Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   παιχνιδια και playstand για παπαγαλο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=40747)

thanasis76 27-05-10 21:24

παιχνιδια και playstand για παπαγαλο
 
10 Συνημμένο(α)
καλησπερα!!!
σε λιγες μερες θα εχω ενα γλυκο παπαγαλακι και φτιαχνω σιγα σιγα την προικα του...
σημερα τελειωσα τα παιχνιδια του και το playstand και σκεφτηκα να σας τα δειξω...
ελπιζω να σας αρεσουν...

exelix 27-05-10 21:32

Να σου πω την αλήθεια πολλές φορές κολλάει το μυαλό μου και άμα δεν έχω δει κάποιον να φτιάχνει κάτι δε σκέφτομαι ότι μπορεί να φτιαχτεί και ότι πρέπει οπωσδήποτε να το αγοράσω! Ε, είναι μία από αυτές τις περιπτώσεις (όχι ότι έχω παπαγάλο, γενικά μιλάω)!

Πολύ καλή δουλειά!

thanasis76 27-05-10 22:08

σε ευχαριστω φιλε, να σαι καλα...:rolleyes:

h3342 27-05-10 22:11

ωραίος ρε, ζωάρα θα κάνει, τι παπαγάλο θα πάρεις?

thanasis76 27-05-10 22:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από h3342 (Μήνυμα 450248)
ωραίος ρε, ζωάρα θα κάνει, τι παπαγάλο θα πάρεις?

θα παρω ενα blue crow conure...

tsilojohn 27-05-10 22:24

Μπραβο βρε Θαναση,αρχοντα θα τον εχεις τον παπαγαλο.
Πρεπει να γλιτωσες αρκετα ευρω απο να τα αγοραζες ετοιμα ε?

thanasis76 27-05-10 22:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsilojohn (Μήνυμα 450255)
Μπραβο βρε Θαναση,αρχοντα θα τον εχεις τον παπαγαλο.
Πρεπει να γλιτωσες αρκετα ευρω απο να τα αγοραζες ετοιμα ε?

σε ευχαριστω φιλε μου. δεν ξερω ποσα ευρω γλυτωσα και δεν ξερω κατα ποσο εχουν αυτα που εφτιαξα, αλλα το εκανα γιατι μου αρεσουν οι κατασκευες και γιατι νιοθω ομορφα να φτιαχνω διαφορα για τα ζωακια μου....:smt041:smt041

Πάνος 27-05-10 22:31

εχεις ορεξη και μερακι!!!
πολυ ομορφα ολα. θα σου επιστησω την προσοχη στα εξης σημεια...επειδη χρησιμοποιησες αρκετα κορδονια σε διαφορα χρωματα...δε ξερω τι παιζει με τη βαφη τους.
επισης ειδικα στο ξυλο που θα καθεται (το ψηλοτερο δηλαδη) το κορδονι το κιτρινο που το καλυψες να ξερεις οτι αφενος θα "φαγωθει" απο το πουλι...και αφετερου επειδη θα λερωθει και με ακαθαρσιες (δε μπορεις να το εμποδισεις αυτο) θα αναπτυχθουν πιθανον μικροβια και δε θα μπορεις να το καθαρισεις.
θα σου συνιστουσα να ειναι σκετο ξυλο απο ακρη σε ακρη οπου παταει το πουλι για να μπορεις να το καθαριζεις καλα..
με το καλο να τον δεχθεις και προσεχε...
ααα..μιας και θα τον εχεις ελευθερο...τα ματια σου 14....πολλα φυτα του σπιτιου ειναι δηλητηριωδη για τους παπαγαλους. μη παει και ραμφισει τιποτα..:smt120

bokostas 27-05-10 22:37

Κανονικό στίβο μάχης του έχεις φτιάξει, μπράβο, πιστεύω θα το χαρεί πολύ.:)

