Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Περάσαμε τους 2000!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=16140)

kastmaniac 15-03-07 11:35

Περάσαμε τους 2000!!!
 
Δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά περάσαμε τα 2000 εγγεγραμένα μέλη! Βέβαια δεν είναι όλα τα μέλη ενεργά αλλά όπως και να 'χει 2000 μέλη δεν είναι και μικρός αριθμός! Αντέ και να τα 10.000 χιλιάσουμε!

Ενά δυνατό χειροκρίτημα στον Τόλη που είναι ο εμπνευστής της προσπάθειας και στους mods που κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη!!!!!

:smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041

Πάντα τέτοια . . . . . . .

accnt 15-03-07 12:43

Μπράβο!
Αλλά το σημαντικότερο δεν είναι τα μέλη –όπως σωστά επισημαίνεις- αλλά τα ενεργά.
Από την άλλη θυμάμαι και το εαυτό μου όταν είχα γραφτεί αρχές του 2003 ήμουνα «ανενεργός» για περίπου έναν και πλέον χρόνο. Μετά ξεκίνησα να γράφω… Όλο αυτό το διάστημα όμως διάβαζα σχεδόν καθημερινά και έψαχνα όλο το forumγια διάφορα θέματα. Άρα δεν μπορώ να πω ότι ήμουνα ανενεργός αλλά απλά δεν έγραφα. Έχει διαφορά αυτό. ;)

Giorgos 15-03-07 13:43

Ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα για το φόρουμ μας! :smt041
Δεν είναι η ποσότητα όμως που μετράει, όπως πολύ σωστά είπε ο Γιάννης. Το σημαντικό είναι ότι πάνω από το 60% το μελών είναι ενεργά (τουλάχιστον έχουν δημοσιεύσει) και πόσοι ακόμη είναι αυτοί που απλά διαβάζουν χωρίς να έχουν δημοσιεύση ακόμη.

leonm 15-03-07 14:09

Τι έγινε? Πρίν είμασταν 2003 και τώρα 1996?

Filou 15-03-07 14:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από leonm (Μήνυμα 161409)
Τι έγινε? Πρίν είμασταν 2003 και τώρα 1996?

Ναι, γιατί κάποιοι παύουν να είναι ενεργά μέλη αν έχουν να μπούν στο γκάμπ για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα. Για αυτό τον λόγο αυξομειώνεται ο αριθμός τους καθημερινά.

leonm 15-03-07 14:17

Δεν πρόσεξα αν άλλαξε ο αριθμός των ενεργών, άλλαξε ο αριθμός των μελών.

a-sakis 15-03-07 14:22

Συγχαρητήρια και από εμένα

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από accnt (Μήνυμα 161386)
Μπράβο!
Αλλά το σημαντικότερο δεν είναι τα μέλη –όπως σωστά επισημαίνεις- αλλά τα ενεργά.
Από την άλλη θυμάμαι και το εαυτό μου όταν είχα γραφτεί αρχές του 2003 ήμουνα «ανενεργός» για περίπου έναν και πλέον χρόνο. Μετά ξεκίνησα να γράφω… Όλο αυτό το διάστημα όμως διάβαζα σχεδόν καθημερινά και έψαχνα όλο το forumγια διάφορα θέματα. Άρα δεν μπορώ να πω ότι ήμουνα ανενεργός αλλά απλά δεν έγραφα. Έχει διαφορά αυτό. ;)

Σαφώς και ενεργό μέλος δεν είναι μόνο αυτός που γράφει.
Είμαι καινούργιο μέλος και δεν πιστεύω πως πρέπει να γράφω ότι μπαρούφα μου κατέβει στο μυαλό,μιας και δεν έχω την εμπειρία που έχουν άλλοι που θα απαντήσουν και σωστότερα σε κάποια ερώτηση.
Παρόλα αυτά καθημερινα είμαι συνδεμένος στο gab και ξεστραβώνομαι στο διάβασμα. Θεωρώ τον εαυτό μου ενεργό μέλος άσχετα από το πόσο γράφω.

Συγχαρητήρια και πάλι και εις ανώτερα.:D :D

GhostShip 15-03-07 17:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos (Μήνυμα 161401)
Το σημαντικό είναι ότι πάνω από το 60% το μελών είναι ενεργά (τουλάχιστον έχουν δημοσιεύσει) και πόσοι ακόμη είναι αυτοί που απλά διαβάζουν χωρίς να έχουν δημοσιεύση ακόμη.


Και πόσοι ακόμα κάτοχοι ενυδρείων υπάρχουν που δε ξέρουν για το gab... Άντε και όλο μεγαλύτερη παρέα, διαδώστε για το gab παντού, βγείτε φωνάξτε μοιράστε φυλλάδια κολλήστε αφίσες κάντε τηλέφωνα κλπ... spam spam spam :D

mariah 15-03-07 18:26

:smt048 Συμφωνώ με όλους σας.Παίζει ρόλο η ποιότητα και όχι η ποσότητα.Δεν παίζει ρόλο ποσο γράφεις αλλά πόαο μαθαίνεις και τί μαθαίνεις μέρα με την μέρα.Εγώ για παράδειγμα μπορεί να μην γράφω συνέχεια αλλά μπαίνω στο GAB καθημερινά και διαβάζω πολλά πράγματα.Θεωρώ τον εαυτό μου ακόμα άπειρο να δώσει συμβουλές.Απο τότε που γράφτηκα στο φόρουμ έχω μάθει τόσες πληροφορίες που δεν μπορούσα να φανταστώ.Και έχω ακόμα δρόμο....μέχρι να δίνω και εγώ συμβουλές.Πάντως σας ευχαριστώ όλους!!!

