Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Ωραια που περασαμε το Σαββατο!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=9828)

soza 05-12-05 13:39

Ωραια που περασαμε το Σαββατο!!
 
Ειχα καιρο να παω σε συναντηση του συλλογου και χαρηκα πολυ που βρεθηκα με καποια μελη και τα ειπαμε απο κοντα:) :)
Θετικο βεβαια και το γεγονος , οτι οι γυναικες στο συλλογο και στις συναντησεις αυξανονται:cool:
Μονο βρε Γιαννη μου, την επομενη φορα, να ερθεις χωρις το φιδακι σου.. τετοιο μεγαλο φιδι που ήταν, μας κατατρομαξες:p
Καμια φωτο απο το ευτυχες γεγονος εχουμε ?

Mariel 05-12-05 14:29

...περιμενουμε φωτο να δουμε κι εμεις που λειπαμε πως περασατε:D

αμαν ρε Γιαννη,ουτε επειτηδες να το'κανες....οποτε λειπω φερνεις τα φιδια.....

Tolis 06-12-05 00:20

Κατοπιν εορτης το εμαθα κι εγω για το φιδι - μην ξαναγινει παρακαλω, ειτε σε δημοσιους χωρους ειτε στον δικο μας αργοτερα.

Pater_Familias 06-12-05 00:22

Τι να πω που εγώ περίμενα μία μεγάλη παρέα πορωμένων ενυδρειάδων και τελικά βρέθηκα με έναν πορωμένο με wireless δίκτυα!!! (www.awmn.net , προσοχή γιατί σε όποιον περάσει να πει "κακίες" θα τον "περιποιηθεί" ένας στοργικός Moderator! Nα μην ευλογήσουμε και τα γένειά μας; ).Σαν να μην έφτανε αυτό καθόμασταν σε διπλανά τραπέζια και δεν γνωριζόμασταν!
Να πω πως οι γυναίκες ήταν πολύ θαραλέες με το φίδι που κυκλοφορούσε. Την επόμενη φορά να τα πούμε στο δικό μας χώρο. ;)
Εύγε.

Celda 06-12-05 00:43

Οντως και αυτή η συνάντηση ήταν ωραία...

Παρακαλώ να σημειωθεί οτι οι θαραλλέες γυναίκες την επόμενη φορά -εάν υπάρξει- θα φύγουν με ένα ζευγαρι παπούτσι, μία τσάντα και μία ζώνη απο αυθεντικό δέρμα φιδιού!!! ας το λάβει υπόψη αυτο ο ιδιοκτήτης του...:D

Προσωπικά, περιμένω και την επόμενη φορά να δω και άλλα άτομα...ειδικά γυναίκες που είχαν μια, επιτυχημένη ευτυχώς, αναπαραγωγή να επιμεληθούν ;)

Και η καλύτερη έκπληξη ήταν η παρουσία ατόμων απο άλλες πόλεις!...

koulio 06-12-05 01:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Celda
Και η καλύτερη έκπληξη ήταν η παρουσία ατόμων απο άλλες πόλεις!...

εκτος απο τον γιωργο (χαλβας69) ηρθε και κανεις αλλος ???

εκτος αν μιλας στο πληθυντικο (ατομων απο αλλες πολεις)
οταν αναφερεσε στο γιωργο ???

Celda 06-12-05 01:08

και η σονια...απο νησι βεβαια...αλλα δεν πιάνετε;;; ταξιδι έκανε...:D

koulio 06-12-05 01:17

σωστα - σωστα απλα εχω συνδιασει την σονια με αθηνα :smt075 :smt075 :smt075 :smt075

λαθος δικο μου :smt011 :smt011 :smt011 - τεσπα παμε παρακατω

κανεις καμια φωτο απο την συναντηση ??

Mariel 06-12-05 01:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Celda
...ειδικά γυναίκες που είχαν μια, επιτυχημένη ευτυχώς, αναπαραγωγή να επιμεληθούν ;) ....


:D :D :D

ahar 06-12-05 10:31

5 Συνημμένο(α)
Οριστε μερικες φωτο....

Το θυμα σε όλη την υποθεση ήταν το κακομοιρο το φιδακι το οποιο γνωστος και μη εξαιρετέος αφρικανοντογκ!!! είχε κανει ποτε γραβατα και πότε βραχιολι.....
Με το που το πηρα στα χερια μου και έκατσα κατω , λουφαξε... και σε 5 λεπτα κοιμωταν (αυτο για να καταλαβετε τι ενδιαφερουσα προσωπικοτητα έχω.Ξεράθηκε)...
:d

mikenuke 06-12-05 11:03

Κοιτατε καμαρι ο Αλεξανδρος!Σαν γυφτικο σκεπαρνι!Σωστε την φωτο, για ενθυμιο, γιατι προβλεπω να την κατεβαζει απο το δουλεμα!Γεια σου αδμινιστρατορα λεβεντια!+-3

ahar 06-12-05 11:09

ειδες ειδες...

