Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   ph controller temp controller απο fish-street!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=34494)

Papas35 04-10-09 15:15

ph controller temp controller απο fish-street!!
 
4 Συνημμένο(α)
Λοιπον με μεγαλη μου χαρα ανοιγω αυτο το post για να παρουσιασω το ph controller και το temp controller που προμηθευτηκαμε μαζι με τον πανο απο το fish-street.Τα πραγματα ηρθαν σε 8 μερες.Θελω να ενθαρυννω τους υπολοιπους καθως δεν ξερω ποσοι αλλοι εχουν προμηθευτει τα ιδια προιοντα.
αν και δεν εχουν δοκιμαστει σε βαθος χρονου τα βρισκω πολυ λειτουργικα και αξιοπιστα ειδικα το ph controller.
Οσον αφορα τον θερμοστατη ειναι μεταλλικος,εχει 2 ενδειξεις.1. για την τρεχουσα θερμοκρασια του ενυδρειου και 2.την επιθυμητη.Βεβαια σε σχεση με το πολυ παλιο αναλογικο θερμομετρακι του ενυδρειου μου δειχνει 2 βαθμουσ πανω αλλα προς το παρον δεν ανησυχω.
Παρακατω παραθετω photos.

red rubin 04-10-09 17:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Papas35 (Μήνυμα 378854)
Λοιπον με μεγαλη μου χαρα ανοιγω αυτο το post για να παρουσιασω το ph controller και το temp controller που προμηθευτηκαμε μαζι με τον πανο απο το fish-street.Τα πραγματα ηρθαν σε 8 μερες.Θελω να ενθαρυννω τους υπολοιπους καθως δεν ξερω ποσοι αλλοι εχουν προμηθευτει τα ιδια προιοντα.
αν και δεν εχουν δοκιμαστει σε βαθος χρονου τα βρισκω πολυ λειτουργικα και αξιοπιστα ειδικα το ph controller.
Οσον αφορα τον θερμοστατη ειναι μεταλλικος,εχει 2 ενδειξεις.1. για την τρεχουσα θερμοκρασια του ενυδρειου και 2.την επιθυμητη.Βεβαια σε σχεση με το πολυ παλιο αναλογικο θερμομετρακι του ενυδρειου μου δειχνει 2 βαθμουσ πανω αλλα προς το παρον δεν ανησυχω.
Παρακατω παραθετω photos.

Τον ρυθμιστη θερμοκρασιας να τον δουλεψεις και να τον χαρεις.Ειναι πολυ αξιοπιστος και ευκολος στην λειτουργια του.
Το ph-controller αν του αλλαξεις το ηλεκτροδιο τοτε θα ειναι ph-controller.
Και τα δυο τα χρησιμοποιω 3 χρονια περιπου χωρις κανενα προβλημα.Το ηλεκτροδιο ομως μου εδειχνε οτι θυμονταν.Απο το 3,4 πηγαινε στο 10,9 και μετα στο 5,6.
Πολυ καλη αγορα!!!

Yiannis59 11-10-09 20:21

Προσεχε τον θερμοστάτη (εχω δυο) μου εκαναν ψαροσουπα 35 δισκους τριων εκατοστων.
στες αποτομες διακοπες της ΔΕΗ παθαίνουν ψυχικά και κολλάν στους 100+ βαθμούς αν εχεις θέρμανση τιτανιου κάηκες αναγκαστηκα για να μην τους πεταξω να αντικαταστησω την θερμανση με jager ρυθμισμενους στους 35 ετσι ωστε οτι αν κολλήσουν (εγινε τρεις φορες στους 6 μηνες που τους εχω) να μην ανεβει η θερμοκρασια ποιο πανω, οπως την επαθα (βρηκα το ενυδρειο στους 65 βαθμους)

georot1981 11-10-09 20:53

ποσο σου κοστισε?

red rubin 12-10-09 11:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Yiannis59 (Μήνυμα 380320)
Προσεχε τον θερμοστάτη (εχω δυο) μου εκαναν ψαροσουπα 35 δισκους τριων εκατοστων.
στες αποτομες διακοπες της ΔΕΗ παθαίνουν ψυχικά και κολλάν στους 100+ βαθμούς αν εχεις θέρμανση τιτανιου κάηκες αναγκαστηκα για να μην τους πεταξω να αντικαταστησω την θερμανση με jager ρυθμισμενους στους 35 ετσι ωστε οτι αν κολλήσουν (εγινε τρεις φορες στους 6 μηνες που τους εχω) να μην ανεβει η θερμοκρασια ποιο πανω, οπως την επαθα (βρηκα το ενυδρειο στους 65 βαθμους)

Η λυση ειναι το πολυμπριζο που σου ειπα.Προστατευει ολα τα μηχανηματα.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:16.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01635 seconds with 11 queries