Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   απορια για θεση ενυδρειου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=80993)

xristos.egaleo. 29-06-14 07:22

απορια για θεση ενυδρειου
 
1 Συνημμένο(α)
καλησπερα εχω ενα γιλο ο οποιος θελει να παρει ενα νυδρειο και να το βαλει για χωρισμα της κουζινας με το καθηστικο. Το ενυδρειο θα εχει θεμα με τις μυροδιες απο την κουζινα ή οχι ;

Υ.Γ. το ενυδρειο θα μπει εκει που ειναι η κοκκινη γραμμη και δεξια στην εσωχη ειναι η κουζινα.

thanasis76 29-06-14 09:12

αν και το σχεδειο δεν φενετε, χρειαζομαι μεγενθυτικο φακο, το ενυδρειο , οχι, δεν εχει θεμα με τις μυρωδιες...
και φανταζομαι το ενυδρειο το θελει καποιος φιλος σου και οχι καποιος γιλος .... :D:D

xristos.egaleo. 29-06-14 09:34

χαχα.. ναι ενας φιλος το θελει, εγεινε ευχαριστω.Οντως το σχεδιο μου βγηκε λιγο μικρο..

stelios816 29-06-14 10:34

xaxaxax οχι δεν θα εχει προβλημα ο φιλος ο γιλος:D:D

nazgul 29-06-14 11:24

Ενυδρειο στην κουζινα εχω και μαλιστα ανοιχτο, προβλημα δεν ειχα ποτε.

Τάκης 30-06-14 12:03

και εγω και τα 2 τα έχω στη κουζίνα και συγκεκριμένα επάνω στο πάσο που είναι χωρίζει νοητά χωλ και κουζίνα, με καπάκια αλλα τα ανεμιστηράκια στέλνουν κυβικα αερα μέσα στα ενυδρεία, κανένα προβλημα

suiveam 30-06-14 12:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από takis_gt (Μήνυμα 845286)
και εγω και τα 2 τα έχω στη κουζίνα και συγκεκριμένα επάνω στο πάσο που είναι χωρίζει νοητά χωλ και κουζίνα, με καπάκια αλλα τα ανεμιστηράκια στέλνουν κυβικα αερα μέσα στα ενυδρεία, κανένα προβλημα

Με τον καπνο απο το τσιγαρο τι γινετε σε περιπτωση που υπαρχουν καπνιστες?

Λογικα δεν πειραζει?

komori 30-06-14 12:37

Υπαρχει αντικανπιστικος νομος και για τα ψαρια:D:D:D:D

Τάκης 30-06-14 13:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από suiveam (Μήνυμα 845293)
Με τον καπνο απο το τσιγαρο τι γινετε σε περιπτωση που υπαρχουν καπνιστες?

Λογικα δεν πειραζει?

Ευτυχώς έχουμε κόψει το κάπνισμα , παντού (ηλεκτρονικό μόνο).
Γενικότερα όμως όλα αυτά , κάπνισμα, τσίκνες κλπ όλα και κάποια κατάλοιπα θα αφήνουν, εννοείται όμως πως όλοι στη κουζίνα έχουμε αποροφητήρες και τους ανάβουμε όταν μαγειρεύουμε για να μη μυρίζει το σπίτι, έτσι μειώνουμε τις πιθανότητες αυτά τα κατάλοιπα να μπουν και στο ενυδρείο

stav 30-06-14 14:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από takis_gt (Μήνυμα 845306)
Ευτυχώς έχουμε κόψει το κάπνισμα , παντού (ηλεκτρονικό μόνο).

