Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Συναντήσεις Αθήνας (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=30153)

dimitris21 05-01-11 13:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi (Μήνυμα 532045)
εγω θα ερθω σιγουρα ειναι διπλα στο σπιτι μου αντε να μαζευομαστε ειναι πολυ κριμα αφου εχουμε κοσμο να μην πηγαινουμε;)

να ερθει και ο ζαπατας παρακαλω:grin:

νομίζω ότι κάτι δεν κατάλαβες καλά.

δεν γίνονται άλλο συναντήσεις στα γραφεία. όταν θα κανονίσουμε θα πάμε για να τα μαζέψουμε και να αδειασουμε το χώρο.

zapatas 05-01-11 13:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 (Μήνυμα 531904)
η επόμενη συνάντηση θα είναι στα πρώην γραφεία για να πακετάρουμε :p:p

για χωσιμο δλδ θα μαζευτουμε ε?
:smt044:smt044:smt044

eimaste aR21rwstoi 05-01-11 13:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 (Μήνυμα 532067)
νομίζω ότι κάτι δεν κατάλαβες καλά.

δεν γίνονται άλλο συναντήσεις στα γραφεία. όταν θα κανονίσουμε θα πάμε για να τα μαζέψουμε και να αδειασουμε το χώρο.

μια χαρα καταλαβα...μετα μπορουμε να παμε για καφε ομως....

zapatas 05-01-11 13:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi (Μήνυμα 532075)
μια χαρα καταλαβα...μετα μπορουμε να παμε για καφε ομως....

ναι καλα! μεχρι να τα μαζεψουμε.. παει ο καφες....:(

Giorgos 06-01-11 22:22

Τοτε θα πινουμε καφε ενω μαζευουμε... ;)

Γιώργος Κ 06-01-11 22:35

Ποτε θα γινει το ντου?? Που θα πανε τα πραγματα??

Αν ειναι πολλα ατομα ... τοτε θα τελειωσουν γρηγορα και θα υπαρχει και χρονος για καφε!!

zapatas 06-01-11 22:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgarask (Μήνυμα 533003)
Ποτε θα γινει το ντου??

ναι, ποτε???
παντως αν γινει το ντου μετα το σκ, μπορουμε να κανονισουμε μια συναντηση την κυριακη που μας ερχεται!

eimaste aR21rwstoi 07-01-11 18:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zapatas (Μήνυμα 533015)
ναι, ποτε???
παντως αν γινει το ντου μετα το σκ, μπορουμε να κανονισουμε μια συναντηση την κυριακη που μας ερχεται!

αφου σαββατο λενε...αλλα να πουν ωρα

zapatas 07-01-11 18:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi (Μήνυμα 533573)
αφου σαββατο λενε...αλλα να πουν ωρα

δεν λενε αν θα γινει αυτο το σαββατο... αλλα οπως βλεπεις κωστα...οι αθηναιοι δεν ψηνονται για συναντησεις...:smt073
δεν υπαρχει συμμετοχη:(

Κλεόβουλος 07-01-11 18:52

Δεν κάνετε καμμιά εκδρομή στη Θεσσαλονίκη?:D

zapatas 07-01-11 19:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 533579)
Δεν κάνετε καμμιά εκδρομή στη Θεσσαλονίκη?:D

εγω παντως ετοιμος ειμαι....:smt084

Γιαννης Μ5 07-01-11 19:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zapatas (Μήνυμα 533575)
δεν λενε αν θα γινει αυτο το σαββατο... αλλα οπως βλεπεις κωστα...οι αθηναιοι δεν ψηνονται για συναντησεις...:smt073
δεν υπαρχει συμμετοχη:(


Καποιοι Αθηναιοι καθε Σαββατο,ηταν στα γραφεια του συλλογου.........μεχρι που εκλεισαν...

eimaste aR21rwstoi 07-01-11 19:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 533598)
Καποιοι Αθηναιοι καθε Σαββατο,ηταν στα γραφεια του συλλογου.........μεχρι που εκλεισαν...

φιλε γιαννη με ολο τον σεβασμο εγω ειμαι νεος στο φορουμ μπαινω γυρω στο μηνα οποτε δεν ξερω αν εχουν κλεισει τα γραφεια απο τοτε...οσες φορες ενδιαφερθηκα για να ερθω στον συλλογο εκτος απο μια φορα ολες τις αλλες δεν πηρα απαντηση...μπορεις να το διαπιστωσεις και ο ιδιος...βεβαια αν σε αυτο το διαστημα ηταν κλειστος τοτε δεν μπορω να πω τιποτα...αλλα οταν βλεπεις πως ρωτας και δεν υπαρχει απαντηση σου ερχεται καπως ασχημο η αληθεια...βεβαια ακομα και αυριο που θα μαζεψουν και δεν ξερω κανεναν εγω και καποιοι αλλοι ειναι διατεθημενοι να ερθουν;)

Maverick 07-01-11 20:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 533598)
Καποιοι Αθηναιοι καθε Σαββατο,ηταν στα γραφεια του συλλογου.........μεχρι που εκλεισαν...

