Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Αρχάριοι γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34)
-   -   καπακι ενυδρειου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=55366)

silia 27-08-11 13:56

καπακι ενυδρειου
 
εχω ενα ενυδρειο 60 λιτρων που πιστευω θα εχετε δει πολλοι απο σας στα πετ σιτυ. αν καποιος εχει 60 λιτρα θα ηθελα να μου πει αν καταφερε να βγαλει το καπακι και αν ναι πως ή αν δεν γινεται γιατι θελω να το βγαλω για να το καθαρισω και επειδη μπορει στο μελλον να βαλω εξωτερικο φιλτρο οπου το ενυδρειο δεν θα μπορει να κλεινει... ψαχνω να βρω πως θα το αφαιρεσω λιγο καιρο τωρα αλλα δυστυχως δεν εχω βρει κανενα τροπο.. θα εκτιμουσα καθε βοηθεια, ευχαριστω :p

\/ag 27-08-11 14:00

Αν έβαζες μία φωτο θα βοηθούσες πολύ..

silia 27-08-11 14:34

http://www.charterhouse-aquatics.co....l_Aquarium.gif
-------------------------
καπως ετσι...

irongud 27-08-11 14:39

ειδατε φυσικα επιλογες ψαριων στα 60 λιτρα που προτεινει ο κατασκευαστης :)

silia 27-08-11 14:40

τι εννοειτε? :confused:

johnb 27-08-11 15:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από irongud (Μήνυμα 613907)
ειδατε φυσικα επιλογες ψαριων στα 60 λιτρα που προτεινει ο κατασκευαστης :)

ουτε τα μισα ψαρια δεν κανουν για τετοιο ενυδρειο...αλλα αλλιως φανταζουν στο ματι...τα πολλα ψαρια!!:smt118

Γιαννης Μ5 27-08-11 15:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από silia (Μήνυμα 613880)
εχω ενα ενυδρειο 60 λιτρων που πιστευω θα εχετε δει πολλοι απο σας στα πετ σιτυ. αν καποιος εχει 60 λιτρα θα ηθελα να μου πει αν καταφερε να βγαλει το καπακι και αν ναι πως ή αν δεν γινεται γιατι θελω να το βγαλω για να το καθαρισω και επειδη μπορει στο μελλον να βαλω εξωτερικο φιλτρο οπου το ενυδρειο δεν θα μπορει να κλεινει... ψαχνω να βρω πως θα το αφαιρεσω λιγο καιρο τωρα αλλα δυστυχως δεν εχω βρει κανενα τροπο.. θα εκτιμουσα καθε βοηθεια, ευχαριστω :p



Φανταζομαι απο πισω θα εχει μεντεσεδες το καπακι.Αν τους ξεβιδωσεις θα το βγαλεις(αν ειναι ετσι οπως το φανταζομαι).Για οταν βαλεις εξωτερικο φιλτρο,μπορεις να κοψεις το καπακι λιγο,σε μια απο τις απο πισω γωνιες του και να περασουν οι σωληνες.

silia 27-08-11 15:19

χαχαχαχαχα και που να ακουσεις και το καλυτερο.... το ενυδρειο μου δεν ειναι γλυκου νερου ειναι αλμυρου και ρωταω σε αυτη την κατηγορια γιατι συηθως αυτοι που εχουν αλμυρο νερο δεν εχουν 60 λιτρα αλλα πολυ παραπανω. μου ειπαν οτι 60 λιτρα αλμυρο νερο ειναι πολυ δυσκολο για συντηρηση και πιστεψε με το καταλαβα ακομα και το καπακι με δυσκολευει αλλα προσπαθω ;)
-------------------------
αμα ειχε βιδες θα το ξεβιδωνα αλλα αυτο δεν δειχνει να βιδωνει καπου.... :(

\/ag 27-08-11 15:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από silia (Μήνυμα 613927)
χαχαχαχαχα και που να ακουσεις και το καλυτερο.... το ενυδρειο μου δεν ειναι γλυκου νερου ειναι αλμυρου και ρωταω σε αυτη την κατηγορια γιατι συηθως αυτοι που εχουν αλμυρο νερο δεν εχουν 60 λιτρα αλλα πολυ παραπανω. μου ειπαν οτι 60 λιτρα αλμυρο νερο ειναι πολυ δυσκολο για συντηρηση και πιστεψε με το καταλαβα ακομα και το καπακι με δυσκολευει αλλα προσπαθω ;)

Που στο είπαν αυτό;;στο pet shop;;

Τι να πούμε εμείς με τα 20αρια nano reef...πίστεψε με υπάρχουν και 10αρια..:smt082

silia 27-08-11 15:24

αυτο δεν το ηξερα και χαιρομαι που μου το ειπες γιατι αρχιζα να πιστευω οτι ειμαι τρελη που κανω αλμυρο νερο σε 60 λιτρα ολοι μου λενε οτι ειναι δυσκολο και ειναι ενας λογος που γραφτηκα στο φορουμ.. παντως vag με βοηθησες πολυ σημερα και πριν με τον καθαρισμο του ενυδρειου οπως και πολλα ατομα στο φορουμ και για αυτο περιμενω να ετοιμαστει το ενυδρειο για να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας :D ολοι οι αλλοι δεν καταλαβαινουν τον κοπο μου...

\/ag 27-08-11 15:33

Υπομονή,όχι βιαστικές κινήσεις και όλα θα πάνε καλά ωστε να φτιάξεις ένα ενυδρείο να το χαρείς για πολύ καιρό και όχι για μερικές βδομάδες!Πριν κάνεις οτιδήποτε να ρωτάς στο θέμα που άνοιξες στους αρχάριους θαλασσινού νερού..

Και να ξέρεις..δεν υπάρχει χαζή ερώτηση!!Κανείς δεν γεννήθηκε και να ξέρει τα πάντα και κανείς δεν υπάρχει που να ξέρει τα πάντα...:smt023

Ότι σου κατέβει στο κεφάλι και ότι απορία έχεις την ρωτάς εδώ μέσα..και όχι στα πετ σοπ...

xploder 27-08-11 15:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από irongud (Μήνυμα 613907)
ειδατε φυσικα επιλογες ψαριων στα 60 λιτρα που προτεινει ο κατασκευαστης :)

επρεπε να βαλουν και κανενα ψαρι ακομα να μοιαζει με τελαρο στην ψαραγορα γεματο μπαρμπουνια

silia 27-08-11 15:40

χαχαχαχα ψαρια μπορεις να βαλεις αλλα οχι και πολλα μαζι και οχι πολυ μεγαλα... μην μπερδευουμε τον ωκεανο με την μπανιερα

kgf12345 28-08-11 00:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από irongud (Μήνυμα 613907)
ειδατε φυσικα επιλογες ψαριων στα 60 λιτρα που προτεινει ο κατασκευαστης :)

ωραιος!:D +1

IoannisV 07-09-11 19:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από irongud (Μήνυμα 613907)
ειδατε φυσικα επιλογες ψαριων στα 60 λιτρα που προτεινει ο κατασκευαστης :)

η απατεωνιά στο μεγαλείο της.
πάααααααααααααρε κόοοοοοοοσμε...τι να πω:evil:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01755 seconds with 11 queries