Μην νομιζεις οτι ειναι καλυτερο απο το κανονικο;)

Τάκης 30-06-14 15:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stav (Μήνυμα 845330)
Μην νομιζεις οτι ειναι καλυτερο απο το κανονικο;)

Αυτό είναι ένα άλλο θέμα που θέλει ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

dragonld 01-07-14 09:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stav (Μήνυμα 845330)
Μην νομιζεις οτι ειναι καλυτερο απο το κανονικο;)

Ακομα και αν υποθεσουμε οτι ο ατμος της φυτικης γλυκερινης ειναι το ιδιο με το καψιμο του καπνου(που δεν ειναι σε καμια περιπτωση)
Με το η/τ γλυτωνεις απο τη πισσα,τις νιτροζαμινες και τη κολλα του χαρτιου(συν καμια 1000αρα ουσιες).
Το αν ειναι καλυτερο το διαπιστωνεις απο τη πρωτη κιολας εβδομαδα στον εαυτο σου,οταν ξαφνικα αποκτας αντοχες που δεν ειχες,πιο ξεκουραστο υπνο και πιο ανετο ξυπνημα.

stav 01-07-14 15:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dragonld (Μήνυμα 845452)
Ακομα και αν υποθεσουμε οτι ο ατμος της φυτικης γλυκερινης ειναι το ιδιο με το καψιμο του καπνου(που δεν ειναι σε καμια περιπτωση)
Με το η/τ γλυτωνεις απο τη πισσα,τις νιτροζαμινες και τη κολλα του χαρτιου(συν καμια 1000αρα ουσιες).
Το αν ειναι καλυτερο το διαπιστωνεις απο τη πρωτη κιολας εβδομαδα στον εαυτο σου,οταν ξαφνικα αποκτας αντοχες που δεν ειχες,πιο ξεκουραστο υπνο και πιο ανετο ξυπνημα.

Μακαρι να ειναι ετσι αλλα δεν ειναι.Ρωτα πνευμονιολογο να σου πει.

dragonld 01-07-14 18:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stav (Μήνυμα 845486)
Μακαρι να ειναι ετσι αλλα δεν ειναι.Ρωτα πνευμονιολογο να σου πει.

Ας μην βγαινουμε εκτος θεματος και χαλαμε το θεμα του φιλου,μπορεις αν θελεις να το συζητησουμε σε αλλη κατηγορια.
Ενημερωτικα,ατμιζω 3 χρονια,δουλευω σε εταιρια και τα ξερω απο 1ο χερι.
Εχω ρωτησει 10 πνευμονολογους και οχι 1 και μαλιστα οι 6 ειναι και πελατες μας,4 περνανε απο το καταστημα και 2 τους στελνω με Courier.
Eπισης εκτος απο πνευμολογους εχω συζητησει και με παθολογους και με καρδιολογους.
Η πρωτη κλασικη απαντηση που μου δωσανε ολοι χαμογελαστοι ηταν:
"Yπαρχει κατι χειροτερο απο το τσιγαρο που εκανες για να φοβασαι το η/τ ;"

Nikos3 01-07-14 18:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dragonld (Μήνυμα 845527)
Ας μην βγαινουμε εκτος θεματος και χαλαμε το θεμα του φιλου,μπορεις αν θελεις να το συζητησουμε σε αλλη κατηγορια.
Ενημερωτικα,ατμιζω 3 χρονια,δουλευω σε εταιρια και τα ξερω απο 1ο χερι.
Εχω ρωτησει 10 πνευμονολογους και οχι 1 και μαλιστα οι 6 ειναι και πελατες μας,4 περνανε απο το καταστημα και 2 τους στελνω με Courier.
Eπισης εκτος απο πνευμολογους εχω συζητησει και με παθολογους και με καρδιολογους.
Η πρωτη κλασικη απαντηση που μου δωσανε ολοι χαμογελαστοι ηταν:
"Yπαρχει κατι χειροτερο απο το τσιγαρο που εκανες για να φοβασαι το η/τ ;"

Πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα, όντως! Εγώ 4 μήνες με το Η.Τ. (το έχω κάνει πιπίλα κυριολεκτικά) νομίζω είμαι καλύτερα. Βέβαια το έχω ως μεταβατικό στάδιο ως το τελικό κόψιμο (δυστυχώς 15 χρόνια Camel δεν φεύγουν εύκολα). Πάντως και το κανονικό τσιγάρο ακόμη μου λείπει κατά διαστήματα:(


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:42.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01894 seconds with 11 queries