Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Ζωοτεχνια 2013 θα ειμαστε εκει.(7-10 Φεβρουαρίου Θεσ/νίκη) (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=68600)

mikros84 07-02-13 13:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 733853)
O κύριος Σωστός & ο κύριος Λάθος να βγουν σε αφίσσα! :smt005

Βγήκαν αφίσσες, ήδη ... είναι στις εισόδους της έκθεσης...:smt035
Mikenuke, αν είναι να ξαναξεκινήσεις ενυδρείο θα σου κάνω ειδική τιμή στα guppy...τα 100 θα τα πάριες 0,50 euro...εκτός αν μου φέρεις ένα χειρουργικό ψαλιδάκι που ψάχνω...οπότε θα πάρεις άλλα 100 δώρο.;).

Τωρα μετά την χθεσινή μου επίσκεψη στο σταντ έχω να πω τα εξής.
Πολλά μπράβο στα παιδιά που έκαναν όλη αυτήν την προσπάθεια, αφήνοντας τις δουλειές τους, και ιδιαίτερα στον υπολοχαλό και τον λοχία...και αν εξαιρέσεις το χαμιλής ποιότητας ουίσκι και τους άνοστους και άψητους ξηρούς καρπούς που βρήκα εκει...και την παλαβή κουβέντα Κουραμπιέ-Rubin περί gh-ph-mh-vh-lh-jh-kh-wh...κ.α.

Κουραμπιές 07-02-13 14:26

Το τρισμεγιστο λαθος μου να κανω προσαρμογη τα γκαπι και να μην τα πεταξω μεσα κατευθειαν ξεχασες!!!!! Χχαχαχαχα

Παιδια δεν ειμαι καλα. Οσο κοιταω το μαλαουι που μπηκε και φωτιστικο και σουλατσαρουν οι κιχλιδες, σκεφτομαι που θα βρω ενα 150αρι να κανω το 450αρι αφρικανικο και το 150αρι με καποια απο αυτα που εχω τωρα ν αμερικης.

Κλεόβουλος 07-02-13 14:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 733929)
Παιδια δεν ειμαι καλα. Οσο κοιταω το μαλαουι που μπηκε και φωτιστικο και σουλατσαρουν οι κιχλιδες, σκεφτομαι που θα βρω ενα 150αρι να κανω το 450αρι αφρικανικο

Στάσου να 'ρθω να σε αναλάβω νέε μου :D

mikenuke 07-02-13 14:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikros84 (Μήνυμα 733909)
Mikenuke, αν είναι να ξαναξεκινήσεις ενυδρείο θα σου κάνω ειδική τιμή στα guppy...τα 100 θα τα πάριες 0,50 euro...εκτός αν μου φέρεις ένα χειρουργικό ψαλιδάκι που ψάχνω...οπότε θα πάρεις άλλα 100 δώρο.;)

Αν εισαι σημερα την ωρα που θα ειμαι φερε. Ψαλιδακια δεν εχει αλλα τσιμπιδες πηγα τεσσερις στα παιδια. αν προλαβεις ρωτα τους!

nikolakis94 07-02-13 15:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 733929)
Οσο κοιταω το μαλαουι που μπηκε και φωτιστικο και σουλατσαρουν οι κιχλιδες, σκεφτομαι που θα βρω ενα 150αρι να κανω το 450αρι αφρικανικο και το 150αρι με καποια απο αυτα που εχω τωρα ν αμερικης.

Βλεπω μια σταθεροτητα στις επιλογες σου:smt003.Ακομα δεν σταθεροποιηθηκε το μεγαλο θελεις να το αλλαξεις εντελως.Χαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος αναποφασιστος εδω μεσα:D.

ignatios 07-02-13 17:35

Παιδιά σας συγχαίρω για την δουλειά σας. Είχα κανονίσει να έρθω την Κυριακή να σας γνωρίσω και από κοντά, άλλα δυστυχώς προέκυψε σοβαρό πρόβλημα και δεν θα μπορέσω να περάσω. Ελπίζω κάποια άλλη στιγμή μα καταφέρω να σας επισκεφτώ σε καμιά συνάντηση που θα κάνετε.

giannisqq 07-02-13 17:40

Παρασκευή απόγευμα μάλλον θα περάσω και εγω....

bloskas 07-02-13 17:58

1 Συνημμένο(α)
live απο εκθεση.! nazgul kourampies bloskas + guest star kostaskich kai mikenuke!!!!

