Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=11)
-   -   φυτα απο ebay (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=58226)

dakar77 08-12-11 15:38

φυτα απο ebay
 
καλησπερα..εχει παραγγειλει κανεις φυτα απο ebay? και απο που? βασικα ψαχνω να παρω moss..

janickrules 08-12-11 16:03

πρωτα βαλε μια αγγελια εδω μεσα!
κατι μπορει να γινει!

μετα τσεκαρε και το ebay!

KOSTASGAVALAS 09-12-11 09:19

MHN ΠΑΡΕΙΣ!!!

Εμενα καναε 6 ημερεσ να ερθουν και τελικα ηρθαν καρβουνα!!!!

ειχε στεγνωσει το πανακι με το νερο στο 1 φυτο και το αλλο ειχε σαπισει στο σακουλακι του.....

georod7 09-12-11 11:51

εχω παραγγειλει 3-4 φορες φυτα απο ebay!
το 80% ηρθαν οκ.η τελευταια παραγγελεια που ηρθε προχθες ηταν για πεταμα.ειναι αναλογως την εταιρια και το ποσο γρηγορα θα σου ερθουν, το οποιο πολλες φορες δεν εξαρταται απο αυτους!

KOSTASGAVALAS 09-12-11 13:22

Eμενα και σαν ποσοτητα ηταν για γελια...δηλ φαντασου moss και christmas κατι δεν θυμαμαι τωρα πως το λενε ηρθαν χωρις γλαστρακι σε μια συσκευασια το καθενα εκεινης που βαζουμε τις βιδες τα μαγαζια ...το σακουλακι που κλεινει με το χερι απο επανω το μικρο...δηλ ποσο να σου πω 7χ5 cm το καθενα....

Αφου ρε καρ...λη τα στελνεις σε 7 ημερες ξερεις οτι θα ερθουν ταλαιπωρημενα....βαλτα σε γλαστρακι η αν δεν ...βαλε 3 - 4 ριζες με χοντρο σφουγγαρακι και οχι γαζα οχι 1 κλαδακι απο το καθενα...δηλαδη κοροιδια ...

tdinosauros 09-12-11 14:07

εμενα παλι 1 στα 30 μου βγηκε ταλαιπωρημενο

Dimitris77 09-12-11 15:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tdinosauros (Μήνυμα 635352)
εμενα παλι 1 στα 30 μου βγηκε ταλαιπωρημενο

Εχω παρει απειρες φορες απο ebay,απο συγκρκριμενο dealer,moss σε συσκευασια 10χ15 εκ σακουλακια που κλεινουν απο πανω και ηταν σε τελεια κατασταση και μαλιστα τα εβαλα στο ενυδρειο 1 εβδομαδα αφου τα παρελαβα και δεν επαθαν τιποτα.

tsilojohn 09-12-11 16:07

Τα φυτα που εχω παρει κατα καιρους απο eBay ηταν χαμηλων απαιτησεων..
(μερικα απο αυτα)
java moss
Xmas Moss
Fissidens fontanus
marimo ball
Java Fern
Anubias nana
Echinodorus amazonicus
Mini Bolbitis

ολα ηρθαν σε καλη κατασταση αλλα τα περισσοτερα σε μικρη ποσοτητα.
Αν δεν βαριεσαι να περιμενεις να μεγαλωσουν πιστευω αξιζει η αγορα τους ;)

stratigos24 04-03-12 17:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 (Μήνυμα 635363)
Εχω παρει απειρες φορες απο ebay,απο συγκρκριμενο dealer,moss σε συσκευασια 10χ15 εκ σακουλακια που κλεινουν απο πανω και ηταν σε τελεια κατασταση και μαλιστα τα εβαλα στο ενυδρειο 1 εβδομαδα αφου τα παρελαβα και δεν επαθαν τιποτα.

Eχεις κρατησει μηπως αυτον τον dealer? Αν ναι, κανε τον κοπο και βαλε ενα λινκ του απο το ebay.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:17.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01596 seconds with 11 queries