Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   ΔΕΙΤΕ το ΑΞΙΖΕΙ...!!!!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=86092)

thanasis76 16-04-15 18:22

ΔΕΙΤΕ το ΑΞΙΖΕΙ...!!!!!!
 
πως ενα ζωακι μπορει να σε στειλει αδιαβαστοοοοο!!!!!
εγω παντος επαθα σοκ...!!!!
και μιλαει και καταλαβαινει.... :smt120:smt120:smt120:smt120

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=1inR2b7PS5M

fotis_k 16-04-15 18:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 (Μήνυμα 885238)
πως ενα ζωακι μπορει να σε στειλει αδιαβαστοοοοο!!!!!
εγω παντος επαθα σοκ...!!!!
και μιλαει και καταλαβαινει.... :smt120:smt120:smt120:smt120

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=1inR2b7PS5M

Για την ακριβεια ουτε μιλαει ουτε καταλαβαινει.

Ειναι εκπαιδευμενο το σκυλι να ανοιγοκλεινει το στομα του την καταλληλη στιγμη.Η καταλληλη στιγμη ειναι ισως με ενα σκουντηγμα αφου αν παρατηρησεις στο βιντεο καθε φορα που ανοιγει ο σκυλος το στομα, ο ιδιοκτητης πλησιαζει και παταει εναν μοχλο που δινει το σημα στον σκυλο.

Οσον αφορα την φωνη προερχεται απο τον ιδιο ξεκαθαρα(καπως λεγονται αυτοι που μιλανε χωρις να ανοιγοκλεινουν το στομα τους αλλα δεν μου ρχεται):D

korasidikos 16-04-15 18:41

εγκαστριμυθος καπως ετσι λεγεται!

Τάκης 16-04-15 18:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fotis_k (Μήνυμα 885240)
Για την ακριβεια ουτε μιλαει ουτε καταλαβαινει.

Ειναι εκπαιδευμενο το σκυλι να ανοιγοκλεινει το στομα του την καταλληλη στιγμη.Η καταλληλη στιγμη ειναι ισως με ενα σκουντηγμα αφου αν παρατηρησεις στο βιντεο καθε φορα που ανοιγει ο σκυλος το στομα, ο ιδιοκτητης πλησιαζει και παταει εναν μοχλο που δινει το σημα στον σκυλο.

Οσον αφορα την φωνη προερχεται απο τον ιδιο ξεκαθαρα(καπως λεγονται αυτοι που μιλανε χωρις να ανοιγοκλεινουν το στομα τους αλλα δεν μου ρχεται):D

Εγγαστρύμηθος

sakis83 16-04-15 20:26

Πολυ κΑΛΛοοο χαχαχα

Anna10 17-04-15 13:59

Λυπάμαι το καημενο το σκυλακι, τι εχει υποστεί για να κατεβαινει τοσο μηχανικα το σαγωνι του. Κι όλα αυτά γιατι εχει ονειρο αυτός να εμφανιστεί στην Αγγλια και στην βασιλικη οικογενεια.:confused:

delta66 17-04-15 15:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 (Μήνυμα 885238)
πως ενα ζωακι μπορει να σε στειλει αδιαβαστοοοοο!!!!!
εγω παντος επαθα σοκ...!!!!
και μιλαει και καταλαβαινει.... :smt120:smt120:smt120:smt120

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=1inR2b7PS5M

Ρε Θαναση? το φαγες? :grin:

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Anna10 (Μήνυμα 885387)
Λυπάμαι το καημενο το σκυλακι, τι εχει υποστεί για να κατεβαινει τοσο μηχανικα το σαγωνι του. Κι όλα αυτά γιατι εχει ονειρο αυτός να εμφανιστεί στην Αγγλια και στην βασιλικη οικογενεια.:confused:

Συμφωνω οτι υπαρχει πιθανοτητα να παιδευτηκε για να μαθει, αλλα νομιζω οτι δεν ειναι καν το σαγονι του ζωου, αυτο που κατεβαινει.
Το στομα φαινεται αρκετα ψευτικο ανοιχτο. Οσοι εχουν σκυλο πιστευω οτι θα συμφωνησουν.
Επισης δεν φαινεται να δεχεται καποιου ειδους "σημα", ειτε με αγγιγμα, ειτε με καποια εντολη για να το ανοιγει.
Εκτος αν υπαρχει καποιο ηλεκτρονικο συστημα που παραγει ειτε υπερηχους (που εχει εκπαιδευτει το ζωο να αναγνωριζει ως εντολη), ειτε ηλεκτρικο ρευμα (εδω εχουμε σαφη βασανισμο), αν και πιστευω οτι δεν θα επετρεπαν ποτε να εμφανιστει στο τηλεοπτικο τους show τετοιο act. (πρωτα απο ολα καθαρα για νομικο/οικονομικους λογους)
Φυσικα δεν νομιζω να πιστευει κανεις (εκτος του Θαναση :D) οτι οι παραγωγοι του show δεν ηξεραν εκ των προτερων τις λεπτομερειες.