philorian 07-02-13 20:56

παιδια ζηταω συγνωμη που τελικα δεν περασα να σας δω....η δικη που ημουν μαρτυρας τελειωσε στης 5 και ημουν λιωμα απο της 6 το πρωι.το θεμα ειναι οτι αναβληθηκε..χαχα.τεσπα το σαββατο λοιπον θα ερθω σιγουρα...αν καποιος εχει τιποτα ευκολα κλαδεματα προσφορα θα τα χρειαζομουν για το νεο στησιμο.σπυρο ενταξει τα μικρα?

snakepanos 07-02-13 21:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από philorian (Μήνυμα 734079)
παιδια ζηταω συγνωμη που τελικα δεν περασα να σας δω....η δικη που ημουν μαρτυρας τελειωσε στης 5 και ημουν λιωμα απο της 6 το πρωι.το θεμα ειναι οτι αναβληθηκε..χαχα.τεσπα το σαββατο λοιπον θα ερθω σιγουρα...αν καποιος εχει τιποτα ευκολα κλαδεματα προσφορα θα τα χρειαζομουν για το νεο στησιμο.σπυρο ενταξει τα μικρα?

Ενταξει με τα ψαρακια ευχαριστουμε,,ο Σπυρος και τα αλλα παιδια nazlul,,bloskas ,, πίνουνε μπυρες τωρα γιαυτο δεν σε απαντησε κανενας.

Αμα ερθεις κανε ενα τηλ μηπως και σε βολεψω καμια πρόσκλησή.

nazgul 07-02-13 22:16

3 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikenuke
Συγχαρητηρια παιδια, θα περασω σημερα γυρω στις 5 παρα, να κανω επιθεωρηση!
Θόδωρα be there!
Κοστακιχ, ελπιζω να σε πετυχω!

Καβατζωστε μου απο τωρα μερικα γκαπυ! θελω να ξεκινησω απο τα ευκολα!!!!:rolleyes: Συγχαρητηρια παιδια, θα περασω σημερα γυρω στις 5 παρα, να κανω επιθεωρηση!
Θόδωρα be there!
Κοστακιχ, ελπιζω να σε πετυχω!

Καβατζωστε μου απο τωρα μερικα γκαπυ! θελω να ξεκινησω απο τα ευκολα!!!!:rolleyes: Σήμερα 08:31

Ελα ελα και την Κυριακη, θα παρουμε κι αλλα ξυδια απο τους κρητικους! :D
Μπορει να περισσεψει και κανενα guppy να στησεις το πρωτο σου! :p

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ignatios
Παιδιά σας συγχαίρω για την δουλειά σας. Είχα κανονίσει να έρθω την Κυριακή να σας γνωρίσω και από κοντά, άλλα δυστυχώς προέκυψε σοβαρό πρόβλημα και δεν θα μπορέσω να περάσω. Ελπίζω κάποια άλλη στιγμή μα καταφέρω να σας επισκεφτώ σε καμιά συνάντηση που θα κάνετε.

Τις συνταντησεις μας τις ξερεις...θα θελαμε να σε γνωρισουμε και απο κοντα, αλλωστε εδωσες παρα πολλα για να στηθει το περιπτερο, το ξερεις...
Ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisqq
Παρασκευή απόγευμα μάλλον θα περάσω και εγω....

Εκει θα ειμαστε ολοι ;)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από philorian
παιδια ζηταω συγνωμη που τελικα δεν περασα να σας δω....η δικη που ημουν μαρτυρας τελειωσε στης 5 και ημουν λιωμα απο της 6 το πρωι.το θεμα ειναι οτι αναβληθηκε..χαχα.τεσπα το σαββατο λοιπον θα ερθω σιγουρα...αν καποιος εχει τιποτα ευκολα κλαδεματα προσφορα θα τα χρειαζομουν για το νεο στησιμο.σπυρο ενταξει τα μικρα?

Θα σε περιμενουμε. Τα μικρα μια χαρα ειναι, μαζι με ολα τα αλλα! ;)

Ύ.Γ.1: Πολυ ωραια η πρωτη μερα. Περασε πολυς κοσμος για καθημερινη. Ελπιζω να πεισαμε αρκετους για τη σωστη διατηρηση ενος ενυδρειου.

Υ.Γ.2: Kostakich, μας στολισες το σταντ με τα πανεμορφα ψαρακια σου. Να΄σαι καλα!

Υ.Γ.3: Κλεοβουλε, σε συμπαθησα παρα πολυ οταν εφερες το τσιπουρο (:D:D), αλλα το φωτιστικο που εστειλες για το Malawi, ηταν το βημα παραπανω! Να'σαι καλα.

