Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ψάρια Ασίας (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Τιγρακια απαλλαγη σε λιμνη (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=42210)

johnbaz 20-07-10 07:21

Τιγρακια απαλλαγη σε λιμνη
 
Καλημερα παιδια.σκεφτηκα οτι εφοσων δεν μπορω να απαλλαγω απο τα 5 τιγρακια μου λογω αλλαγης συνθεσης ψαριων ελεγα να τα αμολουσα στην λιμνη του παρκου τριτση στο ιλιον.δεν βρισκω αλλη λυση.ουτε με αγγελια φευγουν ουτε θελω να τα γυρισω πισω μετα απο 6 μηνες.τι λετε θα επιβιωσουν;;;

maikl 20-07-10 07:44

Να τα γυρισεις πισω ;)

in the pond 20-07-10 08:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnbaz (Μήνυμα 465990)
τι λετε θα επιβιωσουν;;;

Καμία ελπίδα... αλλά και πάλι Όχι άγρια είδη σε δικούς μας φυσικούς βιότοπους,έστω και τεχνιτούς που δεν μπορούν να εγγυηθούν κλειστό ελεγχόμενο κύκλωμα.

syphon 20-07-10 08:10

Θα τα ξεπαστρέψουν τα κουνουπόψαρα
Χώρια που θα πεθάνουν τον Οκτώβρη από το κρύο
Περίμενε λίγο να τα χαρίσεις

mentor50 20-07-10 09:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnbaz (Μήνυμα 465990)
Καλημερα παιδια.σκεφτηκα οτι εφοσων δεν μπορω να απαλλαγω απο τα 5 τιγρακια μου λογω αλλαγης συνθεσης ψαριων ελεγα να τα αμολουσα στην λιμνη του παρκου τριτση στο ιλιον.δεν βρισκω αλλη λυση.ουτε με αγγελια φευγουν ουτε θελω να τα γυρισω πισω μετα απο 6 μηνες.τι λετε θα επιβιωσουν;;;

Φιλε μου Καλημερα Βλεποντας την απελπισια σου και επειδη εχω ενα κοινωνικο ενυδρειο 240 λιτρα αν μπορουσες να μου στειλεις τα ψαρακια σου θα μπορουσα να τα φιλοξενισω

Φιλικωτατα
Δημητρης

johnbaz 20-07-10 09:24

Ευχαριστω πολυ φιλε Δημητρη για την προθυμια σου αλλα εχω πει οτι δεν θελω να μπλεξω με μεταφορικα κ τετοια.ασε που δεν προλαβαινω κιολας γιατι την αλλη εβδομαδα φευγω για διακοπες.θα προτιμουσα καποιο παιδι απο αθηνα.χιλια συγνωμη κ ευχαριστω κ παλι φιλε μου

mentor50 20-07-10 09:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnbaz (Μήνυμα 466011)
Ευχαριστω πολυ φιλε Δημητρη για την προθυμια σου αλλα εχω πει οτι δεν θελω να μπλεξω με μεταφορικα κ τετοια.ασε που δεν προλαβαινω κιολας γιατι την αλλη εβδομαδα φευγω για διακοπες.θα προτιμουσα καποιο παιδι απο αθηνα.χιλια συγνωμη κ ευχαριστω κ παλι φιλε μου


Ok Φιλε μου.Το ειπα γιατι εχω αλλα 8 τιγρακια και δεν θα με πειραζε να μεγαλωσει το κοπαδακι

panos1972 20-07-10 09:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnbaz (Μήνυμα 466011)
Ευχαριστω πολυ φιλε Δημητρη για την προθυμια σου αλλα εχω πει οτι δεν θελω να μπλεξω με μεταφορικα κ τετοια.ασε που δεν προλαβαινω κιολας γιατι την αλλη εβδομαδα φευγω για διακοπες.θα προτιμουσα καποιο παιδι απο αθηνα.χιλια συγνωμη κ ευχαριστω κ παλι φιλε μου

Στο μαγαζί δεν τα χαρίζεις, αποστολές δεν κάνεις.... :smt102

.............. το θες και ξυρισμένο!:D:D:D

johnbaz 20-07-10 09:49

Θα στα εδινα με ολη μου την καρδια.θαταν ωραιο κοπαδακι οντως!

prospathw 20-07-10 09:51

φιλε μου εγω πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο να τα στηλεις στο φιλο..δε θα κανεις και τιποτα θα τα βαλεις στο σακουλακι και θα τα πας στο κουριερ η θα παρεις τηλεφωνο και θα ερθει ο κουρειρ την επομενη μερα σπιτι σου;)

johnbaz 20-07-10 09:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 466020)
Στο μαγαζί δεν τα χαρίζεις, αποστολές δεν κάνεις.... :smt102

.............. το θες και ξυρισμένο!:D:D:D

ναι,παντα ξυρισμενο!ειναι πολυ δυσκολο βα βρεθει ενας στα 5εκατομυρια της αθηνας;;;!!!αν ναι συγνωμη!

Alex_Salonica 20-07-10 12:25

Και για πιο λόγο δεν τα δίνεις πίσω στο μαγαζί που τα πήρες;

johnbaz 20-07-10 12:43

Η αληθεια ειναι φιλε σαλονικιε οτι ψιλοντρεπομαι να το κανω.αλλα επειδη θα παω αυτες τις μερες να παρω σκαλαρια θα τον παρω τηλ πριν αν ειναι να τα παω.αλλιως αν λεω αν δεν τα δεχθει θα τα στειλω στον φιλο Δημητρη που τα ζητησε.θα ενημερωσω για νεα!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:59.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01788 seconds with 11 queries