Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φωτογραφία - Τεχνικά θέματα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=89)
-   -   απορια για i-phone 4s (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=71678)

Commando 10-05-13 14:55

απορια για i-phone 4s
 
παιδια εχω στην κατοχη μου το i-phone 4s και οσο και αν σας φανει παραξενο δεν μπορω να βγαλω βραδινες φωτογραφιες γιατι οποτε παω να βγαλω στο σκοταδι και αναβει το φλας η φωτογραφια βγαινει εντως θολη γιατι την θαμπωνει το φως του φλας!σκεφτομαι οτι φταιει το γεγονος οτι το φλας ειναι διπλα ακριβως απο τον φακο....αλλα τοσο τεχνολογια και τοσο λεφτα για αυτο το κινητο δεν μπορει να μην το εχουν προβλεψει αυτο!οποτε αφου μαλλον ειναι δικο μου λαθος μπορειτε να μου πειτε τι κανω λαθος????(ειμαι λιγο ασχετος με την τεχνολογια);)

Κουραμπιές 10-05-13 15:03

Και εγω 4s εχω αλλα δεν εχω τετοιο θεμα, μονο καμια φορα να καθαριζεις το τζαμακι μπροστα στον φακο, γιατι και λιγο θολο ναναι παει η φωτο.

nikolakis94 10-05-13 15:06

Ανοιγεις μεγαλη συζητηση με θεμα οτι πληρωνεις παιρνεις.Δες στις ρυθμισεις της φωτογραφικης αν ειναι να βγαλεις το φλας, να ανεβασεις τα iso

Commando 10-05-13 15:13

παιδια μηπως φταιει το γεγονος οτι εχω αφησει την αρχικη διαφανεια που ειχε το κινητο απο πισω και μαζι με το φλασ θολωνει τη φωτο???

τι ειναι αυτα τα iso που ειπε ο nikolakis94???

vaspiou 10-05-13 15:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Commando (Μήνυμα 762198)
παιδια μηπως φταιει το γεγονος οτι εχω αφησει την αρχικη διαφανεια που ειχε το κινητο απο πισω και μαζι με το φλασ θολωνει τη φωτο???

τι ειναι αυτα τα iso που ειπε ο nikolakis94???

οι εργοστασιακες μεμβράνες προστασίες είναι για να τις βγάζεις!!!!
ελεος! μετα βάζεις θήκη και screen protector άμα θες.......

nikolakis94 10-05-13 15:18

Η διαφανεια πρεπει να βγαινει.Αν θελεις σφαλεια μπορεις να παρεις μια θηκη.ISO ειναι η ευαισθησια του αισθητηρα στο φως.Οσο πιο μεγαλος ειναι ο αριθμος iso τοσο πιο ευαισθητος στο φως ειναι ο αισθητηρας του φακου στο φως που σημαινει οτι το βραδυ θα (συλλεγει) περισσοτερο φως και η φωτογραφια θα βγαινει πιο καθαρη.

Commando 10-05-13 15:22

παιδια τελικα η διαφανει εφταιγε!επειδη ομως θελω να το προστατεψω θα παω να αγορασω μια τετοια θηκη!!σας ευχαριστω για τις συμβουλες-απαντησεις σας!

Κουραμπιές 10-05-13 15:44

Kαλα ειδικα τα 4 μας δεν το συζηταω....χωρις θηκη τελειωσες, μια στραβη να γινει θα μαζευεις με το σκουπακι τζαμια.
Eγω εχω αυτην, απλα αν παρεις οποιαδηπωτε που ειναι κλειστη απο πισω, οταν το φορτιζεις στην πριζα οπως εγω (και οχι στον υπολογιστη εννοω) τωρα το καλοκαιρι να βγαζεις την θηκη γιατι ψιλοζεσταινεται και θυμιζει samsung.
http://www.aphonecase.com/images/Pix...sphd1102_5.jpg

nikolakis94 10-05-13 15:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 762207)
Kαλα ειδικα τα 4 μας δεν το συζηταω....χωρις θηκη τελειωσες, μια στραβη να γινει θα μαζευεις με το σκουπακι τζαμια.
Eγω εχω αυτην, απλα αν παρεις οποιαδηπωτε που ειναι κλειστη απο πισω, οταν το φορτιζεις στην πριζα οπως εγω (και οχι στον υπολογιστη εννοω) τωρα το καλοκαιρι να βγαζεις την θηκη γιατι ψιλοζεσταινεται και θυμιζει samsung.
http://www.aphonecase.com/images/Pix...sphd1102_5.jpg


Λιγα τα λογια soy για την samsung:D

Κουραμπιές 10-05-13 16:43

Ωωωωπ τσιμπησε ο πρωτος. :D ελα ρε σας δουλευω. Καλοι ειστε. Αλλα καιτε ρε παιδι μου τι να κανουμε. :P

nikolakis94 10-05-13 16:47

Δεν ειμαστε καλοι.Συζητησεις,βιντεο και benchmarks εχουν δειξει οτι ειμαστε οι καλυτεροι.:D

vaspiou 10-05-13 19:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 (Μήνυμα 762224)
Δεν ειμαστε καλοι.Συζητησεις,βιντεο και benchmarks εχουν δειξει οτι ειμαστε οι καλυτεροι.:D

εεετσι.... λιγα τα λογια σας λοιπον! γαβ

gianniwpopi 10-05-13 20:21

οταν μεγαλωσετε θα γινετε i...

