Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=164)
-   -   300lt reloaded (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13125)

chriskousis 05-09-06 00:47

300lt reloaded
 
2 Συνημμένο(α)
εβαλα επιπλεων κρυψωνες και εφτιαξα αλλη μια "σπηλια"
οι παλιοι ενοικοι πωληθηκαν γιατι θελω τα ενυδρεια να τα στησω απο την αρχη και επειδη θα περασω απο διαφορα σταδεια μεγεθων των τελικων κατοικων που θα μπουν στο 1200αρι θα περασουν πρωτα οι κατοικοι απο το 300αρι και το 200αρι αντιστοιχα

p.s το σεβερουμ εχει μετακομισει εδω και μια εβδομαδα στο μεγαλο ενυδρειο και παιζει να εχει διπλασιαστει σε μεγεθος! θα προσπαθησω να βγαλω φωτογραφιες απο το μεγαλο αλλα ειναι δυσκολο γιατι οι κατοικοι του οποτε πλησιαζω κοντα κανουν σαν τρελοι και δε σταματανε να πηγαινοερχονται στο τζαμι

Pritanis 05-09-06 00:59

το στησιμο δειχνει πολυ τεχνητο.... Νομιζω οτι πρεπει να δοκιμασεις να μιμηθεις τη φυση και θα δεις οτι ενα φυσικο αποτελεσμα θα δειχνει πολυ πιο ομορφο και αρμονικο ....... Μην φοβηθεις να πειραματιστεις μεχρι να σε ενθουσιασει το αποτελεσμα..... Αν βαλεις ψαρια μετα οι αλλαγες θα ειναι πολυ πιο δυσκολες!!!!

chriskousis 05-09-06 01:18

σας εχω πει ποσο μισω τους μιμους? :)

liquid 05-09-06 06:48

Έτσι όπως έχεις στερεώσει τις πέτρες αν κάποιο ψάρι πέσει πάνω ή σκάψει την άμμο από κάτω τα πέσουν όλες μαζί.
Δοκίμασε να βάλεις τις μεγάλες κάτω και να φτιάξεις σκεπή με τις μικρές.

Apostolis 05-09-06 10:20

Απο άποψη "aquascaping", θέλει δουλειά ακόμη... keep walking! ;)

mikenuke 05-09-06 12:16

Σου εχουμε πει ποσο μισουμε το τεχνητο περιβαλλον στο οποιο ζουμε?
Τι καλυτερο απο τη φυση....

chriskousis 05-09-06 12:37

δε θα ζουσα ποτε ομως στη φυση?

Tolis 05-09-06 13:24

Εσυ ισως οχι, τα ψαρακια σου ομως ναι.

Περι ορεξεως.... αλλά εμεις σαν ενυδρειοφιλοι προσπαθουμε να βλεπουμε και να διατηρουμε ψαρια σε ενα οσο γινεται πιο φυσικο περιβαλλον, και γι αυτα, και για εμας - το ψαρι δεν ειναι ασχετο απο τα υπολοιπα, αλλά μερος ενος συνολου.

Αν θελουμε κατι urban υπαρχουν αλλα χομπυ...

Juan 05-09-06 14:05

Αφού σου αρέσει τα άλλα είναι λεπτομέρειες . . .
Εχω κάνει και εγώ κάτι παρόμοιο και πότε-πότε μου αρέσει :D
Τώρα αν είναι 'φυσικό' ή όχι και το ψαράκι καταλαβαίνει το στήσιμο των πετρών και όχι το όλο τεχνητό περιβάλλον . . θα πρέπει να μας το απαντήσει κάποιος άλλος :rolleyes:
Τα φυτά, να ξέρεις ότι βοηθούν το όλο οπτικό αποτέλεσμα.

chriskousis 05-09-06 15:40

με τα συγκεκριμενα ψαρια τα φυτα θα ειχαν απειροελαχιστες πιθανοτητες να ζησουν !


Τολη... URB@N? MANS??? για ψαρια μιλαμε οχι για διαστημικες καψουλες και τρελες ιστοριες βγαλμενες απο την κρυπτη ...... bad manners.

Tolis 05-09-06 15:41

Εγω οτι βλεπω λεω.....

fighterfish 05-09-06 23:17

Καταρχήν ο αμφορέας στα αριστερά είναι στραβός. Γιατί ? έπρεπε να είναι όρθιος, καμαρωτός και στο κέντρο. !

Επιπλέον το κεντρικό σύμπλεγμα βράχων (αυτό το κόκκινο που μοιάζει με καβούρι) έπρεπε να είναι και αυτό ακριιιιιβώς στο κέντρο. Διότι ή κάνουμε συμμετρικά τα πράγματα ή όχι.

Κατα τα άλλα τέλεια.

α.. μην ξεχάσω.. Το σύμπλεγμα βράχων (πως λέμε σύμπλεγμα νησιών κλπ) δεξιά γιατί είναι άλλο χρώμα ? Έπρεπε να είναι κόκκινο.

Ετσι θα έιχες φτιάξει μια ερυθρόλευκη οπτασία. (Πως λέμε ερυθρόλευκη στρατιά).

Αυτά, εύγε.

klaz 05-09-06 23:22

ενταξει..ας μην ειμαστε τοσο κακουληδες...απλα το περιβαλλονν αλα mad max,δεν ειναι και το καταλληλοτερο για ντεκορ του ενυδρειου μας για τους ευνοητους λογους που αναφερθηκαν πιο πανω........

Tkagem 06-09-06 16:54

....
 
Το severum δέ παίζει να διπλασιαστεί σε μία εβδομάδα ούτε με ορμόνες...

chriskousis 06-09-06 22:51

1 Συνημμένο(α)
δε μπορω πλεων να βγαλω φωτογραφια τα ψαρια δε σταματανε να κουνιουνται για κανενα λογο . μου βγηκε η πιστη να βγαλω αυτη τη φωτο . το ψαρι βεβαια φαινεται μισο και δεν ειναι στο 300αρι ειναι στο 1200αρι εδω και 10 μερες... προσπαθησε να συγκρινεις καπως το μεγεθος του. δες και τα πτερυγια του.

chriskousis 27-11-06 21:16

και ομως!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums...d-dsc00211.jpg

πηρα digital camera ! !! ολεεε

Foxyfreak 19-03-07 03:21

Εμένα αυτές οι αφίσες δεν μου αρέσουν να πω την αλήθεια. Χαλάνε όλη την αρμονία του ενυδρείου. Οι πετρούλες και όλα τα υπόλοιπα είναι προσωπική δημιουργία αλλά η αφίσα :smt009 !!

Κούκλος ο ψάρης!

MiziGr 20-03-07 02:42

Θα σου πρότεινα να έβγαζες τα πύλινα από μέσα!!!!!

Apostolis 22-03-07 12:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MiziGr (Μήνυμα 162463)
Θα σου πρότεινα να έβγαζες τα πύλινα από μέσα!!!!!

Βρε "κολλήματα" που τρώει ο κόσμοοοοοοοοςςςςς...!!! Αφήστε βρε ήσυχο το παιδί!!!

netblues 22-03-07 12:43

Το ποστ ειναι κομματακι αρχαιο. Και αν θυμαμαι καλα ο owner ειχε πει οτι θα ελειπε στο εξωτερικο για καιρο.. Οποτε...

mikenuke 22-03-07 13:01

εδω ειναι ο chriskousis μην ανησυχεις...:rolleyes:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:42.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01789 seconds with 11 queries