Υ.Γ.4: Αν δεν βγει σωστη φωτογραφια της μονομαχιερας, η εκθεση δεν κλεινει. Στην αναγκη, θα κλεισω ολα τα φωτα για να μην κανει αντανακλαση! Μου την εχει δωσει στα νευρα πια! Ενας φωτογραφος ρε παιδια!

nazgul 07-02-13 22:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από snakepanos
Ενταξει με τα ψαρακια ευχαριστουμε,,ο Σπυρος και τα αλλα παιδια nazlul,,bloskas ,, πίνουνε μπυρες τωρα γιαυτο δεν σε απαντησε κανενας

Σαν καλα παιδια το διαλυσαμε νωρις, για να παμε πρωι στην εκθεση :D

snakepanos 07-02-13 22:35

Σας δινω αδεια να κοιμηθείτε το πρωι ποιο πολλες ωρες,,έχετε 2ωρη απο εμενα.
Αλλα να ξερετε οτι η συναντησει της Κυριακης θα γινη στην εκθεση στο σταντ 8,Α,εγω γραψει στο ποστ.

kostaskich 08-02-13 00:03

kostaskich
 
ποσες αναμνησεις.πανο και μιχαλη χαρικα που σας ξαναειδα.φυσικα και ολα τα αλλα παιδια.τελικα αυτοε ο συλογος βγαζει παντα καλα παιδια.ελπιζω να μην στερεψει η ορεξη για τα ενυδρεια γενικα.παντως σπυρο και εσυ δεν αντισταθηκες
στην ομορφια των malawi .με 450 λιτρα θα κανεις θαυματα.
κανονηστε μην πεσει ρακι στις κιχλιδες και μου μεθυσετε τα ψαρια.
κυριακη σιγουρα θα ειμαι παλι ολη μερα απο το πρωι.σε περιμενω κλεοβουλε δεν σε ξεχασα :D:D:Dκαι το avatar θα αλλαξει

Κλεόβουλος 08-02-13 08:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 734116)
Υ.Γ.3: Κλεοβουλε, σε συμπαθησα παρα πολυ οταν εφερες το τσιπουρο (:D:D), αλλα το φωτιστικο που εστειλες για το Malawi, ηταν το βημα παραπανω! Να'σαι καλα.

Θα έρθει κι άλλη δόση την Κυριακή, θα την χρειαστείτε στο κλείσιμο :D
Επειδή ήταν για το Malawi το 'στειλα :smt035

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskich (Μήνυμα 734154)
ποσες αναμνησεις.πανο και μιχαλη χαρικα που σας ξαναειδα.φυσικα και ολα τα αλλα παιδια.τελικα αυτοε ο συλογος βγαζει παντα καλα παιδια.ελπιζω να μην στερεψει η ορεξη για τα ενυδρεια γενικα.παντως σπυρο και εσυ δεν αντισταθηκες
στην ομορφια των malawi .με 450 λιτρα θα κανεις θαυματα.
κανονηστε μην πεσει ρακι στις κιχλιδες και μου μεθυσετε τα ψαρια.
κυριακη σιγουρα θα ειμαι παλι ολη μερα απο το πρωι.σε περιμενω κλεοβουλε δεν σε ξεχασα :D:D:Dκαι το avatar θα αλλαξει

Θα 'ρθω να τους κάνουμε όλους αφρικάνους (θα φέρω και φούμο :smt077)

nazgul 08-02-13 08:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεοβουλος
Επειδή ήταν για το Malawi το 'στειλα :smt035

Εδειξε, ομως, παρα πολυ :p

Ψηνομουν που ψηνομουν να βαλω στο 60αρι μου multies, τωρα βλεπω να το ξηλωνω απο φυτεμενο πιο γρηγορα.

philorian 08-02-13 09:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 734195)
Εδειξε, ομως, παρα πολυ :p

Ψηνομουν που ψηνομουν να βαλω στο 60αρι μου multies, τωρα βλεπω να το ξηλωνω απο φυτεμενο πιο γρηγορα.

αντε ξυλωσε το να μπας και βρουμε κανα ομορφο φυτο!!!χαχα.
ειμαι υποψηφιος αγοραστης!!

mikros84 08-02-13 09:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 734195)
Εδειξε, ομως, παρα πολυ :p

Ψηνομουν που ψηνομουν να βαλω στο 60αρι μου multies, τωρα βλεπω να το ξηλωνω απο φυτεμενο πιο γρηγορα.

