Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Σκυλιά αλλά και άλλα ζώα των μελών του φορουμ μας.. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=77963)

tsala 02-06-14 21:02

που το εχεις αυτο το τερας?:D
ποσο μηκος εχει? τι ''σπιτι'' του εχεις?

Eliccaios 02-06-14 21:12

ειναι περιπου 1,5 μετρα μαζι με την ουρα το σπιτι αστο ειναι μικρο που το εχω κανονικα θελει πολυ μεγαλιτερο περιπου το 2πλασιο απο το μεγεθος του πρεπει να ειναι το σπιτι του..

Το πήρα από ένα γνωστό λόγο ότι δεν το πρόσεχε το είχε παρατήσει και σκεφτόταν να το πάει σε πετ-σοπ η στο αττικό που σκούρο το έβλεπα και του το πήρα και το φρόντισα και με τον καιρό πήρε τα πάνω του είχε και ένα κάψιμο από την θερμολαμπα και δεν το έτρεξε σε κανένα κτηνίατρο. τα ανέλαβα ολα εγώ και είναι μια χαρά το ζωάκι. το καλύτερο είναι όταν τον έχω έξω κάθετε αραχτός στο καναπέ η στο καλοριφέρ η όταν τον κάνω μπάνιο στην σιδερώστρα και δεν τον νοιαζει τίποτα ...

tsala 02-06-14 21:19

το ξερα για το σπιτι , γι αυτο σε ρωτησα.. χρειαζεται τεραστιο..
οταν μπορεσεις κανε του ενα μεγαλο να ειναι αρχοντας, οπως και να χει περναει αρκετες ωρες εκει μεσα.

Eliccaios 02-06-14 21:25

Θα κάνω ένα τερραριουμ που είδα ενός φίλου και από το φόρουμ το δικό μας και στο φόρουμ που είμαστε με τα ερπετά με λίγα λογία το παιδί έχει κάνει καταπληκτική δουλεια το ζήλεψα πραγματικά..

tsala 02-06-14 21:27

ωραιος! καλη συνεχεια σου ευχομαι και να τον χαιρεσαι!
α! να σου ζησουν και τα μπατζακια! κουκλια!!!!

Eliccaios 02-06-14 21:30

Πρωτη γεννα και δυστοιχο πηγαμε στην δευτερη γεννα καπακι καλο μεν αλλα κακο για την θηλικια ειναι πρωταρα και θα κουραστη λιγακι..

tsala 02-06-14 21:35

ετσι γινεται συνηθως.. μεχρι 3 θα αντεξει.. μην την αφησεις παραπανω..
και δωσε αυγουλακι.

Eliccaios 02-06-14 21:47

Αυγοτροφη δινω φτιαγμενη απο τα χερακια μου με πολλες πρωτεΐνες μεσα .. ειμαι διαβασμενος μεχρι 3ης ναι μπορει να αντεξει αλλα και στη 3 δεν ξερεις μπορει να τα αφησει και να μην τα ταισει καθολου για αυτο δεν ηθελα να παει στην 2 γεννα αλλιως αμα δεν ητανε πρωταρα δεν θα ειχα προβλημα..

tsala 02-06-14 22:00

μια χαρα θα τα παει, μην φοβασαι!
κι αν περισσεψει κανενα μπατζακι, εδω ειμαστε:D

Eliccaios 02-06-14 22:04

Εδω ειμαστε το ξερω αλλα τα μικρα θα δοθούν σε ανθρωπους που θα δω οτι ξερουνε κατι σχετικα με τα μπατζι γτ εχουνε δει πολλα τα ματια μου.. χωρίς παρεξηγήσει..

Bill-Samos 02-06-14 22:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Eliccaios (Μήνυμα 840739)
ειναι περιπου 1,5 μετρα μαζι με την ουρα το σπιτι αστο ειναι μικρο που το εχω κανονικα θελει πολυ μεγαλιτερο περιπου το 2πλασιο απο το μεγεθος του πρεπει να ειναι το σπιτι του..

