Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Malawi (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=10)
-   -   αμμος (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=60066)

commandersotos 11-02-12 22:58

αμμος
 
παιδια καλησπερα....θελω να βρω θαλλασινη αμμο αλλα με μικρη κοκομετρια σαν αυτη της χαλαζιακης.....μηπως εχει κανεις υποψη του που μπορω να βρω...;;;;καταστημα ή παραλια:roll:.....προοριζεται για αφρικανικο.....
μενω ωρωπο αττικης!:o

Παναγιώτης Κ 11-02-12 23:53

Ωρωπό(Αθήνας απέναντι απο χαλκίδα) μένεις?

ραφαηλ10 12-02-12 11:24

φιλε πανε σε μια οποιδηποτε παραλια γεμισε τρια τσουβαλια και κοσκινισετα ετσι εκανα και εγω για το ενυδρειο μου μετα ξέπλυνε καλα την άμμο και εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα με μιδεν εξοδα :cool:

commandersotos 13-02-12 11:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΠαναγιώτηςCR7 (Μήνυμα 651919)
Ωρωπό(Αθήνας απέναντι απο χαλκίδα) μένεις?

ναι παναγιωτη εκει μενω....αλλα οι παραλιες ειναι χαλια.....και ολο βοτσαλο....καθολου αμμο...:-|:-|
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ραφαηλ10 (Μήνυμα 651956)
φιλε πανε σε μια οποιδηποτε παραλια γεμισε τρια τσουβαλια και κοσκινισετα ετσι εκανα και εγω για το ενυδρειο μου μετα ξέπλυνε καλα την άμμο και εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα με μιδεν εξοδα :cool:

ποια αμμο κρατησες αυτη που εμεινε στο κοσκινο:confused: ή αυτη που επεσε κατω:confused:

ραφαηλ10 13-02-12 14:04

αυτη που επεσε κατω:D

Παναγιώτης Κ 13-02-12 18:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από commandersotos (Μήνυμα 652174)
ναι παναγιωτη εκει μενω....αλλα οι παραλιες ειναι χαλια.....και ολο βοτσαλο....καθολου αμμο...:-|:-|

To ξέρω πως είναι οι παραλίες γι'αυτό σε ρώτησα ακριβώς! Στον ωροπό και στον καλαμο δεν νομίζω να βρεις κάτι συγκεκριμένο! Εκτός και αν μπεις μέσα και βγάλεις απο μέσα άμμο(κάνει κρύο)! Αλλά στην παραλία δεν παίζει να βρεις!
Εκτός και αν κοσκινίσεις, αλλά μπααα!!

ραφαηλ10 13-02-12 19:49

και μεσα απο το νερο να παρεις δεν υπαρχει προβλημα με ξεπλιμα θα εισαι οκ:cool:

commandersotos 13-02-12 22:18

επειδη κανω και ψαροντουφεκο εχω κανει κανα δυο βουτιες εδω αλλα η αμμος ξεκιναει βαθια και θα πολυ δυσκολο να τη βγαλω εξω....ψαχνω μια παραλια εδω κοντα μηπως εχεια αμμο αλλα τζιφος.....να δω τι θα κανω......:confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused:

Παναγιώτης Κ 13-02-12 23:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από commandersotos (Μήνυμα 652285)
επειδη κανω και ψαροντουφεκο εχω κανει κανα δυο βουτιες εδω αλλα η αμμος ξεκιναει βαθια και θα πολυ δυσκολο να τη βγαλω εξω....ψαχνω μια παραλια εδω κοντα μηπως εχεια αμμο αλλα τζιφος.....να δω τι θα κανω......:confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused:

Απ'όσο θυμάμαι σε κάποια σημεία εκεί στον ωρωπό μπροστά απο τα ξενοδοχεία(αλκιονύς κ.α.) λίγο πιο μέσα απο το βότσαλο είχε και άμμο με φύκια! Αλλά και πιο πέρα στον κάλαμο σε 'ενα συγκεκριμένο σημείο της παραλίας είχε άμμο κάτω! Για κάνε μια γύρα! Ίσως κάτι βρείς!

commandersotos 13-02-12 23:02

θα το κοιταξω.....αν και το βλεπω λιγο δυσκολο......μακαρι να βρω γιατι δεν μου περισευουν για αραγωνιτη.....

S O T I R I S 16-02-12 16:55

Στην παραλία του Σχοινιά έχει αυτό που ζητάς αλλά είναι καμια 35χιλ μακριά σου.;)

Butterfly 16-02-12 17:19

Στον Ωρωπό θα βρεις άμμο στην παραλία που είναι κάτω από το club Atlantis

beeromixalhs 16-02-12 17:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από S O T I R I S (Μήνυμα 652840)
Στην παραλία του Σχοινιά έχει αυτό που ζητάς αλλά είναι καμια 35χιλ μακριά σου.;)

ε ναι μη τα δώσεις στο pet shop, δώσε τα στις βενζίνες τα λεφτά :D:D:D

commandersotos 19-02-12 20:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από S O T I R I S (Μήνυμα 652840)
Στην παραλία του Σχοινιά έχει αυτό που ζητάς αλλά είναι καμια 35χιλ μακριά σου.;)

σχοινιας;;;;;; ανμε παει ο δρομος εχει καλως....αλλιως θα κοιταξω στην παραλια που μου ειπε ο φιλος Butterfly......που μου ειχε διαφυγει τελειως αυτη η παραλια......:o:o:o:o
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beeromixalhs (Μήνυμα 652847)
ε ναι μη τα δώσεις στο pet shop, δώσε τα στις βενζίνες τα λεφτά :D:D:D

γ@@@σε τα φιλε beeromixalh οπου και να τα δωσεις το ιδιο πραγμα ειναι...αλλα καλυτερα στις βενζινες γιατι εδω στον ωρωπο τα pet shop σε παιρνανε και για κοροιδο και σε κλεβουν.......;);););););)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01642 seconds with 11 queries