Δουλεμα ;;;;
Ποιο δουλεμαα;;;;;

Ποιος θα δουλεψει τον ανθρωπο με το "κουμπάκι";;;;;
για να δω.....
:D:D:D:D:D:D:D

rita 06-12-05 12:17

παιδια το''φιδακι'' ηταν αρκετα συμπαθητικο!!!μαλιστα με συμπαθησε τοσο που τυλιχτηκε στο χερι μου σαν βραχιολι κ δεν ξεκολλαγε!!:cool:
.....
παντως οσο εκατσα στην συναντηση περασαμε πολυ καλα!
λιγοτερη προσελευση ειδα..αναρωτιεμαι γιατι:rolleyes:

soza 06-12-05 13:04

Aλεξανδρε, βλεπω το χρωματακι του φιδουκλα παει γαντι με το φουτερακι σου.:D :D
Τωρα αυτο που λες με την γραβατα ή το βραχιολι..... χμμμ με βαζει σε σκεψεις.:smt027 :smt059
Οτι ξεραθηκε στον υπνο το φιδακι ο Διαμαντής, αυτο μπορω να το επιβεβαιωσω και εγω.:smt015 :smt015 :smt015

Tolis 06-12-05 13:12

Κανονιστε να του δωσετε θαρρος να το ξαναφερει.

Ωραια ολα αυτα, συμπαθεστατος (για καποιους) ο φιδης, αλλά
1ον μαζευομαστε σαν Συλλογος σε δημοσιο χωρο, και περαν της γραφικοτητας και της πλακας των γκαρσονιων και των κυριών που φρικαρουν, κινησεις τετοιες μας εκθετουν
2ον ειτε σε δημοσιο χωρο, ειτε αργοτερα στον δικο μας χωρο, υπαρχουν ανθρωποι που μπορει να εχουν προβλημα (και μεγαλο) με την παρουσια ενος φιδιου γυρω τους, κι αυτο πρεπει να γινεται σεβαστο.

Blanch 06-12-05 13:58

Να πω κι εγώ με τη σειρά μου πως αυτή η πρώτη φορά που ήρθα στη συνάντηση μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. :p Γράφτηκα και στο σύλλογο, πήρα και τα περιοδικά μου, τα μπλουζάκια μου, τα καπέλα μου, κομπλέ το συνολάκι!

Ευχαριστώ πολύ και τα παιδιά που συνάντησα και γνώρισα για την ευγενέστατη υποδοχή τους. Θα με βλέπετε από δω και πέρα! :D

rita 06-12-05 14:09

κι εγω!κι εγω!

soza 06-12-05 18:37

Το μπλουζακι Γιωργο μια χαρα μου ερχεται.
Με παει πολυ...:D :D :D

Giorgos 06-12-05 22:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sonia
Το μπλουζακι Γιωργο μια χαρα μου ερχεται.
Με παει πολυ...:D :D :D

:smt023 :smt112

Juan 06-12-05 22:29

Το είπα και στην συνάντηση.
αυτός ο Γιώργος...... είναι :smt032.
Τον πεθάναμε πάλι.
Έκανε εγγραφές, μοίραζε μπουζάκια, πούλαγε περιοδικά και το πιο αστείο ήταν όταν μπορούσε ταυτόχρονα να σου λέει και πληροφοριες για το ενυδρείο.....
Πραγματικά είναι ήρωας !
:smt041:smt041:smt035:smt041:smt041
Και εμένα καλή μου φάνηκε η συνάντηση.. γνώρισα και το "παιδί από την Πάτρα" :D:D :smt039
και όχι μόνο...... ενδιαφέρον !

AFRIKANOFILOS 07-12-05 00:52

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!Σας ευχαριστω εκ μερους του Ηρακλη (βοα μου) για τα καλας σας λογια!Υπενθυμιζω οτι ηταν λαικη απετιση να τον φερω και αν δεν με πιστευεις Τολη ρωτα!Ελαχιστα μελη δεν τον γουσταραν 2 με 3 το πολυ η κολιτη του επησεις ηταν η Τζινια καλα μιλαμε εκει ισιχαζε καθοταν να τον χαιδεψει σαν σκυλακι(χιχιχιχι).Α επισεις ξεχασα να πω οτι δεν υπαρχει νομος στην Ελλαδα που να απαγορευει να βγαζει δημοσιος το φιδι του ο κατοχος του...(εκτος και αν εχει δηλιτιριο).Επισεις Τολη μονο ρεζιλι δεν μας εκανε το φιδι ισα ισα στα γκαρσονια αρεσε και ροταγαν πολλα πραγματα γιαυτο οποτε μην λες υπερβολες παρακαλω...

ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ 07-12-05 11:11

Εγώ ψηφίζω Ηρακλή δαγκωτό. Εξάλλου το καημένο ήταν σχεδόν όλη την ωρα μαζί μου ούτε τον κάναμε βολτα στο μαγαζί, δεν πήγε σε άτομα που είχαν πρόβλημα και δεν άκουσα κανέναν να παραπονιέται. Σε κάποιον άλλο σύλλογο που είναι για ερπετά απο ότι ξέρω φέρνουν σε συναντήσεις τους διάφορα και δεν έχει υπάρξει πρόβλημα. Το συγκεκριμένο φίδι δεν δακγώνει και είναι πολύ καλούλης και άκακος. Εγώ πάντως γουστάρω πολύ όταν τον φέρνει

halvas69 07-12-05 13:38

Βρε παιδία νομίζω ότι μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε.
Το ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν επαφή με τα φίδια είναι γεγονός (εγώ είμαι ένας από αυτούς αν και ο Κος Πράσινος με έβαλε στο τριπ και το χαΐδεψα).
Απλά και μόνο για αυτό δεν είναι σωστό να περιφέρεται σαν είδος προς επίδειξη.
Δεν φταίει κανένας να φάει καμμιά φρίκη γιατί αποφάσισε ο Γιάννης να το πάει βόλτα, είτε συμφωνούμε με την παρουσία του είτε όχι πρέπει να σκεφτόμαστε ότι δεν είναι και το πίο διαδεδομένα αποδεκτό είδος για βόλτες. :)
Εμένα πχ που μου αρέσει το ψαροντούφεκο όταν το βγάζω από τον σάκο και υπάρχει κοντά κόσμος, αρχίζουν και με κοιτάνε σαν να ήρθα να κάνω πυρηνικές δοκιμές στο σπίτι τους.
Τι πανικούς έχω δει, τι φωνές έχω ακούσει άλλο πράγμα.
Δεν το καταλαβαίνω, αλλά είναι απολύτως σεβαστό το ότι κάνω τον κόσμο να νιώθει κάπως, οπότε το αποφεύγω να βουτάω από παραλίες με κόσμο.
Πάνω απ'όλα σεβόμαστε τους άλλους.

ΥΓ Oops το ξέχασα, δεν αρέσει και στην Πανίτσα :)

AFRIKANOFILOS 07-12-05 15:38

Βρε συ Χαλβαδακο μου συμφωνω στο να σεβομαστε τους αλλους(εστο 2-3) αλλα αν δεν ερθουν σε επαφη τι προβλημα εχουν?Οι αλοι 100 το θελουν,μην ειμαστε τοσο παραξενοι πια(στριμενοι) σεβομαι τους 2-3 ειπαμε αλλα οχι και να μας καβαλησουν(χαχαχαχα).Το ψαρεντουφεκο κιολας μπορει να προκαλεσει ζημια ο κακομοιρος ο Ηρακλης τι να σου κανει (ουτε καν δαγκωνει)?Αντε υπερβολικε

halvas69 07-12-05 17:18

Γιάννη έστω και ένας να είναι δεν πρέπει να φέρεις.
Όσο κακό κάνει ο βόας σου άλλο τόσο κάνει και το ψαροντούφεκο που δεν έχει βέργα.
Παράξενος και στριμένος δεν είναι ο κόσμος που δεν θέλει ένα φίδι να κόβει βόλτες σε μία καφετέρια ούτε πιστεύω να στο ζήτησαν να το φέρεις 100 άτομα.
Τόσο πολύ τους έλειψε ο Ηρακλής ?
Και κυρίως θα επαναλάβω ότι δεν είναι ευρέως αποδεκτό σαν pet το φιδάκι.
Εδώ φρικάρουν με τα σκυλιά, στο φίδι τι λες θα πέσουν όλοι πάνω να το χαιδέψουν ?
ΥΓ Θα φέρω το ψαροντούφεκο την επόμενη φορά αν είναι όπως τα λες.:)
Να μετρήσω πόσοι θα γουρλώσουν τα μάτια.

netblues 08-12-05 09:17

φανταζεσαι τι θα γινει αν στην επιστροφη τον ξεχασεις στο λεωφορειο?
προβλεπω πυροσβεστικες, ειδικες δυναμεις, ματ κλπ...

lasal 08-12-05 10:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από AFRIKANOFILOS
Το ψαρεντουφεκο κιολας μπορει να προκαλεσει ζημια ο κακομοιρος ο Ηρακλης τι να σου κανει (ουτε καν δαγκωνει)?Αντε υπερβολικε

