) τωρα οτι δινεις παιρνεις :P

crazyio 26-09-06 23:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Stilatos
κοιτα νταξει εγω το πηρα και για backup αμα χαλασει η αλλη ταιστρα και στην περιπτωση που θα παρω δευτερο ενυδρειο (που το βλεπω σχετικα συντομα :P ) τωρα οτι δινεις παιρνεις :P

Μια και δεν είχα κοιτάξει ποτέ για ταίστρα, πήγα στο Lidl μονο και μόνο για να την πάρω μια και θεώρισα πως θα είναι πιο φθηνή απο των καταστημάτων. Ελπίζω να μην έπερνα με κανα 10-15ευρο καμια Eheim ε? :confused: ;)

epistimon 27-09-06 03:56

Τη Δευτερα πηρα κι εγω τα 3 ειδη του lidl. Ειδικα η ταιστρα νομιζω ειναι σε πολυ καλη τιμη (ειχα παρει πριν 2 χρονια μια με 50 ευρω!!!!!!). Η βουρτσα μου φανηκε περιεργη. Τελικα φωναξα τον Πυρρο Δημα να την ανοιξει γιατι ο μαγνητης της ειχε τοση δυναμη ωστε να σηκωσει αυτοκινητο σε μαντρα ανακυκλωσης. Παντως η βουρτσα ειναι η μονη που δοκιμασα και ειναι μια χαρα, εκτος απο το ανοιγμα! Ειναι και αρκετα βαρια και η πλακα ειναι πως εχουν μια ΚΛΩΣΤΗ για να την κραταει.... Φοβερο μυαλο!!!

alan boy 27-09-06 08:08

ρε παιδια στο lidl της βεροιας δεν εχει .......:smt022

ουτε στο φυλαδιο τα διαφημηζουν.......:smt027

κριμα+-8

jstiva 27-09-06 10:46

Εγώ πάντως που πήγα Δευτέρα απόγευμα στο Lidl του εμπορικού κέντρου δίπλα στο village park Ρέντη αγόρασα την τελευταία (!!!) ταϊστρα που υπήρχε στο καλάθι! Οσο για τα υπόλοιπα, το "κλαδευτήρι" (όπως και την ταϊστρα) δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα μιας και το πρώτο μου ενυδρείο βρίσκεται ακόμα under construction (πες το στρώσιμο), ούτε έχω την εμπειρία για να έχω γνώμη κατα πόσο είναι καλά ή όχι. Ο μαγνήτης πάντως πρέπει να έγραφε επάνω "ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΤΡΕΣ"! Η γυναίκα μου δεν μπορούσε να τους ξεκολλήσει....

Εντυπωσιάστηκα πραγματικά πάντως από το΄πόσο γρήγορα εξαφανίστηκαν οι ταϊστρες. Ας ελπίσουμε ότι αφου τα συγκεκριμένα είδη μάλλον πούλησαν καλά, η συγκεκριμένη αλυσίδα να φέρει στο μέλλον και άλλα χρήσιμα είδη...

Αλλωστε εγω προσωπικά άρχισα να ενδιαφέρομαι για τα ενυδρεία βλέποντας τυχαία την γνωστή προσφορά ενυδρείων του carrefour...

PascM 27-09-06 11:34

Και επειδή σχολιάστηκε και το θέμα τιμής εγώ έχω να πω το εξής, ακόμη και ένα χρόνο μόνο να κρατήσει που λέει ο λόγος (αν και δεν βλέπω το λόγο να μην κρατήσει περισσότερο) μια χαρά θα είναι! τέτοια τιμή δεν βρίσκεις ούτε χονδρική! και είναι και αντίγραφο της ταϊστρας της Nutrafin! :D :D :D
Βέβαια δεν νομίζω οτι παίζει θέμα ανταλακτικών δεν ξέρω!

dr_yianni 03-10-06 17:09

παντως στα lidl του Αιγαλεω και του περιστεριου ταιστρα γιοκ.

gwgw 03-10-06 17:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alan boy
ρε παιδια στο lidl της βεροιας δεν εχει .......:smt022

ουτε στο φυλαδιο τα διαφημηζουν.......:smt027

κριμα+-8

και θεσσαλονικη που πηγα την προηγουμενη βδομαδα.. δεν υπηρχε τπτ.. :|:|:|:|:|:|:|:|:|

george 03-10-06 18:15

Αφού στο φυλλάδιο αναφέρει ότι δεν πωλούνται στην Θεσ/νίκη !!!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:11.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02475 seconds with 10 queries