Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   γαριδες αμανο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=21117)

dinos99 26-11-07 21:55

γαριδες αμανο
 
καλησπερα παιδια.θα ηθελα να ρωρησω αν οι γαριδες αμανο γεννανε στα ενυδρεια μας.Καπου εχω ακουσει πως οχι.πηρα πριν λιγο δυο κομματια και η μια μου φαινεται οτι εχει κατι σαν αυγα απο κατω της αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.

Neoklis 26-11-07 21:56

Είναι cherry ή αμάνο....? ουπς τώρα είδα τον τίτλο....:D :D

Οι cherry ξέρω οτι γεννάνε συνέχεια.... Τώρα υπάρχει λες περιτπωση και για τις αμανο...??

dinos99 26-11-07 22:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Neoklis (Μήνυμα 217080)
Είναι cherry ή αμάνο....? ουπς τώρα είδα τον τίτλο....:D :D

Οι cherry ξέρω οτι γεννάνε συνέχεια.... Τώρα υπάρχει λες περιτπωση και για τις αμανο...??

amano ειναι.καπου ειχα ακουσει πως οχι μακαρι ομως να βγω ψευτης και να γεννησουν γιατι ειναι και ακριβουτσικες οι ατιμες!!1:D:D:D

leonm 26-11-07 22:15

Μπα απ τις αμανο μην περιμένεις γέννες

dinos99 26-11-07 22:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από leonm (Μήνυμα 217089)
Μπα απ τις αμανο μην περιμένεις γέννες

:(:(:(

Τσιόνογλου Σταύρος 26-11-07 22:22

Απίθανο να γεννήσουν απόσο έχω διαβάσει γεννάνε σε υφάλμηρα νερά ,κατα καιρούς σε διάφορους χομπίστες (όχι Ελλάδα) είχαν αυγά αλλά αυτά δεν εκκολάφθηκαν ποτέ γιατί δεν βρήκαν τις κατάλληλες συνθήκες. Οπότε Ντίνο έμεινες με την όρεξη:D :D :D .

dinos99 26-11-07 22:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος (Μήνυμα 217092)
Απίθανο να γεννήσουν απόσο έχω διαβάσει γεννάνε σε υφάλμηρα νερά ,κατα καιρούς σε διάφορους χομπίστες (όχι Ελλάδα) είχαν αυγά αλλά αυτά δεν εκκολάφθηκαν ποτέ γιατί δεν βρήκαν τις κατάλληλες συνθήκες. Οπότε Ντίνο έμεινες με την όρεξη:D :D :D .

χαρηκα και εγω ο βλαξ!!:D:D:DΠηραμε δυο λεω και θα γινουν 22!!αμα βαλω κανενα φυτο απο τα ζωνιανα λες να ερθουν σε κεφι και να την κανουν την δουλεια???:D:D:D

giagligian 26-11-07 22:30

Έχω μια σοβαρή ερώτηση επί του θέματος....


Αφού δεν αναπαράγονται όπως λέτε στα ενυδρεία, πως γίνεται και υπάρχουν και φέρνουν συνέχεια οι πετσοπάδες? Που τις βρίσκουνε?? Εκείνοι τις γεννάνε? Αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Tolis 26-11-07 22:35

Και σε χομπιστες στην Ελλαδα εχουν εμφανιστει αυγα, και γεννες.
Τα μικρα επιζουν σε υφαλμυρο νερο, αλλά και σε γλυκο σπανιως, κι απο τυχη μπορει να επιζησουν κανα δυο (εγω την ειχα την τυχη).

Τσιόνογλου Σταύρος 26-11-07 22:37

Οι γαρίδες Αμάνο ζούν στο γλυκό νερό αλλά όταν είναι να γεννήσουν πάνε σε υφάλμηρα νερα για αυτό δεν μπορούμε να επιτύχουμε αναπαραγωγες εμείς στα ενυδρεία δεν μπορούμε να προσφέρουμε τις κατάλληλες συνθήκες.Τα καταστήματα τις αγοράζουν απο εισαγωγείς και αυτοί με την σειρα τους απο οίκους του εξωτερικού όπου τις αναπαράγουν ή και πιθανόν να τις πιάνουν και άγριες (λέω εγώ τώρα):D .ΟΚ Τόλι αυτό δεν το ήξερα.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:03.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01470 seconds with 11 queries