Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=164)
-   -   Διαφορα ενυδρεια!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=78705)

Antopets 15-03-14 10:37

Διαφορα ενυδρεια!!
 
6 Συνημμένο(α)
Καλημερα παιδια,
Εδω και πολυ καιρο εχει η μανα στο μαγαζι της (πετ σοπ) διαφορα ενυδρεια για να φιλοξενει τα ψαρια που εχει για πουλημα και καθε μερα που πηγαινα τις ελεγα να τα συμορφωσω λιγακι γιατι ειχαν οτι να ναι χαλικια(μπλε ροζ κιτρινα πρασινα κτλ) ψευτικα φυτα και τα λοιπα.
Βεβαια δεν μπορω να τα κανω πυκνοφυτεμενα γιατι ειναι που ειναι πολλα τα ψαρια αν τα γεμισω φυτα πετρες ξυλα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα και για τα ψαρια και για την μανα μου που δεν θα μπορει να τα πιανει να τα πουλησει.
Μενω σε μια μικρη σχετικα πολη (Ναυπακτο) οποτε τα ψαρια δεν πωλουνται τοσο γρηγορα γι'αυτο μενουν καιρο στα ενυδρεια και γι'αυτο ηθελα πιο πολυ να τα φτιαξω λιγο τα ενυδρεια για να νιωθουν και τα ψαρακια πιο ανετα;)
Εχουμε και λεμε τωρα.Το ενα το μεγαλο με τα χρυσοψαρα ειναι elite και διαστασεις εχει 1,20cm και τα αλλα δυο ειναι το ενα juwel monolux 60 και το αλλο ενα 60 εκατοστα παλι χωρις να γνωριζω μαρκα!
Τωρα τεστ και τα λοιπα δεν εκανα για τις παραμετρους του νερου,και τα πλαστικα φυτα που εχουν τα δυο ενυδρεια θα αλλαχτουν απλα δεν κλαδεψα το δικο μου ακομα.
Ευχαριστω ελπιζω να σας αρεσουν:D:D
(η πρωτη φωτο ειναι οπως ηταν το χρυσοψαραδικο στην αρχη)

nospanos 15-03-14 15:41

Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα :smt023 Μπράβο και για την πρωτοβουλία σου, θέλω να πιστεύω ότι η μητέρα σου θα έχει ένα ανταγωνιστικό μαγαζί από τη στιγμή που θα υπάρχεις εσύ να τη συμβουλεύεις, καταλαβαίνεις πως το εννοώ ;)

Αν βγάλετε τα πλασικά φυτά και αν γεμίσετε το νερό μέχρι πάνω σε όλα τα ενυδρεία θα είναι σούπερ πιστεύω!

Bill-Samos 15-03-14 15:55

Αισθητη η βελτιωση,δεδομενου του προσωρινου(της διαμονης..) μια χαρα ειναι..κατι μου λεει οτι τωρα μπορει τα ψαρια να μενουν λιγοτερο καιρο στο μαγαζι;)..Μια αχρωμη γυαλα πετ σοπ δεν προκαλει ενδιαφερον σε καποιον που δεν εχει το μικροβιο ηδη ενω ενα ομορφο ενυδρειο παντα τραβαει την προσοχη..Παρεπιπτοντως ,τι ωραια πολη η Ναυπακτος!

capetanakis 15-03-14 16:03

Μπραβο ρε φιλε,πολυ καλο αποτελεσμα,ελπιζω και σε καλες δουλειες

panik 15-03-14 18:23

Ομορφο αποτελεσμα αλλα κατα την γνωμη μου δεν κανει για petshop. Προσπαθησες να πιασεις ενα συγκεκριμενο ψαρι για να δεις ποσο ποιο δυσκολο ειναι;

Antopets 15-03-14 18:57

ευχαριστω για τα καλα λογια παιδια!!!
ψαρι προσπαθησε να πιασει η μανα μου αλλα ενταξει λιγο ευκολο ειναι και παλι!! δεν τα εχω πυκνοφυτεμενα απλα για πιο καλη διαμονη των ψαριων γιατι τα πολυχρωμα χαλικια τα στρεσαρει πιο πολυ απ οσο εχω διαβασει ηθελα να πετυχω και ενα πιο ωραιο αισθητικο αποτελεσμα και σε μενα και την μανα μου που τα βλεπει καθε μερα και στους αλλους :D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:49.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01138 seconds with 11 queries