Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Διατροφή (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=157)
-   -   ψαρια ος τροφη (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=64588)

πατερ 07-09-12 02:22

ψαρια ος τροφη
 
Χεροτο τη παρεα μετα απο καμποσο καιρό απουσίας!! Θελω να κάνω μια ερώτηση χωρίς να φανει καπος... Ληπον εχω κατι σαλαμάνδρες στη κατοχή μου( pleuroderes waltl ) ο οποίες μέσα στης διατροφικές τους συνήθειες περιλαβάνοντε και μικρά ψάρια, θέλω λιπών να μάθω για κάποιο μικρόσωμο ψάρι που να αναπαράγεται εύκολα και αν γίνετε σε γρήγορο χρονικό διάστημα, όπως επίσης πώς να κρατάω τα ψάρια και τους γόνους τους αρκετά υγείες που να μην έχω πρόβλημα μετάδοσης ασθενειών απο ψάρι σε ψάρι και μετά στης σαλαμάνδρες.

delta66 07-09-12 03:00

«Πάτερ ημών ο εν τοις ουρανοίς,
αγιασθήτω το όνομά Σου,
ελθέτω η Βασιλεία σου,
γενηθήτω το θέλημά σου
ως εν ουρανώ και επί της γης.
Τον άρτον ημών τον επιούσιον
δος ημίν σήμερον,
και άφες ημίν τα οφειλήματα ημών,
ως και ημείς αφίεμεν τοις οφειλέταις ημών
Και μη εισενέγκης ημάς εις πειρασμόν,
αλλά ρύσαι ημάς από του πονηρού».
Αμήν


πατερ 07-09-12 03:03

χαχαχαχαχαχα!!!

delta66 07-09-12 03:08

Οι δισκοι ειναι ιδανικο ψαρι για αυτο που θελεις. Ψαξε για hekel, αναπαραγονται σαν τρελλοι.
Επισης frontoza blue zair.
Tα potamotrygon γενικα.
-------------------------
Δεν επιασε η προσευχη :D

πατερ 07-09-12 03:09

και για να αποφύγω αστενιες μπορω να κανω τπτ?

delta66 07-09-12 03:11

Εμβολια και προφυλακτικα

πατερ 07-09-12 03:14

χαχαχαχαχα απο πείρα το λες? :P

delta66 07-09-12 03:16

Παντα :cool:

πατερ 07-09-12 03:16

χαχαχα οκ φίλε ευχαριστώ

ShadowVValker 07-09-12 03:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 689588)
Εμβολια και προφυλακτικα

Συγνώμη για τη διόρθωση, τα προφυλακτικά μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα στις αναπαραγωγές, οπότε η καλύτερη λύση είναι τα εμβόλια. Ίσως σε συνδυασμό με κάνα χάπι :D

exelix 07-09-12 08:08

Τα παιδιά απαντάνε με χιούμορ γιατί ρωτάς για ένα πολύ λεπτό θέμα το οποίο έχει δημιουργήσει πολλές αντιπαραθέσεις, οπότε και δεν πρόκειται να πάρεις την απάντηση που ψάχνεις. Αν κάνεις μια αναζήτηση σε παλιά θέματα θα καταλάβεις τι εννοώ.


Παρακαλώ να λήξει εδώ. Με την πρώτη επίθεση θα το φάει το θέμα η μαρμάγκα.

Ευχαριστώ.

Nick74 07-09-12 08:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 689585)
Οι δισκοι ειναι ιδανικο ψαρι για αυτο που θελεις. Ψαξε για hekel, αναπαραγονται σαν τρελλοι.
Επισης frontoza blue zair.
Tα potamotrygon γενικα.
-------------------------
Δεν επιασε η προσευχη :D


σωστο, η πιο ασφαλης επιλογη ειναι δισκοι, και κατα προτιμηση να εχουν κι ενα μεγεθος οταν τους αγοραζεις για να εισαι σιγουρος πως δεν θα εχουν καποια ασθενεια:D


Εναλλακτικα μπορεις να τους σερβιρεις σαλαχια, κι αυτα μια χαρα ειναι αφου τα καημενα θελουν ψαρια σαν τροφη

Παναγιώτης Κ 07-09-12 09:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick74 (Μήνυμα 689600)


Εναλλακτικα μπορεις να τους σερβιρεις σαλαχια, κι αυτα μια χαρα ειναι αφου τα καημενα θελουν ψαρια σαν τροφη

Σωστός ο φίλος!
Μπορείς την σαλαμάνδρα σου να την ταίζεις σαλαχακια, τα οποία πρέπει να τα ταίζεις με arowana την οποία πρέπει να ταίζεις χρυσόψαρα τα οποία χρυσόψαρα πρέπει να τα βάλεις σε λίμνη...........:smt068

Καλή συνέχεια!

ARIS1983 07-09-12 09:38

Εχω ενα καρχαριακι και το ταιζω σαλαμανδρες, αν θες μου την φερνεις να δω αν θα του αρεσει!? Και αφου εχεις εμπειρια θελω να μας πεις πως μπορουμε να εχουμε ευκολες αναπαραγωγες στις σαλαμανδρες!

Nick74 07-09-12 09:52

ποια ειδη σαλαμανδρας κανουν για ζωντανη τροφη?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:44.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01658 seconds with 11 queries