Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   100 λιτρα 8 καρδιναλιοι (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26301)

naupaktos84 25-07-08 16:33

100 λιτρα 8 καρδιναλιοι
 
γεια σας παιδια !
Αλλη μια φορα η βοηθεια σας θα μου φανει πολυτιμη. Σε ενυδριο 100 λιτρων εχω μεσα 8 καρδιναλιους 2 αμανο και ενα γλυφτη. τι μπορω να προσθεσω?

sofianos7 25-07-08 18:49

Γειά σου γείτονα. Θέλω και εγώ να κάνω ένα παραπλήσιο project και λέω να βάλω ένα κοπάδι καρδινάλιους και ένα ζευγάρι με κάποιο είδος apisto. Ή να βάλεις και ένα κοπαδάκι κόρυ (είναι φοβερά )

ΦΙΛΙΚΑ - ΜΑΚΗΣ

Giorgos 25-07-08 21:56

Καμία φωτογραφία του "γλύφτη" να δούμε περί τίνος πρόκειται;

naupaktos84 26-07-08 02:52

ο γλυφτης μου ειναι pterygoplichthys gippiceps

mikele 26-07-08 10:17

εχω την εντυπωση οτι ο πλεκο σου θα μεγαλωσει παρα πολυ αν δε3ν ειναι ηδη................
μπορεις να μεγαλωσεις το κοπαδι σου μιας και τα 8 ειναι λιγα για σμηνος βαλε και ενα σμηνος αρλεκινους.......αν δωσεις το πλεκο βαλε και ενα μικρο κοπαδκι κορυ

blackghost7 26-07-08 13:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikele (Μήνυμα 282420)
εχω την εντυπωση οτι ο πλεκο σου θα μεγαλωσει παρα πολυ αν δε3ν ειναι ηδη................
μπορεις να μεγαλωσεις το κοπαδι σου μιας και τα 8 ειναι λιγα για σμηνος βαλε και ενα σμηνος αρλεκινους.......αν δωσεις το πλεκο βαλε και ενα μικρο κοπαδκι κορυ


Παναγιωτη θα συμφωνησω απολυτα με την αποψη του mikele.
Ψαξε οσο και αν ειναι δυσκολο εκει που εισαι :rolleyes: για καποιον ανσιστρους sp3.
Tην ιδια και καλυτερη δουλεια κανει και ουτε θα σου γινει τερας σαν τον αλλο!
Επισης αν δεν θες να αυξησεις τον αριθμο των καρδιναλιων και να εχεις ενα μεγαλοπρεπεστατο κοπαδι απο δαυτους μπορεις να βαλεις ενα κοπαδι ιδιου μεγεθους με αυτο που εχεις τωρα με αρλεκινους ή κάποιο αλλο ειδους μικροσομου τετρα. Για διαφορετικους κατοικους των τετρα μπορεις να βαλεις απιστογραμμα ή ραμιρεζι. Και τελος κοιτα για γατοψαρα τα κορυντορας μια ομαδα των 6-7 ατομων θα σε ανταμιψει ακουσε με.
Αντε καλη επιτυχια και ευχομαι να το δω και απο κοντα!:grin:

naupaktos84 26-07-08 14:10

ναι εννοειτε! οποτε θες! ευχαριστω για τις πληροφοριες!

sofianos7 26-07-08 14:14

Που να βρούμε ρε παιδιά και εμείς οι φτωχοί ανκίστρους sp3 ?

fishme1 26-07-08 15:20

αν βαλεις νανοκιχλιδες ξεχνα τα κορυντορας και αν θες να μεγαλωσεις γεννα απο τα απιστο ξεχνα και τα τετρα

blackghost7 27-07-08 09:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sofianos7 (Μήνυμα 282454)
Που να βρούμε ρε παιδιά και εμείς οι φτωχοί ανκίστρους sp3 ?


Στην Πατρα μπορεις να βρεις αλλα καπως δυσκολα αυτη την εποχη ειναι η αληθεια.
Σε περιπτωση που θελεις οντως ancistrus sp3 εχω εγω καποιους.
Αν ειναι στειλε μου πμ για λεπτομερειες.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:28.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01444 seconds with 11 queries