ελιοτ 10-05-13 20:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 762222)
Ωωωωπ τσιμπησε ο πρωτος. :D ελα ρε σας δουλευω. Καλοι ειστε. Αλλα καιτε ρε παιδι μου τι να κανουμε. :P

ειμαστε τοσο καλοι που απο τη ζηλεια σας βρηκατε το τρυκ να ζεστεναστε μα το καλυμα. :p

Κουραμπιές 10-05-13 21:09

Εγω παντως γουσταρω που η apple περνει με "πετεντες" πραγματα που το android ταχει εδω και 3 χρονια και μας τα πλασαρει σαν "breakthrough". Αλλα ας μην τανοιξουμε το θεμα αστα να πανε.

nikolakis94 10-05-13 21:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 762303)
Εγω παντως γουσταρω που η apple περνει με "πετεντες" πραγματα που το android ταχει εδω και 3 χρονια και μας τα πλασαρει σαν "breakthrough". Αλλα ας μην τανοιξουμε το θεμα αστα να πανε.


Εισαι ενημερωμενος βλεπω.

ChocolatePuma 10-05-13 21:25

No comment !!!:p:p:p

nikolakis94 10-05-13 21:37

Η apple πλεον δεν ειναι η πρωτη που υποτιθεται οτι ηταν καποτε.Τωρα πλεον προσπαθει να γινεται λιγοτερο ρεζιλι.Το iphone 5 πχ κοστιζει στην apple 139 ευρω και στον καταναλωτη φτανει στα 739.Οχι οτι η samsung παει πισω 171 κοστιζει το galaxy s4 και φτανει και αυτο στα 739.Βεβαια η διαφορα ειναι τεραστια.Η apple πουλαει μονο γυαλι και αλουμινιο που αν σου πεσει κατω θα κλαις.Η samsung πουλαει την καλυτερη οθονη που εχει μπει ποτε σε κινητο επεξεργαστες με τρελες επιδοσεις (ασχετα που δεν τις χρειαζεται η πλειοψηφια των χρηστων).Επισης κατασκευαζει τις οθονες τους επεξεργαστες και αλλα μερη του iphone.

Κουραμπιές 11-05-13 00:01

Βεβαια το s4 δεν βγηκε με τον επεξαργαστη που ΗΤΑΝ να βγει, της samsung γιατι δεν θα προλαβαινανε. Αλλη @@@@@@@ και αυτη. Οσον αφορα το πεσιμο, εμεινα εκπληκτος με την αντοχη του 5αριου στα τεστ, εισαι λαθος (μονο) εδω. Στα υπολοιπα πασο δεν μπορει να συγκριθει το ενα με ταλλο. Το 4αρι αστα....πεφτει και μαζευεις κομματια.
ΕΝΑ και μοναδικο πραγμα ξερει η apple να κανει...marketing. Τελος. Το samsung μπορει να καταφερει να κανει και φραπε (αντε να το δουμε ποσα χρονια το λεμε) αλλα iphone δεν θαναι. Δεν το λεω επειδη ειμαι κατοχος, απο σποντα εγινε και τσαμπα το πηρα (δωρο), και να μην τοχα και samsung ναχα, που θελω να παρω s3 παλι θα το λεω. Καλα χρυσα τα android αλλα....τι να κανουμε το μηλο εχει καθιερωθει ειναι status. Ειναι οπως ενα supercar πχ το veyron και το koeniggseg agera r. Η veyron ειναι status, και ας κανει ατελειωτα κλαρινα στο agera.

nikolakis94 11-05-13 00:13

Στα benchmarks βγαζει τρελα αποτελεσματα με τον snapdragon 600 σκεψου με τον octa .Οντως @@@@@@ που δεν βγηκε με τον octa αλλα τι να πεις, εταιριες ειναι οτι θελουν κανουν.Βεβαια και αυτα για εντυπωσιασμο ειναι.Τι να τον κανεις τον octa?Δεν θα τρεξεις autocad στο κινητο.Εγω εχω το s2 με τον διπυρηνο και παει σφαιρα.Αυτο που νομιζω οτι πρεπει να κοιταξουν ολες οι εταιριες ειναι να βγαζουν μεγαλυτερες μπαταριες.

ChocolatePuma 11-05-13 11:13

Εγώ πάντως ακόμη ψάχνω : γιατί να πάρω ένα κινητό που δεν παίζει αρχεία flash, που δεν παίρνει κάρτα μνήμης και που η 6η ή 7η έκδοση του, θα είναι σαν χειριστήριο τηλεόρασης (στο μήκος αναφέρομαι) :D

Τα Samsung μια ζωή θα τα κάνουν όλα και θα συμφερουν

Επιπλέον η εταιρία (Samsung), σου παρέχει τη δυνατότητα να πάρεις ένα smart phone, χωρίς να χρειαστείς δάνειo από Τράπεζα...;)
Ενώ με την Apple, πρέπει να περιμένεις 2-3 χρόνια, να αποσβέσει αξία ένα κινητό...μήπως και καταφέρεις να το πάρεις, ως μεταχειρισμένο!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01936 seconds with 11 queries