Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Υπερδοσολογια Prime (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=99962)

Νικολέτα 01-03-18 11:33

Υπερδοσολογια Prime
 
Καλημέρα παιδιά στο 300αρι μου σημερα στην αλλαγή έβαλα διπλή δόση Prime . Έβαζα λίγο καθώς γέμιζε το βαρελάκι με την αντλια το φρέσκο νερό και στο τέλος έβαλα ακόμη λίγο μολις γεμισε το ενυδρειο θα έχει θέμα το ψαράκι μου ? Κανει κακο η διπλή δόση ??? SOS ΒΟΗΘΕΙΑ !!! Χρησιμοποιω ξανά μετά απο χρόνια PRIME καθώς μολις χτες το παρέλαβα το μεσημερι .

nazgul 01-03-18 11:33

Κανενα προβλημα, μην ανησυχεις.

Νικολέτα 01-03-18 11:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 1037005)
Κανενα προβλημα, μην ανησυχεις.

Φιουυυ , ευχαριστώ πολύ καθυσηχάστηκα τώρα . Είχα 3 χρόνια να χρησιμοποιησω το Prime καθως δεν το εβρισκα πουθενα . Εριχνα 10 σταγονες πορτοκαλι τοσο καιρο σε καθε αλλαγη και ηταν ολα καλα . Αλλα επρεπε να παρω το Prime πια . Ευχαριστώ πολύ !!!!!! :)

delta66 01-03-18 11:38

Υπερδοσολογια (εως 5πλη δοση) βαζουμε σε ωρα αναγκης για να αντιμετωπισουμε εξαρση αμμωνιας ή νιτρωδων.
Χωρις λογο ομως, μη βαζεις παραπανω, γιατι δεσμευει οξυγονο.
Σε καποια ενυδρεια δεν θα φανει προβλημα, αλλα σε καποια με οριακη ιχθυοφορτωση μπορει να δημιουργηθει προβλημα.

nazgul 01-03-18 11:41

Παράθεση:

ίχα 3 χρόνια να χρησιμοποιησω το Prime καθως δεν το εβρισκα πουθενα
Δεν ξερω γιατι δεν εβρισκες και που εψαχνες. Απο οσα μαγαζια στη Θεσσαλονικη εχω περασει, εχουν.

Νικολέτα 01-03-18 12:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 1037008)
Δεν ξερω γιατι δεν εβρισκες και που εψαχνες. Απο οσα μαγαζια στη Θεσσαλονικη εχω περασει, εχουν.

Εμένα μου λές , aquavivere , prima pet , pet vet , λαπρινη Ιασωνιδου , quicko μεγαλο αεροδρομιο κανεις .... 6 μηνες εψαχνα και τελικα παρειγγειλα ένα 2λιτρο απο αθηνα και ηρθε μετα από 3 μηνες και μαλιστα σε τιμη +16 ευρω γιατι δεν ειχαν 2λιτρο τελικα και μου εστειλαν 3 μισολιτρα παρακαλω και πληρωσα και 16 ευρω παραπανω ... τι να πω τωρα πια θα εχω για πολυ καιρο τουλαχστον αλλα οταν αρχισει να λειτουργει και το 1000αρι με το καλο θα φυγει στο αψε σβήσε ...

nazgul 01-03-18 13:15

Ναι ε? Εχω καιρο να παρω και δεν το καταλαβα.

Νικολέτα 01-03-18 13:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 1037034)
Ναι ε? Εχω καιρο να παρω και δεν το καταλαβα.

Είναι προιόν σε έλλειψη . Βέβαια τουλάχιστον για aquavivere και Prima pet οποτε πήγα ποτέ δεν είχαν ότι ζητούσα οπότε δεν βρίσκω το παραλογο να μην έχουν και Prime !

Dimitris77 01-03-18 17:21

Δηλαδη τωρα δεν βρίσκετε Prime?

Νικολέτα 01-03-18 17:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 (Μήνυμα 1037070)
Δηλαδη τωρα δεν βρίσκετε Prime?

Εγώ τώρα έχω 3 μισόλιτρα μετά απο πολύ κοπο υπομονή και φυσικά μεγάλη καθυστέρυση από Αμερική τα φέρνει κονταινερ . Σε Αθηνα και απο εκει ηρθαν σε μένα . Ειλικρινά 6 μήνες που έψαχνα εδώ στο μεταξύ δεν βρηκα πουθενα σε ολα τα πετ shop που πηγα γιατι παω σε πολλα καθως ψάχνω συκγεκριμενο χρυσόψαρο .

Dimitra_ 02-03-18 01:09

Έχει το aquarium shop σίγουρα

Νικολέτα 02-03-18 09:57

Χαχαχα Δήμητρα , από εκεί το πήρα . Απλώς ένω παρείγγειλα το 2λιτρο στα 54 ευρω που το είχαν διαθέσιμο κατόπιν παραγγελείας και αφού περίμενα 1,5 μήνα με παίρνουν τηλεφωνο και μου λένε 2λιτρο δεν υπάρχει δεν το φέρνουμε αυτο τον κωδικο . Οπότε μου λένε μπορούμε να σου στείλουμε με προσφορά και καλυτερη τιμή 3 μισόλιτρα για να μην χασεις τα λεφτά σου. Λέω οκ και ρωτάω πόσο θα βγουν και πότε θα έρθουν. Μου λένε 54 ευρώ τα 3 μισόλιτρα συν κάποια μεταφορικά και θα ειναι εκει περιπου σε κανα μήνα .... Οποτε το Prime έφτασε στα χέρια μου 3 μήνες σχεδόν μετά που το πλήρωσα και επίσης πλήρωσα επιπλέον οταν έφτασε 6,60 μεταφορικά . Οποτε συνολικά 61 ευρώ για 3 μονολίτρα που είναι και σχεδον η κανονική τους τιμή και όχι καλυτερη καθώς έχεις 21,99 το ένα ..... Τέλοσπάντων οι άνθρωποι τουλάχιστον ήταν ευγενικότατοι μέσω τηλεφώνου για αυτό και τους έβαλα 4/5 αστέρια στο facebook :P . Tέλος καλό ολα λοιπόν , αφου έχω το προιον στα χέρια μου είμαι ήσυχη αν και με το 1000άρι ζήτημα να πάνε κανα χρόνο και τα 3 τα μισόλιτρα γιατι συνολικά έχουμε 1000+300+200+200+120 ενυδρεια ...
Και σκέφτομαι να στήσω και μια 500λιτρη πισίνα στον κήπο για να πετάξω μέσα κατι common και commets που δεν θέλω στα ενυδρεια μιας και σκεφτομαι να βάλω τα butterfly tails telescope eyes που βρήκα και λατρεύωω <3 !!!

Dimitris77 02-03-18 10:08

H τιμη αυτη για διλιτρο Prime ειναι απλα ανεφικτη.

Νικολέτα 02-03-18 10:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 (Μήνυμα 1037144)
H τιμη αυτη για διλιτρο Prime ειναι απλα ανεφικτη.

Καλημέρα Δημήτρη ναι το ξέρω , όσο πιο μεγάλη ποσότητα παίρνεις τοσο καλύτερη και συμφέρουσα η τιμή . Δεν με πειράζει 61 ευρώ για 3 μισόλιτρα Prime είναι καλά ούτε ακριβά ούτε φτηνά !

Dimitris77 02-03-18 10:13

Η τιμή 54€ λιανικη με φπα για prime 2l ειναι ανεφικτη.
Γι αυτο και δεν το πηρες....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:37.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01673 seconds with 11 queries