Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Jbl co2/ph control 12v το εχει αγοράσει καποιος (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=76644)

nasos_discus 27-12-13 22:03

Jbl co2/ph control 12v το εχει αγοράσει καποιος
 
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bi...AzvZOEVYeIb7zc

Το ζαχαρωνω εδω και πολυ καιρο , το εχει παρει κανεις να μου πει εντυπώσεις ??
:D:D

Valous 27-12-13 22:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nasos_discus (Μήνυμα 809264)
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bi...AzvZOEVYeIb7zc

Το ζαχαρωνω εδω και πολυ καιρο , το εχει παρει κανεις να μου πει εντυπώσεις ??
:D:D

Πολλα λευτα παντως :Ρ

nasos_discus 28-12-13 17:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Valous (Μήνυμα 809267)
Πολλα λευτα παντως :Ρ

Γι'αυτο ρωτάω γιατι αν δεν τα αξίζει τα Λεφτα του θα παρω το γνωστό κινέζικο με αλλο ηλεκτροδιο :D:D
-------------------------
Δεν το εχει αγοράσει κανένας ???

Skydiver 29-12-13 22:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nasos_discus (Μήνυμα 809277)
Δεν το εχει αγοράσει κανένας ???

Ρώτα προς Εκάλη μεριά... :smt082 :smt044 :smt082 :smt044 :smt082 :smt044

nasos_discus 29-12-13 22:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Skydiver (Μήνυμα 809657)
Ρώτα προς Εκάλη μεριά... :smt082 :smt044 :smt082 :smt044 :smt082 :smt044

Ολα τα επώνυμα πανω κατω στην ιδια τιμη ειναι , εκτός απο tunze που εκει αστα :D:D
:smt030:smt030:smt030

Skydiver 29-12-13 23:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nasos_discus (Μήνυμα 809667)
Ολα τα επώνυμα πανω κατω στην ιδια τιμη ειναι , εκτός απο tunze που εκει αστα :D:D
:smt030:smt030:smt030

Καλό φαίνεται δεν λέω αλλά ακόμη και να τα κάνει όλα αυτά που λέει, σωστά και χωρίς προβλήματα (λάθος, αποκλίσεις κτλ), είναι πολλά τα χρήματα ρε αδερφέ... Ξέρω και 'γω... Αν το αντέχει το πορτοφόλι σου... :smt102

nasos_discus 29-12-13 23:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Skydiver (Μήνυμα 809671)
Καλό φαίνεται δεν λέω αλλά ακόμη και να τα κάνει όλα αυτά που λέει, σωστά και χωρίς προβλήματα (λάθος, αποκλίσεις κτλ), είναι πολλά τα χρήματα ρε αδερφέ... Ξέρω και 'γω... Αν το αντέχει το πορτοφόλι σου... :smt102

Μαλλον θα παω για το γνωστό κινέζικο με τα μισά λεφτα γιατι από Φεβρουάριο εχουμε νεο project :D:D:D

Skydiver 30-12-13 20:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nasos_discus (Μήνυμα 809674)
Μαλλον θα παω για το γνωστό κινέζικο με τα μισά λεφτα γιατι από Φεβρουάριο εχουμε νεο project :D:D:D

Εγώ έχω σαν και αυτόν. Τον δουλεύω ένα χρόνο τώρα χωρίς πρόβλημα. Το ηλεκτρόδιο, αν και είχα σκοπό να το αλλάξω στο εξάμηνο και να πάρω αυτό, δεν τα κατάφερα λόγο οικονομικών και έχω ακόμη το ίδιο (της μαμάς του). Του έκανα ένα τεστ μόνο στους 6 μήνες με υγρά καλιμπραρίσματος (4, 6.86 & 10) και τελικά δεν πρέπει να ήθελε. Του έκανα κάτι μικρορυθμίσεις πάνω κάτω μερικές φορές, αλλά μάλλον στο ίδιο που ήταν πριν το άφησα. Αν μου δοθεί η δυνατότητα να αγοράσω ένα άλλο ηλεκτρόδιο αργότερα θα το κάνω. Αλλιώς... μέχρι να τα παίξει...


ΥΓ. Θέλει μια τυπική μόνωση (με σιλικόνη - ενυδρειακή) στο επάνω μέρος του. Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο. Έτσι με συμβούλεψαν και το έπραξα. Δεν ξέρω αν είχε συμβεί κάτι αν δεν το είχα κάνει. Αλλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά. ;)

nasos_discus 31-12-13 01:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Skydiver (Μήνυμα 809777)
Εγώ έχω σαν και αυτόν. Τον δουλεύω ένα χρόνο τώρα χωρίς πρόβλημα. Το ηλεκτρόδιο, αν και είχα σκοπό να το αλλάξω στο εξάμηνο και να πάρω αυτό, δεν τα κατάφερα λόγο οικονομικών και έχω ακόμη το ίδιο (της μαμάς του). Του έκανα ένα τεστ μόνο στους 6 μήνες με υγρά καλιμπραρίσματος (4, 6.86 & 10) και τελικά δεν πρέπει να ήθελε. Του έκανα κάτι μικρορυθμίσεις πάνω κάτω μερικές φορές, αλλά μάλλον στο ίδιο που ήταν πριν το άφησα. Αν μου δοθεί η δυνατότητα να αγοράσω ένα άλλο ηλεκτρόδιο αργότερα θα το κάνω. Αλλιώς... μέχρι να τα παίξει...


ΥΓ. Θέλει μια τυπική μόνωση (με σιλικόνη - ενυδρειακή) στο επάνω μέρος του. Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο. Έτσι με συμβούλεψαν και το έπραξα. Δεν ξέρω αν είχε συμβεί κάτι αν δεν το είχα κάνει. Αλλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά. ;)

Φιλε μου σε ευχαριστω , αυτο λεω να παρω , το εχει και ο φίλος μου στο φυτεμενο του με αλλο ηλεκτροδιο και λειτουργεί απροβλημάτιστα για αρκετό καιρο.
Απ΄οτι κατάλαβα το jbl δεν πρεπει να το εχει παρει κανένας :D και δεν θελω να ειμαι εγω ο πρώτος :D:D

Skydiver 31-12-13 01:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nasos_discus (Μήνυμα 809816)
Φιλε μου σε ευχαριστω , αυτο λεω να παρω , το εχει και ο φίλος μου στο φυτεμενο του με αλλο ηλεκτροδιο και λειτουργεί απροβλημάτιστα για αρκετό καιρο.
Απ΄οτι κατάλαβα το jbl δεν πρεπει να το εχει παρει κανένας :D και δεν θελω να ειμαι εγω ο πρώτος :D:D

Πάρτο βρε να μας πεις τι λέει για να ξέρουμε.... :smt044 :smt082 :D ;)

nasos_discus 31-12-13 01:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Skydiver (Μήνυμα 809818)
Πάρτο βρε να μας πεις τι λέει για να ξέρουμε.... :smt044 :smt082 :D ;)

Δυστυχως οι καιροί ειναι δύσκολοι για πειράματα και να πω την αλήθεια αυτο που με κρατάει ειναι οτι εχει ενσωματωμένη την ηλεκτρομαγνητική , δεν ειναι με πριζακι , και αν χαλάσει τι γινεται πετάμε 200+€ . Δεν βρήκα κάπου να το δίνουν σαν ανταλλακτικό και αυτο με χάλασε .

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές σου.:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01841 seconds with 11 queries