Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Στο αεροπλάνο με το σκύλο μου. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=50947)

zipo 23-03-11 19:17

Στο αεροπλάνο με το σκύλο μου.
 
Καλησπέρα.Φεύγω αύριο για ένα ταξίδι και σκέφτηκα να πάρω μαζί το σκύλο μου.Πετάω από Θεσσαλονίκη για Βιέννη με ενδιάμεσο σταθμό τη Ρώμη.Ταξιδεύω με Alitalia.

Ξέρει κανείς τις τιμές μεταφοράς ζώων στην καμπίνα για τη συγκεκριμένη εταιρεία?Και αν πληρώσω κάποιο συγκεκριμένο αντίτιμο εδώ στη Θεσσαλονίκη,μετά θα ξαναπληρώσω στον ενδιάμεσο σταθμό?Γενικά,προσπαθώ να δω αν είναι απαγορευτική η τιμή για να ταξιδέψω μαζί με το ζώο.Ευχαριστώ.

mixalis p 23-03-11 19:31

εγω θα πω κατι που ξερω,για να μην τον παρεις αδικα μεχρι το αεροδρομιο κ τον γυρισεις παλι σπιτι. ο σκυλος πρεπει να εχει διαβατηριο,μικροτσιπ, κ να ειναι κατοχυρωμενο στα στοιχεια σ. να εχεις το αντιτυπο π αναγραφει τον αριθμο μικροτσιπ πανω κ το βιβλιαριο υγειας μαζι. τα λεω αυτα μηπως δεν εχει ταξιδεψει παλι ο σκυλος κ δεν εχεις δει τι διαδικασια χρειαζεται.

zipo 23-03-11 19:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kotsokk (Μήνυμα 570289)
Από πότε έχεισ σκύλο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:smt108:smt108:smt108
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mixalis p (Μήνυμα 570290)
εγω θα πω κατι που ξερω,για να μην τον παρεις αδικα μεχρι το αεροδρομιο κ τον γυρισεις παλι σπιτι. ο σκυλος πρεπει να εχει διαβατηριο,μικροτσιπ, κ να ειναι κατοχυρωμενο στα στοιχεια σ. να εχεις το αντιτυπο π αναγραφει τον αριθμο μικροτσιπ πανω κ το βιβλιαριο υγειας μαζι. τα λεω αυτα μηπως δεν εχει ταξιδεψει παλι ο σκυλος κ δεν εχεις δει τι διαδικασια χρειαζεται.

Έχει μικροτσιπ,έχει κάνει τις απαραίτητες αποπαρασιτώσεις και τα εμβόλια,έχει βιβλιάριο υγείας και ευρωπαϊκό διαβατήριο και γενικά είναι έτοιμη για το ταξίδι.Ή μάλλον...ήταν μέχρι που έμαθα ότι οι τιμές μπορεί να είναι από 10 ευρώ μέχρι 40-50 και άρχισα να το ξανασκέφτομαι για το αν θα την πάρω μαζί μου.Για αυτό και ρωτώ αν ξέρει κανείς τιμές για τη συγκεκριμένη εταιρεία.

chemical mac 24-03-11 10:21

Να πω κι εγώ μια μαλακία;

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στην εταιρεία να τους ρωτήσεις; :confused: :confused: :confused:

drak7family 24-03-11 12:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 570438)
Να πω κι εγώ μια μαλακία;

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στην εταιρεία να τους ρωτήσεις; :confused: :confused: :confused:

δεν ειναι μαλακια αυτοο που ειπες.
πολυ σωστα το ειπες το καλυτερο ειναι αυτο

giannisaek 24-03-11 15:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 570438)
Να πω κι εγώ μια μαλακία;

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στην εταιρεία να τους ρωτήσεις; :confused: :confused: :confused:

Γιατί είναι κολλημένος με το GAB.

zipo 24-03-11 22:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 570438)
Να πω κι εγώ μια μαλακία;

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στην εταιρεία να τους ρωτήσεις; :confused: :confused: :confused:

Γράφω ήδη από το εξωτερικό αυτή τη στιγμή.Δεν πήρα μαζί μου το σκύλο,γιατί λίγο πριν ξεκινήσω απάντησαν τελικά στο τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ταξιδέψει γιατί...υπάρχει ήδη άλλο ζώο στην καμπίνα.Ιστορίες δηλαδή.Δε θα ρωτούσα στο φόρουμ φυσικά,αλλά δεν μπορούσα να τους βρω σε κανένα τηλέφωνο της εταιρείας και κατέφυγα στη λύση ανάγκης.Αν δεν υπήρχε άλλο ζώο ήδη,η τιμή για να πάρει κανείς σκύλο μέχρι 9 κιλά στην καμπίνα είναι 50 ευρώ για ταξίδια εντός Ε.Ε..

chemical mac 24-03-11 23:14

Καλά να περνάς. Την επόμενη φορά να το ψάξεις λίγο καλύτερα...και με τη νομοθεσία γιατί αυτό που λέει η εταιρεία είναι λίγο...κάπως

giannisaek 25-03-11 01:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 570643)
Γράφω ήδη από το εξωτερικό αυτή τη στιγμή.Δεν πήρα μαζί μου το σκύλο,γιατί λίγο πριν ξεκινήσω απάντησαν τελικά στο τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ταξιδέψει γιατί...υπάρχει ήδη άλλο ζώο στην καμπίνα.Ιστορίες δηλαδή.Δε θα ρωτούσα στο φόρουμ φυσικά,αλλά δεν μπορούσα να τους βρω σε κανένα τηλέφωνο της εταιρείας και κατέφυγα στη λύση ανάγκης.Αν δεν υπήρχε άλλο ζώο ήδη,η τιμή για να πάρει κανείς σκύλο μέχρι 9 κιλά στην καμπίνα είναι 50 ευρώ για ταξίδια εντός Ε.Ε..

Πλάκα έκανα... καλά έκανες και ρώτησες, άσχετα αν εγώ δεν σε βοήθησα...:D
Καλά να περνάς.

zipo 25-03-11 02:35

Εννοείται κύριε Γιάννη,δεν παρεξήγησα τίποτα.Απλά το έγραψα γιατί το λογικό θα ήταν να μη ρωτήσω στο φόρουμ ένα τόσο άσχετο θέμα.Απλά πολλές φορές το φόρουμ είναι η πιο αξιόπιστη λύση ανάγκης.Πάντως,ρε παιδιά,50 ευρώ για ένα ζωάκι 2 κιλά σαν πολλά δεν είναι?Με σκύλο 8 κιλών,φιλικό πρόσωπο δεν πλήρωσε απολύτως τίποτα για να έχει το ζώο στην καμπίνα με άλλη εταιρεία.:confused:

giannisaek 26-03-11 01:32

Με το κύριε Γιάννη με κάνεις να αισθάνομαι κωλόγερος… :D

zipo 26-03-11 02:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 570953)
Με το κύριε Γιάννη με κάνεις να αισθάνομαι κωλόγερος… :D

:D:D:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:52.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02046 seconds with 11 queries