Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   2 Μήνες???? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=22971)

maikl 16-02-08 20:13

2 Μήνες????
 
4 Συνημμένο(α)
Η συγκεκριμενη ριζα αγοραστηκε πριν απο δυο μηνες οποτε και την εβαλα στο ενυδρειο χωρις βρασιμο αφου ειναι 40χ50χ40 περιπου.
Επειδη επεπλεε την εβαλα μεσα στο νερο ολοκληρη περιστρεφοντας την ωστε να συγκρατιεται απο τις κοντρες του ενυδρειου και κατω απο την επιφανεια του νερου.
Ετσι εχει δυο μηνες τωρα χωρις ομως αποτελεσμα.Τι να κανω?Καμια ιδεα?

s-vitzi 16-02-08 20:17

Υπομονη.Καποια στιγμη θα βουλιαξει...:)

Zorba_The_Freak 16-02-08 20:20

Φίλε μου εγω εχω ενα ξυλο που μαζεψα απο ποταμι εδω και εξι μηνες σε ενα βαρελι με νερο και ακομα επιπλεει.

Σκέφτομαι να του κανω μερικα "σοκ": Καυτο νερό και αμεσως μετα παγωμενο μπας και ανοιξουν τιποτα ποροι και βυθιστεί...

orck 16-02-08 20:24

ισως θα μπορουσες να του βιδωσεις στην κατω μερια μεγαλες ανοιξοιδωτες βιδες για να παρει βαρος

maikl 16-02-08 20:37

-Οταν καποια στιγμη (στο μηνα πανω) θελησα να το "πατησω" με τα χερια μου η ανωση που ενιωσα ηταν πολυ μεγαλη οποτε και αποφασησα να κανω υπομονη...
Αλλα δυο μηνες?
orck δε νομιζω οτι θα γινοταν δουλεια ετσι αφου το βαρος που χρειαζεται για να βουλιαξει ειναι μεγαλο οποτε μερικες βιδες δε νομιζω να εκαναν κατι.
Zorba_The_Freak λεγε μου τετοια για εξαμηνα για να με "φτιαξεις":D
s-vitzi μεχρι ποτε λες ? γιατι μενω και στο δευτερο οροφο....:smt013

s-vitzi 17-02-08 00:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lmaikl (Μήνυμα 237516)
-Οταν καποια στιγμη (στο μηνα πανω) θελησα να το "πατησω" με τα χερια μου η ανωση που ενιωσα ηταν πολυ μεγαλη οποτε και αποφασησα να κανω υπομονη...
Αλλα δυο μηνες?
orck δε νομιζω οτι θα γινοταν δουλεια ετσι αφου το βαρος που χρειαζεται για να βουλιαξει ειναι μεγαλο οποτε μερικες βιδες δε νομιζω να εκαναν κατι.
Zorba_The_Freak λεγε μου τετοια για εξαμηνα για να με "φτιαξεις":D
s-vitzi μεχρι ποτε λες ? γιατι μενω και στο δευτερο οροφο....:smt013

Εγω με μια ριζα,μικροτερη απο το ημισυ της δικης σου,μου πηρε 1,5 μηνα να βουλιαξει.Θυμαμαι οτι την ειχα σφηνωσει με ενα μαχαιρι που ακουμπαγε στη μια κοντρα,ωσπου μια μερα ,το μαχαιρι επεσε μονο του:rolleyes:
Υπομονη...

tsagod 17-02-08 13:28

γιατι δεν πλακωνεις με μια σχετικα μεγαλη πετρα, ωστε να πιασει πατο, καποια στιγμη οταν θα εχει πιει το νερο που πρεπει, τοτε την αφαιρεις...

stav 18-02-08 10:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsagod (Μήνυμα 237642)
γιατι δεν πλακωνεις με μια σχετικα μεγαλη πετρα, ωστε να πιασει πατο, καποια στιγμη οταν θα εχει πιει το νερο που πρεπει, τοτε την αφαιρεις...

Σωστος ο παικτης.

maikl 21-02-08 17:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lmaikl (Μήνυμα 237508)
Επειδη επεπλεε την εβαλα μεσα στο νερο ολοκληρη περιστρεφοντας την ωστε να συγκρατιεται απο τις κοντρες του ενυδρειου και κατω απο την επιφανεια του νερου.

:cool:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:51.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01385 seconds with 11 queries