Αγαπητέ συνονόματε :D, τα γραφεία δεν έκλεισαν επειδή δεν γέμιζαν στις συναντήσεις, αλλά επείδή ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου έχει διψήφιο αριθμό μελών (τη στιγμή που υπάρχουν 3-4 φόρουμ με πάνω από 1000 ενεργά μέλη το καθένα...) Εγώ αυτό το βρίσκω πιο τραγικό από το να μην έρχονται όλοι στις συναντήσεις..

zapatas 07-01-11 20:10

η αληθεια ειναι οτι το συγκεκριμενο θεμα ειναι "ανενεργο"...
εγω ειμαι μηνες εδω γραμμενος
και ζητημα ειναι να ειχα δει 5 μηνυματα...
τελος παντων το θεμα ομως δεν ειναι αυτο..
αλλο ειναι.......
αλλα.............................................. ........:smt120

eimaste aR21rwstoi 07-01-11 20:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zapatas (Μήνυμα 533626)
η αληθεια ειναι οτι το συγκεκριμενο θεμα ειναι "ανενεργο"...
εγω ειμαι μηνες εδω γραμμενος
και ζητημα ειναι να ειχα δει 5 μηνυματα...
τελος παντων το θεμα ομως δεν ειναι αυτο..
αλλο ειναι.......
αλλα.............................................. ........:smt120

το θεμα ειναι τι θα γινει αυριο....

Γιαννης Μ5 08-01-11 00:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Maverick (Μήνυμα 533624)
Αγαπητέ συνονόματε :D, τα γραφεία δεν έκλεισαν επειδή δεν γέμιζαν στις συναντήσεις, αλλά επείδή ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου έχει διψήφιο αριθμό μελών (τη στιγμή που υπάρχουν 3-4 φόρουμ με πάνω από 1000 ενεργά μέλη το καθένα...) Εγώ αυτό το βρίσκω πιο τραγικό από το να μην έρχονται όλοι στις συναντήσεις..


Γιαννη,εγω τον συλλογο τον γνωρισα,πηγαινοντας ενα απογευμα με τον Apostolis.Aπο εκεινο το Σαββατο,καθε Σαββατο(πλην καποιων εξαιρεσεων)ημουν εκει.Αν λοιπον δεν ερχοντουσαν στις συναντησεις νεα ατομα,πως θα γνωριζαν τον συλλογο,τις δραστηριοτητες και τα ατομα πισω απο αυτον;Εμενα η γνωμη μου ειναι αυτη.Οτι πρεπει να γνωρισεις πρωτα και μετα να αποφασισεις.Η αληθεια ειναι οτι ανοιξα καποια ποστ για να πω την εμπειρια μου με τον συλλογο,ετσι ωστε να ερθουν και αλλα ατομα,αλλα δεν υπηρχε ανταποκριση.Συμφωνω οτι τα γραφεια δεν εκλεισαν για τον λογο της λιγοστης προσελευσης,αλλα πιστευω στο οτι,αν ερχοντουσαν νεα ατομα,αυτα θα γινοντουσαν μελη και το νουμερο δεν θα ηταν 2ψηφιο.Φιλικα και πολυχρονοι να ειμαστε.:p:p:p

Χριστόφορος Μίχας 08-01-11 01:24

Το θέμα ξεκινά από το πώς βλέπει ο καθενας την πιθανη εγγραφή του στο σύλλογο και τί περιμένει από αυτόν. Η πλειοψηφία των χομπιστών αρκείται να γράφει στα φόρα και να παιρνει πληροφορίες και να ανταλάσει έτσι τις ιδέες. Αυτό ειναι και το μεγάλο μας προβλημα....το βόλεμα. Από την πλευρά του συλλόγου πάλι, ίσως να έπρεπε να ενταθούν κάποιες προσπάθειες για συσπείρωση των μελών πέραν των λίγων που ηταν τακτικοί στις συναντήσεις, με υπενθυμίσεις των συναντήσεων, διοργανώσεις περισσότερων διαλέξεων κλπ. Τα φόρα που έχει ο σύλλογος να διαφήμιζαν ακόμη περισσότερο τις δραστηριότητες του, οι αναρτήσεις νέες και παλαιότερες που τον αφορούν να ήταν πάντα παρόντες στην πρώτη σελίδα ασχέτως παλαιότητας ή νέων μηνυμάτων. Σαν υπομνήματα δηλαδή....Μου έτυχε να ψάχνω κάτι σχετικό με το σύλλογο πρόσφατα, και το θέμα "επι παντός επιστητού" ήταν για 3 ημέρες το πρώτο που έβλεπα. Ολα και όλοι βοηθάνε. Ακόμα και εμείς οι ίδιοι βοηθάμε με το να παρακινούμε τα μελη να προσχωρήσουν. Εγώ έγινα μέλος όταν διάβασα την πρώτη εμπειρία του Γιάννη Μ5.

eimaste aR21rwstoi 08-01-11 10:25

cωραια μπορει καποιοσ να πει τι ωρα σημερα?