:smt067:smt067:smt067
...ωρε τι λέτε??
...θα βγάλετε τα φυτά να βάλετε κοτρώνες?
...θα έρθω το απόγευμα να τα πουμε από κοντά...γιατί μάλλον το τσίπουρο του Κλεόβουλου...ήταν Αφρικάνικο και σας πείραξε...με αποτέλεσμα να λέτε τα παλαβά σας...:D:p:D

Το απόγευμα 5-7 θα φέρω κερατόφυλλο (ποικιλία green rubin :p).
Οποιος θέλει να περάσει να πάρει.;).
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 734192)
Θα 'ρθω να τους κάνουμε όλους αφρικάνους (θα φέρω και φούμο :smt077)

...εμένα ΠΟΤΕ...:p:p:p!!!

nazgul 08-02-13 09:20

Ρε ωξω τα φυτα απο τα 60αρια!!!
Αντε επιασε αλγη, αντε δεν βγαζει CO2, αντε θελει λιπασμα, αντε θελει κλαδεμα, αντε πειραματα...νταμαρι θα το κανω ρεεεεε! :D

Θα κρατησω φυτα στο pufferαδικο μονο που τρεχει μονο του και οτι βαλω φουντωνει!

Κλεόβουλος 08-02-13 10:03

Λεωνίδαααα
έλα την Κυριακή να μας βγάλεις καμιά αναμνηστική φωτο (της προκοπής) :)

nazgul 08-02-13 10:07

Να μας βγαλει, γιατι δεν το εχει κανενας μας!

Και τη μονομαχιερα ε! :D

kostaskich 08-02-13 10:34

kostaskich
 
το τσιπουρο του κλεοβουλου εχει καιρο που τελειωσε αλλα ολο εκει στους κρητηκους πανε ολοι και ξαναγεμιζουν.

snakepanos 08-02-13 15:13

Εχουμε καβα τσιπουρο,.
το πρωι ειχε 2 λιτρα ,αλλα μεχρι το απογευμα δεν ξερω ποσο θα εχει μείνει.

lingistis 08-02-13 17:35

Πολύ ωραία πράγματα!!!!


Σε ποιο περίπτερο είστε .... ψάχνω ψάχνω :smt102

Κλεόβουλος 08-02-13 17:54

Στο περίπτερο Νο2
http://www.helexpo.gr/inst/helexpo/g...odel%20(1).pdf
στο 8 σταντ (αν θυμάμαι καλά)

lion 08-02-13 20:13

2 Συνημμένο(α)
....

snakepanos 08-02-13 21:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lingistis (Μήνυμα 734314)
Πολύ ωραία πράγματα!!!!


Σε ποιο περίπτερο είστε .... ψάχνω ψάχνω :smt102

Γιαννη αμα ερθεις ψαξε να με βρεις.Περιπτερο 2 σταντ 8 Α.
Παρε τηλ.

ανδρεα 08-02-13 23:14

παιδια θα ερθω και εγω αυριο!!!στην ζωοτεχνι ταλεμε εκει!!!

snakepanos 09-02-13 21:44

2 Συνημμένο(α)
Σημερα εγινε χαμος απο κοσμο,,απο την ωρα που ανοιξε,,ρωτουσε πολυς κοσμος γενικα γιατα ενυδρεια ,αλλα υπήρχε και πολύ παραπληροφορησει .
Καναμε οτι μπορουσαμε ,δεν σταματησαμε να απανταμε σε ερωτησεις τυπου
τι εννοείτε οταν λετε εδω σωστο και λαθος ενυδρειο:confused: ,και αλλα πολλα .
Ειδαμε και τον ΑΝΤΡΕΑ ,και τον philorian ηταν μια ευχαριστη εμπειρια για τα παιδια μου [ετσι θα τα λεω απο εδω και περα] τους αρεσε και δεν διαμαρτυρήθηκαν καθολου ουτε κουραστικαν,,τελικα αμα σου αρεσει κατι και το κανεις με αγαπη δεν σε κουραζει με τιποτα.
Τα υπολοιπα σχολια τα παιδια μου,
Εχω και 2 φωτο στην μια μιλαει στον μονομαχο ο nazgul [ εδω υπαρχη ενας ερωτας μεγαλος].
Και στην δευτερη ο Σπυρος [Κουραμπιες] με τον Θοδωρή [nazgul ] σε στιγμη ενημερώσεις στους μελλοντικούς ενυδρειοφιλους .

Κουραμπιές 09-02-13 21:55

Σημερα πτωμα μιλαμε ε; Πανικος εγινε!! Αυριο εχω να προτεινω κατι. Θελετε να ξεστησουμε στο τελος της εκθεσης; Η ζηταω κατι ουτοπικο; Θα αφησουν πιστευω.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:56.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02866 seconds with 11 queries