Πιστευω λοιπον οτι ειναι ψευτικο το σαγόνι και ανοιγει με καποιο μηχανισμο, οπως και μηχανικη ειναι και η κινηση σε αλλα εξ ολοκληρου ψευτικα ζωα και σκηνικα, που χρησιμοποιουσε μεχρι τωρα ο συγκεκριμενος εγγαστριμυθος στα show του σε καμπαρε της Γαλλιας κυριως.

thanasis76 17-04-15 15:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 885401)
Ρε Θαναση? το φαγες? :grin:

Ειπαμε.... δεν το εφαγα... αφου σε πολλες λεξεις φενονται στα χειλια του ανθρωπου που κανει πολυ απαλα την κινηση....
ΑΛΛΑ περασε η πρωταπριλια για να κανω το αστειο μου κι εγω....

:grin::grin::grin:
παντος ειναι πετυχημενο, εχει πλακα... οσο για το σκυλο πραγματικα αυτο το σαγονι που κατεβαινει τοσο μηχανικα δεν το καταλαβα.... εκτος αν ειναι κανα σκυλι ρομποτ τοσο πολυ καλα πετυχημενο και να μοιαζει σαν ζωντανο...;);)

Anna10 17-04-15 16:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 885401)
Συμφωνω οτι υπαρχει πιθανοτητα να παιδευτηκε για να μαθει, αλλα νομιζω οτι δεν ειναι καν το σαγονι του ζωου, αυτο που κατεβαινει.
Το στομα φαινεται αρκετα ψευτικο ανοιχτο. Οσοι εχουν σκυλο πιστευω οτι θα συμφωνησουν.
Επισης δεν φαινεται να δεχεται καποιου ειδους "σημα", ειτε με αγγιγμα, ειτε με καποια εντολη για να το ανοιγει.
Εκτος αν υπαρχει καποιο ηλεκτρονικο συστημα που παραγει ειτε υπερηχους (που εχει εκπαιδευτει το ζωο να αναγνωριζει ως εντολη), ειτε ηλεκτρικο ρευμα (εδω εχουμε σαφη βασανισμο), αν και πιστευω οτι δεν θα επετρεπαν ποτε να εμφανιστει στο τηλεοπτικο τους show τετοιο act. (πρωτα απο ολα καθαρα για νομικο/οικονομικους λογους)
Φυσικα δεν νομιζω να πιστευει κανεις (εκτος του Θαναση :D) οτι οι παραγωγοι του show δεν ηξεραν εκ των προτερων τις λεπτομερειες.

Πιστευω λοιπον οτι ειναι ψευτικο το σαγόνι και ανοιγει με καποιο μηχανισμο, οπως και μηχανικη ειναι και η κινηση σε αλλα εξ ολοκληρου ψευτικα ζωα και σκηνικα, που χρησιμοποιουσε μεχρι τωρα ο συγκεκριμενος εγγαστριμυθος στα show του σε καμπαρε της Γαλλιας κυριως.

Σπυρο το σαγονι του ζωου είναι, δεν φαινεται να είναι ψευτικο. Πιθανότατα να το υπεβαλε σε εγχείρηση για να κατεβαινει ετσι το σαγονι. Για την δημοσιοτητα και την τηλεθεαση όλα γινονται.zw

delta66 17-04-15 16:09

Το βρίσκω δυσκολο
Αν ησουν στη θέση του, επιτυχημενος επαγγελματιας ηδη στο ειδος, θα ρισκαρες τη καριερα σου με ενα τετοιο δυσφημιστικο εγχείρημα?
Πηγε για μαλλι (διαφημιση της δουλειας του) και να βγει κουρεμενος?
Δεν τον υπερασπιζομαι, απλα φαινεται πολυ ηλίθια κινηση.

Anna10 17-04-15 16:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 885416)
Το βρίσκω δυσκολο
Αν ησουν στη θέση του, επιτυχημενος επαγγελματιας ηδη στο ειδος, θα ρισκαρες τη καριερα σου με ενα τετοιο δυσφημιστικο εγχείρημα?
Πηγε για μαλλι (διαφημιση της δουλειας του) και να βγει κουρεμενος?
Δεν τον υπερασπιζομαι, απλα φαινεται πολυ ηλίθια κινηση.

Ωραια, πες ότι είναι ψευτικο το σαγονι. Το δικο του που είναι;

Michali[s] 17-04-15 17:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Anna10 (Μήνυμα 885417)
Ωραια, πες ότι είναι ψευτικο το σαγονι. Το δικο του που είναι;

Οφ Οφ Οφ, πιανετε η καρδια μου ρε Αννα, αστο να παει..

Undertaker 17-04-15 17:11

Στο 2:37 φαίνεται το πετάλ στη βάση του στύλου και στο 2:44 φαίνεται ο τύπος που το πατά. Το σαγόνι είτε είναι πρόσθετο κάτω από το πραγματικό (το πιο πιθανό) είτε έχει μάθει το σκυλί να το ανοίγει μετά από ένα ερέθισμα που του προκαλεί το πάτημα του πετάλ με κάποιο τρόπο (μάλλον απίθανο). όπως και να χει, ο τύπος είναι εγγαστρύμηθος και φαίνεται την ώρα που τραγουδάει και σηκώνει τα αφτιά του σκύλου (3:33) και φωνάζει αυτός αντί για τον σκύλο δήθεν από πόνο. Το πιο απίστευτο από όλα όμως είναι οτι υπάρχουν συνάνθρωποί μας με νοημοσύνη σαφώς ανώτερη από ενός σκύλου (θέλω να πιστεύω), που το έχαψαν πραγματικά και μου προκάλεσαν ερωτηματικά!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02059 seconds with 11 queries