Γιαννης Μ5 08-01-11 19:11

Δεν νομιζω να γινει κατι σημερα....

eimaste aR21rwstoi 08-01-11 19:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 534176)
Δεν νομιζω να γινει κατι σημερα....

εγινε ευχαριστουμε για την ενημερωση

dimitris21 09-01-11 18:55

μακάρι να δω την ίδια διάθεση για βοήθεια και την ημέρα που θα πούμε ότι θα γίνει η μεγάλη μετακόμιση.

Κλεόβουλος 09-01-11 19:09

Αν δεν βρείτε χέρια να έρθουμε απο Θεσσαλονίκη να σας μετακομίσουμε όλα τα ενυδρεία στα βόρεια :D
(bokosta μη ξεκινάς δεν μας έδωσαν ακόμη το οκ :D:D:D)

Sotiris7 09-01-11 19:11

Εγώ απλώς χρειάζομαι ενημέρωση μερικές μέρες πριν γίνει η μετακόμιση, και πολύ ευχαρίστως να βάλω κι εγώ ένα χεράκι........... ή έστω δύο......... :D

eimaste aR21rwstoi 12-01-11 13:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiris7 (Μήνυμα 534757)
Εγώ απλώς χρειάζομαι ενημέρωση μερικές μέρες πριν γίνει η μετακόμιση, και πολύ ευχαρίστως να βάλω κι εγώ ένα χεράκι........... ή έστω δύο......... :D

κι εγω αν πειτε λιγο νωριτερα θα προσπαθησω να ερθω

Sotiris7 12-01-11 13:14

Τελικώς τι κάνουμε με το θέμα αυτό;;;;;;;;;; :confused:

zapatas 12-01-11 13:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiris7 (Μήνυμα 536377)
Τελικώς τι κάνουμε με το θέμα αυτό;;;;;;;;;; :confused:

τιποτα δεν κανουμε γενικοτερα :smt044:smt044:smt044:smt044

Sotiris7 12-01-11 13:27

Και γιατί δεν ξεκινάμε να κάνουμε κάτι γενικότερα;;;;;;; :cool:

Εμείς δηλαδή στην Αθήνα, κουτούκια, μεζεδάκια, κρασάκι δεν έχουμε;;;;;;; :confused:

Όλα στην Θεσσαλονίκη μαζευτήκανε;;;;;;;; :rolleyes:

zapatas 12-01-11 13:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zapatas (Μήνυμα 533015)
ναι, ποτε???
παντως αν γινει το ντου μετα το σκ, μπορουμε να κανονισουμε μια συναντηση την κυριακη που μας ερχεται!

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiris7 (Μήνυμα 536389)
Και γιατί δεν ξεκινάμε να κάνουμε κάτι γενικότερα;;;;;;; :cool:

Εμείς δηλαδή στην Αθήνα, κουτούκια, μεζεδάκια, κρασάκι δεν έχουμε;;;;;;; :confused:

Όλα στην Θεσσαλονίκη μαζευτήκανε;;;;;;;; :rolleyes:

γιατι οπως βλεπεις, εγω το προτεινα πτιν κατι μερες για την κυριακη που μας περασε και μονο ο κωστης(ο καμμενος αεκτζης θα ερχοτανε)
οποτε?
δεν βλεπεις οτι δεν υπαρχει συμμετοχη απο εμας τους αθηναιους? 2-3 συγκεκριμενοι μιλαμε εδω... ολοι οι αλλοι λες και δεν υπαρχουνε:smt120
αν κανονιστει συναντηση, εγω μεσα ειμαι!
αν θελετε βαζουμε και ωρα μερα και μερος και αν μαζευτουμε παμε...αν παλι δεν μαζευτουμε(που αυτο πιστευω εγω)
καλα κρασιαzw

eimaste aR21rwstoi 12-01-11 13:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zapatas (Μήνυμα 536393)
γιατι οπως βλεπεις, εγω το προτεινα πτιν κατι μερες για την κυριακη που μας περασε και μονο ο κωστης(ο καμμενος αεκτζης θα ερχοτανε)
οποτε?
δεν βλεπεις οτι δεν υπαρχει συμμετοχη απο εμας τους αθηναιους? 2-3 συγκεκριμενοι μιλαμε εδω... ολοι οι αλλοι λες και δεν υπαρχουνε:smt120
αν κανονιστει συναντηση, εγω μεσα ειμαι!
αν θελετε βαζουμε και ωρα μερα και μερος και αν μαζευτουμε παμε...αν παλι δεν μαζευτουμε(που αυτο πιστευω εγω)
καλα κρασιαzw

κουτουκι κρασι αυτα ειναι...ωραια πραγματα...στο παντως πιστητου εβαλα να κανονισουμε για καφε σωτηρη και κανεις δεν απαντησε...αντε να το δεις...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:38.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,03055 seconds with 11 queries