Takis 15-03-07 19:13

...και πρεπει να ξερουμε οτι την προ γκαμπ εποχη, το χομπι ηταν σε μαυρα μεσανυχτα. Μετα το γκαμπ ξεκινησε ουσιαστικα να γινεται δουλεια και σημερα πολλοι εχουν πολυ ωραια ενυδρεια. Ακομα και καποιοι που σταματησαν να συμμετεχουν στο γκαμπ ή ενεργοποιουνται σε αλλα φορα.
Το μπραβο ενηκει στον Τολη πιο πολυ γι αυτο τον λογο. Γιατι με την επιμονη του ξεκινησε να γινεται κινηση ιντερνετικη στο θεμα των ενυδρειων.

george 15-03-07 22:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από a-sakis (Μήνυμα 161415)
Συγχαρητήρια και από εμένα
Σαφώς και ενεργό μέλος δεν είναι μόνο αυτός που γράφει.
Είμαι καινούργιο μέλος και δεν πιστεύω πως πρέπει να γράφω ότι μπαρούφα μου κατέβει στο μυαλό,μιας και δεν έχω την εμπειρία που έχουν άλλοι που θα απαντήσουν και σωστότερα σε κάποια ερώτηση.
Παρόλα αυτά καθημερινα είμαι συνδεμένος στο gab και ξεστραβώνομαι στο διάβασμα. Θεωρώ τον εαυτό μου ενεργό μέλος άσχετα από το πόσο γράφω.

Συγχαρητήρια και πάλι και εις ανώτερα.:D :D

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mariah (Μήνυμα 161467)
:smt048 Συμφωνώ με όλους σας.Παίζει ρόλο η ποιότητα και όχι η ποσότητα.Δεν παίζει ρόλο ποσο γράφεις αλλά πόαο μαθαίνεις και τί μαθαίνεις μέρα με την μέρα.Εγώ για παράδειγμα μπορεί να μην γράφω συνέχεια αλλά μπαίνω στο GAB καθημερινά και διαβάζω πολλά πράγματα.Θεωρώ τον εαυτό μου ακόμα άπειρο να δώσει συμβουλές.Απο τότε που γράφτηκα στο φόρουμ έχω μάθει τόσες πληροφορίες που δεν μπορούσα να φανταστώ.Και έχω ακόμα δρόμο....μέχρι να δίνω και εγώ συμβουλές.Πάντως σας ευχαριστώ όλους!!!

:smt038:smt038:smt038:smt038
Μπράβο παιδία....μακάρι όλοι να σκέφτονται σαν εσάς !!!

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Takis (Μήνυμα 161475)
...και πρεπει να ξερουμε οτι την προ γκαμπ εποχη, το χομπι ηταν σε μαυρα μεσανυχτα. Μετα το γκαμπ ξεκινησε ουσιαστικα να γινεται δουλεια και σημερα πολλοι εχουν πολυ ωραια ενυδρεια. Ακομα και καποιοι που σταματησαν να συμμετεχουν στο γκαμπ ή ενεργοποιουνται σε αλλα φορα.
Το μπραβο ανηκει στον Τολη πιο πολυ γι αυτο τον λογο. Γιατι με την επιμονη του ξεκινησε να γινεται κινηση ιντερνετικη στο θεμα των ενυδρειων.

:smt038:smt038:smt038

ΧρήστοςΠ 16-03-07 08:45

Καλημέρα και από εμένα .Αυτό είναι το πρώτο μου post και το κάνω εδώ ορμόμενος από τα λόγια των προηγούμενων παιδιών .Μπαίνω καθημερινά στο forum για πολλές ώρες και ρίχνω πολύ διάβασμα .Εδώ και 3 εβδομάδες στείνω ένα ενυδρείο 70λ και μου φαίνονται όλα βουνό αλλάμε πολύ διάβασμα μέσα από το forum πιστεύω να τα καταφέρω . Πιστεύω ότι θα γίνω ποιο ενεργό μέλος αφού στείσω το ενυδρείο μου και αποκτήσω ποιο πολλές εμπειρίες .

Φιλικά Χρήστος

lucy 17-03-07 09:50

Αλλη μια φορά συγχαρητήρια κι από μένα. Εύχομαι να γίνουν πιό πολλά τα ενεργά μέλη (γράφοντες και μη). Πιό πολλά άτομα πιο πολλές γνώσεις.
'Οσο για μένα που γράφω πολλά, άλλη μια φορά συγνώμη, αλλά είναι το ελάτωμά μου, και τώρα που βρήκα και το "συνάφι" μου, δυσκολεύομαι να συγκρατηθώ. :rolleyes:
Ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας!!!
Φιλικά
Λούσυ

Βασίλης Μαιόπουλος 17-03-07 20:41

απο αυτο το gab εχουν σοθει πολλα ατομα.ΜΠΡΑΒΟ:smt041 :smt041 :smt041 :smt041


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:40.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01786 seconds with 11 queries