thanasis76 28-05-10 07:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 450259)
εχεις ορεξη και μερακι!!!
πολυ ομορφα ολα. θα σου επιστησω την προσοχη στα εξης σημεια...επειδη χρησιμοποιησες αρκετα κορδονια σε διαφορα χρωματα...δε ξερω τι παιζει με τη βαφη τους.
επισης ειδικα στο ξυλο που θα καθεται (το ψηλοτερο δηλαδη) το κορδονι το κιτρινο που το καλυψες να ξερεις οτι αφενος θα "φαγωθει" απο το πουλι...και αφετερου επειδη θα λερωθει και με ακαθαρσιες (δε μπορεις να το εμποδισεις αυτο) θα αναπτυχθουν πιθανον μικροβια και δε θα μπορεις να το καθαρισεις.
θα σου συνιστουσα να ειναι σκετο ξυλο απο ακρη σε ακρη οπου παταει το πουλι για να μπορεις να το καθαριζεις καλα..
με το καλο να τον δεχθεις και προσεχε...
ααα..μιας και θα τον εχεις ελευθερο...τα ματια σου 14....πολλα φυτα του σπιτιου ειναι δηλητηριωδη για τους παπαγαλους. μη παει και ραμφισει τιποτα..:smt120

Πανο μου καλημερα. σε ευχαριστω για τις παρατιρησεις σου. τα σκοινια επιδη τα εβαλα και μου βγηκε ο κ... θα τα αφησω για την ωρα και αν δω οτι πιανουν βρωμα, η τα τρωει ευκολα θα τα βγαλω, οσο για τα φυτα δεν εχω και πολλα βρε στο σπιτι, 2-3 κακτακια, ε μπονσαι fucous και μια μπανανια... :smt041:smt041:smt041
βλεπω την μπανανια να γινετε το σπιτι του...:D:D:D
-------------------------
παιδια σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια να στε καλα....

+-3+-3+-3+-3

thanasisg 28-05-10 09:01

Πολύ όμορφη η κατασκευή σου συνονόματε, αλλά πιο πολύ μου κάνει για παιδική χαρά!!! :D:D

Έχεις σκεφτεί να το κάνεις επάγγελμα? Σχεδιαστής/κατασκευαστής παιχνιδιών παιδικής χαράς!!! Θα έχεις τρελό σουξέ!!!:grin::grin:

thanasis76 28-05-10 09:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thanasisg (Μήνυμα 450379)
Πολύ όμορφη η κατασκευή σου συνονόματε, αλλά πιο πολύ μου κάνει για παιδική χαρά!!! :D:D

Έχεις σκεφτεί να το κάνεις επάγγελμα? Σχεδιαστής/κατασκευαστής παιχνιδιών παιδικής χαράς!!! Θα έχεις τρελό σουξέ!!!:grin::grin:

ναι , φιλε μου παιδικη χαρα ειναι... χαχαχαχα μαλλον λιγο απο ολα, σταντ, παιδικη χαρα, γυμναστηριο... :smt041:smt041:smt041
για επαγγελμα δεν νομιζω... δεν θα μπορω να φτιαχνω ποσοτητες... :smt120:smt120

prodigy 06-06-10 19:51

πολυ ωραια δουλεια!!!δεχεσαι παραγγελιες?:p
εχω εναν κουακερ και τον εχω σχεδον συνεχεια ελευθερο!

zipo 08-06-10 10:06

Πολύ ωραίο και το σταντ!

thanasis76 08-06-10 11:30

παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια... και χθες ο δικος μου, σιγα σιγα ανεβηκε, αλλα με λιγο φοβο και ανασφαλεια...

giannisaek 08-06-10 17:21

Καταπληκτική κατασκευή, το πουλί σου θα είναι άρχοντας.:smt041

thanasis76 08-06-10 17:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 454577)
Καταπληκτική κατασκευή, το πουλί σου θα είναι άρχοντας.:smt041

σε ευχαριστω φιλε . να σαι καλα....:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01627 seconds with 11 queries