Το πήρα από ένα γνωστό λόγο ότι δεν το πρόσεχε το είχε παρατήσει και σκεφτόταν να το πάει σε πετ-σοπ η στο αττικό που σκούρο το έβλεπα και του το πήρα και το φρόντισα και με τον καιρό πήρε τα πάνω του είχε και ένα κάψιμο από την θερμολαμπα και δεν το έτρεξε σε κανένα κτηνίατρο. τα ανέλαβα ολα εγώ και είναι μια χαρά το ζωάκι. το καλύτερο είναι όταν τον έχω έξω κάθετε αραχτός στο καναπέ η στο καλοριφέρ η όταν τον κάνω μπάνιο στην σιδερώστρα και δεν τον νοιαζει τίποτα ...

Ελισσαιο αν το δω αυτο στο σπιτι μου θα φωναξω την πυροσβεστικη..:smt100.Τι ακριβως ειναι?

tsala 02-06-14 22:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Eliccaios (Μήνυμα 840775)
Εδω ειμαστε το ξερω αλλα τα μικρα θα δοθούν σε ανθρωπους που θα δω οτι ξερουνε κατι σχετικα με τα μπατζι γτ εχουνε δει πολλα τα ματια μου.. χωρίς παρεξηγήσει..

και καλα θα κανεις!

και για να βρισκομαστε και μεσα στο θεμα , να και το μικρο μου..

3 μηνων.. ακομα φυλο δεν ξερουμε..

http://www.aquatek.gr/rimages/albums...psf1623af0.jpg

gordon 02-06-14 22:45

κουκλί !!!!

Eliccaios 02-06-14 23:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsala (Μήνυμα 840791)
και καλα θα κανεις!

και για να βρισκομαστε και μεσα στο θεμα , να και το μικρο μου..

3 μηνων.. ακομα φυλο δεν ξερουμε..

http://www.aquatek.gr/rimages/albums...psf1623af0.jpg

Αυριο θελω μια φοτο του χαλινου του απο πολυ κοντα αμα μπορεις και καθαρα να σου πω και ας μην φενεται απο τωρα υπαρχει 70% να το καταλαβεις αλλιως απο το χαλινο..
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Bill-Samos (Μήνυμα 840787)
Ελισσαιο αν το δω αυτο στο σπιτι μου θα φωναξω την πυροσβεστικη..:smt100.Τι ακριβως ειναι?


Καλά θα κάνεις άλλα και η πυροσβεστική δεν θα κάνει και τίποτα θα τρέξει να σωθεί στης αρχές που δεν με ήξερε έτρωγα κάτι δαγκες άλλα ευτυχως δεν ήτανε δυνατές αυτά τα ζώα έχουνε την δύναμη να σου κόψουν το δάχτυλο η κομματι όταν θα είναι μεγάλα στο τελικό τους μήκος 2 Μετρά!!!..

ΑΑΑ και είναι ιγκουανα ερπετό :D:P

Τάκης 02-06-14 23:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Bill-Samos (Μήνυμα 840787)
Ελισσαιο αν το δω αυτο στο σπιτι μου θα φωναξω την πυροσβεστικη..:smt100.Τι ακριβως ειναι?

Σε λίγο τον βλέπω να φέρνει κανα Δράκο του Κομοντο και να τον διώχνει η γιαγιά του από το σπίτι (Αν προλάβει) :D:D

Eliccaios 02-06-14 23:29

Χαχαχα λες να με διώξει ?? άλλα μου έλεγε σήμερα εδώ και μια βδομάδα έχει πάψει την μουρμούρα και είναι με τα γλυκά στο στόμα αγοράκι μου παλικαράκι μου μέχρι και το ενυδρείο καμάρωνε σήμερα..

