Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Ζητείται γάλα κουταβιών!SOS... (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=57891)

\/ag 27-11-11 12:09

Ζητείται γάλα κουταβιών!SOS...
 
Παιδιά αν έχει κάποιος λίγο γάλα σε σκόνη για κουτάβια ας μου στείλει να έρθω να πάρω λίγο!!

Μία σκυλίτσα της γειτονιάς έχει γεννήσει εδώ και μερικές μέρες και από χτες το βράδυ μάλλον σταμάτησε να κατεβάζει γάλα και τα κουταβάκια πρέπει να είναι νηστικά!!

Είναι Κυριακή και δεν νομίζω να βρω πουθενά σήμερα!!

SOS.....

Σόρρυ που ανοίγω και εδώ το θέμα αλλά είναι μεγάλη ανάγκη...ευχαριστώ..

mixalis p 27-11-11 12:11

στην αττικη εχετε πολλες φιλοζωικες! επικοινωνησε με καποια κ θα εχουν σιγουρα γαλα να σου δωσουν!

ARIS1983 27-11-11 12:31

Και κανονικο γαλα να τους δωσεις, φρεσκο ή εβαπορε αραιομενο δεν θα παθουν τιποτα.

janickrules 27-11-11 12:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ARIS1983 (Μήνυμα 632906)
Και κανονικο γαλα να τους δωσεις, φρεσκο ή εβαπορε αραιομενο δεν θα παθουν τιποτα.

ακριβως αυτο!

\/ag 27-11-11 13:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ARIS1983 (Μήνυμα 632906)
Και κανονικο γαλα να τους δωσεις, φρεσκο ή εβαπορε αραιομενο δεν θα παθουν τιποτα.

...Διάρροια,και αν συνεχίσεις θα πεθάνουν..αυτά είναι τα λόγια του κτηνίατρου!!Τι να πω..:confused: :(

gianniwpopi 27-11-11 15:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από \/ag (Μήνυμα 632915)
...Διάρροια,και αν συνεχίσεις θα πεθάνουν..αυτά είναι τα λόγια του κτηνίατρου!!Τι να πω..:confused: :(

αυτο για την διαροια ειναι γεγονος αλλα μεχρι εκει. οχι και να πεθανουν??
αμα τους δωσεις 1-2 φορες μεχρι να βρεις δεν θα εχουν προβλημα

janickrules 27-11-11 15:54

ακριβως αυτο εννουσαμε πιο πανω!


μεχρι να βρεις το "μανισιο",δινε οτι εχεις.

ARIS1983 27-11-11 15:56

Καλα ενταξει, εγω εχω μεγαλωσει 5 κουταβια ετσι οταν γεννησε η σκυλιτσα μου πριν 2 χρονια, γαλατακι εβαπορε και ψωμακι παπαρα μεσα! Το θεμα ειναι οτι αφου σταματησαν να βυζαινουν απο την μανα τους και ειναι στο δρομο πρεπει να εμβολιαστουν γιατι ο πραγματικος κυνδινος ειναι να κολησουν διαφορες ασθενειες, γιατι μονο το μητρικο γαλα ειναι ασπιδα αδιαπεραστη για τον οργανισμο τους. Ολα τα αλλα ειναι παπατζιλικια, οπως και στον ανθρωπο οταν ειναι μωρο αμα βυζανει για μερικους μηνες εχει πολυ δυνατοτερο οργανισμο για ολη του την ζωη, τι να συγκρινουμε τωρα τις σκονες με αυτο που μας προσφερει η φυση, δεν υπαρχει συκριση, ολα τα υπολοιπα ειναι σκονες.

\/ag 27-11-11 16:32

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Νομίζω πως άρχισε να τα αφήνει να θηλάζουν..

Υπάρχει περίπτωση να μην τα άφηνε επειδή την είχαν τραυματίσει πχ;;

janickrules 27-11-11 17:32

υπαρχει περιπτωση!
σε μενα ειχε συμβει!
για μενα,μην τα πειραζετε,γιατι μονο κακο παιζει να κανετε!αυτη ξερει καλυτερα!;)
ποσα ειναι τα σκυλακια;

ARIS1983 27-11-11 17:41

Σωστα! Το καλητερο ειναι να ταιζετε την σκυλιτσα ωστε να εχει γαλα για τα μικρα αφου τα αφηνει να θυλασουν.

\/ag 27-11-11 18:08

5 έχει κάνει..και είναι μιας βδομάδας περίπου..

Είναι μικρή όμως (γύρω στα 1 -1,5 χρονών η καημένη ) και δείχνει να είναι άπειρη..από χτες την έχει πιάσει 'τρέλα' και συνέχεια τα μεταφέρει χωρίς να ξέρει που όμως!Πιάνει στο στόμα της κάποιο και πηγαίνει από εδώ και από εκεί..χωρίς αποτέλεσμα!μόνο να κλαίνε τα καημένα..:(

Αυτό συμβαίνει από χτες που σταμάτησε να τα θηλάζει κιόλας..αν και αυτό το θέμα(με τον θηλασμό) νομίζω πως τελείωσε..:-?

Δεν ξέρω πως να την βοηθήσω..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01810 seconds with 11 queries