Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Πώς σας φαίνεται? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13963)

Maverick 29-10-06 19:34

Πώς σας φαίνεται?
 
3 Συνημμένο(α)
Λοιπόν είναι μία αρχική τοποθέτηση πετρών στο 90λιτρο που προορίζεται για Labidochromis, παρακαλώ να είστε... αυστηροί!;-) Θα μπούν και άλλες πέτρες, αλλά προς το παρόν αυτές είχα και έβαλα... Πώς σας φαίνεται?

klaz 29-10-06 19:39

αν και..
 
..δεν ανηκω στους ειδικους του ειδους...μοιαζει με ωραιοτατο νταμαρι κιχλιδων:smt041..:pπαρολο το γεγονος οτι η φωτο ειναι τραβηγμενη στις 10 το βραδι,μετα την κουραση του στησιματος του τανκ....καλη προσπαθεια,οπως ειπες και εσυ για αρχη....;);)

Tkagem 29-10-06 19:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Maverick
παρακαλώ να είστε... αυστηροί! Πώς σας φαίνεται?

Επειδή μας θές αυστηρούς,εμένα δέ μου αρέσει και τόσο αισθητικά,ίσως γιατί δέ μου αρέσουν οι πέτρες οι συγκεκριμένες.Βέβαια έχεις πολλές κρυψώνες,πράμα που θα αρέσει πολύ στα ψάρια.Μπορεί να φταίει που δέν έχει και background αλλά μάλλον θα θές να κοιτά 2 πλευρές το ενυδρείο σου έτσι?

Maverick 29-10-06 19:47

Όχι απαραίτητα... σκεφτόμουν να βάλω μάυρο χαρτόνι από πίσω, αλλά όχι κάποιο άλλο background... Επίσης σκέφτομαι να βάλω μερικές πέτρες ακόμα δεξιά και αριστερά για να δώσω λίγο ύψος στην κατασκευή...

Tkagem 29-10-06 20:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Maverick
Όχι απαραίτητα... σκεφτόμουν να βάλω μάυρο χαρτόνι από πίσω, αλλά όχι κάποιο άλλο background... Επίσης σκέφτομαι να βάλω μερικές πέτρες ακόμα δεξιά και αριστερά για να δώσω λίγο ύψος στην κατασκευή...

Ακριβώς και εγώ μαύρο χαρτόνι σκεφτόμουν όταν σου έλεγα για background.
Ίσως είναι πολύ καλύτερο έτσι!
Ελπίζω να μή με παρεξήγησες για την αρνητική γνώμη μου,περί ορέξεως είναι αυτά....
Καλή συνέχεια....

Mitsos 29-10-06 20:16

εμενα φιλε μου αισθητικα αυτο το ειδος στησιματος με τετοιες πετρες μου αρεσει πολυ οπτικα....

halvas69 29-10-06 20:52

Βρε ουστ, μπλιαχ, σίχαμα........κλπ
Δεν είναι κακό, αν και εγώ προτιμώ πιό στρογγυλεμένες πέτρες και όχι τόσο μακρόστενες.
Όπως και να το κάνεις σε ψιλοπεριορίζουν αυτές που διάλεξες στο να το στήσεις όπως θες, αλλά με 5-6 πέτρες γεμίζεις το ενυδρείο.
Μήπως τεμπελίασαμε τελικά και σου βρίσκω δικαιολογίες ?

γαυρος 29-10-06 21:54

με τετοια ρακι πουφερες εγω δεν λεω κακα λογια !!! :D

parrot 29-10-06 22:48

Στην κουζίνα θα μείνει το ενυδρείο? Να δω πως θα τηγανίζεις ψάρια.... :D

Κατα τ'άλλα και μένα μ'αρέσει, απλά είναι ομοιογενές σε όλα τα σημεία. Οι πέτρες αγοραστές ή τις βρήκες?

PascM 30-10-06 00:42

Εμένα οι πέτρες μου μοιάζουν από αυτές που βρίσκουμε γενικότερα στην Κρήτη! Κατα τ' άλλα όμορφο ξεκίνημα!

Maverick 30-10-06 12:00

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Θα βάλω μαύρο χαρτόνι από πίσω για να κρύψω την κουζίνα (το ενυδρείο είναι στο πάσο που χωρίζει την κξουζίνα από το σαλόνι) και θα προσθέσω μερικές πετρούλες... Οι πέτρες είναι από παραλία της Κρήτης (Αγία Πελαγία). ;-)

ΥΓ: Είχα παρει από την ίδια παραλία κάποιες ακόμα πέτρες οι οποίες είχαν μεταλλική λάμψη (γυάλιζαν στον ήλιο) και φαίνονται στην επιφάνειά τους "νερά" από κάποιο μέταλλο... Κάνουν? Φοβήθηκα λίγο να τις βάλω...

Pritanis 30-10-06 12:02

νομιζω οτι θα πρεπει να παιξεις λιγο με το υψος...... Ειναι πολυ επιπεδο το στησιμο σου και γιαυτο χανει απο φυσικοτητα...... Για μουλιασε λιγο ακομα τα χερια σου........


Τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους σε ολους τους ροκαδες........

Rock rules
Eternal algae to the planted........

crazyio 30-10-06 17:49

όμορφο είναι αλλά με πιο μικρές και πιο στρόγγυλες πέτρες θα είχες περισσότερες επιλογές στησήματος ...
έτσι χάνει λόγο μή αρκετής φυσικότητας κατα την γνώμη μου ... ;)

gemini_str 30-10-06 18:51

Αν δεν έχεις ήδη βρει ψαράκια, ευχαρίστως να σου δώσω όσα θέλεις. Να ξεπληρώσω και το χρέος μου από τα Zebra Danios που μου είχες δώσει κάποτε. Απλά θα πάρει λίγο χρόνο να τα ψαρέψουμε από το ενυδρείο στον ΕΛΚΕ.

kastmaniac 30-10-06 20:10

Αποφάσισες να βάλεις επιτέλους αληθινά ψάρια? (;) πλάκα κάνω...). Νομίζω οτι ο newfish έχει ένα πολύ ωραίο ποταμάκι κοντά του με πολύ καλές πετρούλες. Επείδη μπορεί να έχει και "καβάντζα" στείλτου ένα πμ!

Maverick 30-10-06 22:48

Οκ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;-)

chrysan8os(goldy) 04-11-06 12:05

emena pantos m aresei.k opws eipe k o filos m prin,exei poles krupsones kati p 8a aresei polu sta psarakia!!!:eek:

klaz 04-11-06 14:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chrysan8os(goldy)
emena pantos m aresei.k opws eipe k o filos m prin,exei poles krupsones kati p 8a aresei polu sta psarakia!!!:eek:

αν σου ειναι ευκολο μην γραφεις με greeklish...κουραζουν πολυ....!!
ευχαριστω.

chrysan8os(goldy) 04-11-06 22:15

οκ.συγνωμη!!!:(


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01767 seconds with 11 queries