Τακι λες να έγινε τίποτα να γκρεμιστηκε καμιά εκκλησια και να είναι έτσι..?

Αν προλάβει χαχαχαχαχαχαχ...

Τάκης 02-06-14 23:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Eliccaios (Μήνυμα 840827)
Χαχαχα λες να με διώξει ?? άλλα μου έλεγε σήμερα εδώ και μια βδομάδα έχει πάψει την μουρμούρα και είναι με τα γλυκά στο στόμα αγοράκι μου παλικαράκι μου μέχρι και το ενυδρείο καμάρωνε σήμερα..

Τακι λες να έγινε τίποτα να γκρεμιστηκε καμιά εκκλησια και να είναι έτσι..?

Αν προλάβει χαχαχαχαχαχαχ...

Κάτι θα της έριξες στο καφέ

Eliccaios 02-06-14 23:36

Δεν της έριξα τίποτα τον φτιάχνει μονή της και να ήθελα δεν μπορώ κοιμαμαι την ώρα που σηκώνετε τα χαράματα 5-6 η ώρα το πρωι..

Diskus fan 03-06-14 21:48

5 Συνημμένο(α)
Μερικά από τα πουλιά που εκτρέφω (Gouldian)... κατά την διάρκεια της αλλαγής πτερώματος (από παιδικό... σε ενήλικο χρωματισμό)...

Τάκης 03-06-14 21:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan (Μήνυμα 840996)
Μερικά από τα πουλιά που εκτρέφω (Gouldian)... κατά την διάρκεια της αλλαγής πτερώματος (από παιδικό... σε ενήλικο χρωματισμό)...

Ωραία χρώματα, να τα χαίρεσαι Νίκο

Diskus fan 03-06-14 22:01

7 Συνημμένο(α)
Και μερικές ακόμη...

Diskus fan 03-06-14 22:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από takis_gt (Μήνυμα 840997)
Ωραία χρώματα, να τα χαίρεσαι Νίκο

Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Τάκη.- :smt023

tsala 03-06-14 22:11

Υπεροχα πουλια Νικο!
να τα χαιρεσαι! και καταπληκτικα χρωματα!

Diskus fan 03-06-14 22:16

Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.- :smt023

Eliccaios 03-06-14 22:41

Νικο πολύ ωραία πουλάκια έχεις το πιο ωραίο που θαυμάζω στα πουλιά αυτά είναι όταν ανοίγουνε το στομα το κάτι άλλο. νικο κατάλαβες τι εννοώ..

Diskus fan 03-06-14 23:00

Φυσικά και κατάλαβα... είναι κι' αυτό στο χρώμα μου!!!!! :D
Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.- :smt023

ΥΓ. Θα ρίξω μια ματιά και θα βάλω φωτογραφίες... κι' απ' αυτό. ;)

Diskus fan 03-06-14 23:07

1 Συνημμένο(α)
Εδώ είσαι Eliccaios...

Eliccaios 03-06-14 23:59

Με μια λεξη ΜΑΓΙΚΟ.!!!

tsala 04-06-14 14:56

Eliccaios για ριξε μια ματια..
ειναι οι πιο καθαρες που μπορεσα να βγαλω..
http://www.aquatek.gr/rimages/albums...ps05e1f955.jpg
http://www.aquatek.gr/rimages/albums...ps19394452.jpg

Eliccaios 04-06-14 15:02

Αρσενικος ειναι πιστευω ειναι και θολες αμα δεις του χαλινου της εισοδους αερα στο θηλικο σχηματιζουνε ενα (ν) ενο στον αρσενικο σχηματιζουνε κυκλο ειναι λιγο δυσκολο στο να το καταλαβει αμα δεν εχεις θηλικο και αρσενικο ενηλικα.. Που θα παει μια μερα θα φτιαξω ενα θεμα στο foroum με τα πουλια..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:55.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02446 seconds with 11 queries