Μπορώ να φέρω στην επόμενη συνάντηση τον Διαμαντή που τρώει φίδια?
Τους ανθρώπους δεν τους πειράζει καθόλου, γίνεται πραγματικό γατάκι
:p

AFRIKANOFILOS 08-12-05 12:26

Χαλβα εσυ τι προβλημα εχεις αφου το χαιδεψες κιολας?Η αληθεια ειναι οτι μονο 2 το πολυ 3 δεν θελανε να το αγκιξουν!Παρα πολοι μου ειπαν να το φερω που κολαει το ψαροντουφεκο?Μπερδεβεις τη βουρτσα(χαχαχαχαχαχα) αλλα αν σου πουνε να το φερεις γιατι οχι?Κανεις δεν διαμαρτιριθηκε και μετα μου λεσ μη με λες στριμενο(χιχιχιχιχιχιιχι)και στο τελος μην τον χαιδευεις αν δε σαρεσει δεν σαναγκαζει κανεις!Λασαλ εχω και απο αυτο λεγετε κινγκ σνακε αλλα ο βοας ειναι μεγαλος γιαυτο,τρωει πιο μικρα φιδια(εξιδικεβετε στο κινηγι κροταλιων(εχει και ανοσια στο δηλιτιριο τους).

soza 08-12-05 12:54

Koιτα βρε Γιαννακη μου.. πως να το κανουμε... τα φιδακια ειναι ζωα που οπως και να το κανεις,δεν ειναι απο αρκετους πολυ αγαπητα.
Οσες φορες το ειδα να περιφερεται γυρω μου και κυριως κοντα μου, δεν μπορω να πω πως αισθανομουν και πολυ ανετα....Ειδικα οταν 'περπατουσε' και εβγαζε την γλωσσα του.. Α ΠΑ ΠΑ !!!!!! Μακρια και να μην το βλαιπω.ΤΟ εφερες καποια στιγμη απο πισω μου και τι να πω!!!!! :smt075 :smt075
Αυτα Γιαννη δεν ειναι παιχνιδια...
Ενας να υπαρχει που να μην το θελει, ή να υπαρχει η υποψια οτι καποιος μπορει να μην το θελει, πρεπει να γινεται σεβαστο.
ΚΑι επειδη εγω ηρθα σε συγκεντρωση ενυδρειοφιλων(νομιζω δηλαδη, γιατι ειδα και ενα φιδι να περιφερεται) και επειδη τα φιδακια δεν ειναι και οτι πιο δημοφιλες, καλυτερα να το αφησεις στο σπιτακι του την επομενη φορα.
Το πιασαμε στην πλακα στην αρχη μπας και το καταλαβεις διακριτικα, αλλα τι να πω...
Τι να μου λες εσυ οτι ειναι ακινδυνο... εγω το φοβαμαι(και αρκετοι ακομα φανταζομαι.Ασε τους αλλους πελετες του μαγαζιου που σε κοιταζαν να περιφερεσαι με εναν φιδουκλα στο χερι.Παλι καλα που δεν μας πεταξαν και εξω δηλαδη).
Δηλαδη βρε ΓΙαννη μου αμα σου πω παμε καπου για scuba diving σε νερα που εχει καρχαριες,αλλα σου πω ελα μωρε, δεν δαγκωνουν, τι θα κανεις?? Θα εισαι κουλ και αραχτος?Δε νομιζω, γιατι πολυ απλα δεν εισαι εξοικιομενος με το ειδος.Εστι και εγω(φανταζομαι και αρκετοι αλλοι). Δεν μου αρεσουν τα φιδακια, δεν τα θελω να περιφερονται ελευθερα κοντα μου.
Αυτα ολα φιλικα .

AFRIKANOFILOS 08-12-05 14:32

Sonia και φυσικα σε σεβομαι και σεβομαι οτι δεν θελεις να ερχεσε σε επαφη μαζι του.Τωρα το αρκετοι αλλοι δεν το ηθελαν ειναι ψεμα.Σου επαναλαμβανω οτι μου ειπαν παρα πολοι να το φερω(και ακομα μου λενε)...Τωρα μη με εκνευριζεις ομος (παλι καλα που δεν μας πεταξαν εξω) γιατι ειναι και αυτο μεγαλο ψεμα!Σε ολα τα γκαρσονια αρεσε το χαιδευαν και ρωτουσαν πολλα πραγματα οποτε μην ακουω πραγματα που δεν υσχιουν...Αλλο ατοπο επιχηρημα αυτο με τους καρχαριες,ο βοας μου και να σε δαγκωσει δεν παθενεις κατι ενω οι καρχαριες χμ!Ειπαμε σεβομαι το δικαιομα σου να μη περιφερετε κοντα σου το φιδι οπος λες αλλα μην εισαι υπερβολικη...

φιλικα Γιαννης


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:25.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02709 seconds with 11 queries