Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Αρχάριοι γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34)
-   -   τι πρεπει να κανω??? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=28108)

Nikos95 19-11-08 20:10

τι πρεπει να κανω???
 
εχο ενα ψαρι εγκυος...αγορασα μια γενιστρα.εχει μεσα ενα καγκελο...εβαλα το ψαρι και μετα το καγγελο...εκανα σοστα ι επρεπε να ειναι πανο το καγγελο?

Tolis 19-11-08 20:20

Βγαλε το ψαρι απ τη γεννηστρα και μετα διαβασε αυτο http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=22360

Nikos95 19-11-08 20:27

τι να κανω διλαδι να αγορασο αλλο ενυδριο και να βαλω πολλα φυτα???

thanasis76 19-11-08 20:38

το πιο καλο που εχεις να κανεις ειναι να διαβαζεις!!!!!

Nikos95 19-11-08 20:41

διαβασα αυτο που μου ιπε ο τολις

alexinio 19-11-08 20:43

Άρα βγάλτο!

thanasis76 19-11-08 20:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos95 (Μήνυμα 305832)
διαβασα αυτο που μου ιπε ο τολις


οχι να διαβαζει μονο οτι ρωτας και σου απανταμε...
πρεπει να διαβασεις γενικα για τα ενυδρεια και τα ψαρια...

Nikos95 19-11-08 21:31

αν το βγαλο οταν γενισι 8α τα φαν τα αλα τα ψαρια

thanasis76 19-11-08 21:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos95 (Μήνυμα 305846)
αν το βγαλο οταν γενισι 8α τα φαν τα αλα τα ψαρια

τι ψαρι ειναι το εγκυος και με τι ψαρια το εχεις??
με το χελι???:D:D

Nikos95 19-11-08 21:34

ενας ξιφοφορος..........και δεν νμζ να μινει ζοντανο κανενα ψαρι αν το βγαλο απο την γενιστρα

ΑΝΤΩΝΗΣ1980 19-11-08 21:34

ΣΥΓΝΩΜΗ ρε φιλε αλλα αφου στο τελος θα κανεις παλι αυτο που θελεις εσυ και οχι αυτα που σου απαντανε ολοι εδω περα μεσα ΓΙΑΤΙ ρωτας τοτε?:confused:

Nikos95 19-11-08 21:37

?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????

thanasis76 19-11-08 21:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos95 (Μήνυμα 305853)
?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????


αυτο ειναι απαντηση στην ερωτηση που σου εκανε??
επιδη παιζεις μαζι μας, απο εμενα τελος οι απαντησεις...-+5-+5-+5

xontros 19-11-08 21:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos95 (Μήνυμα 305850)
ενας ξιφοφορος

Όπως αυτός εδώ? Με μυτερή και μακρουλή ουρίτσα?

http://www.tsamisaquarium.gr/images/...pho15etoim.jpg

Andros 19-11-08 22:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos95 (Μήνυμα 305853)
?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????

Ρε Νικο, πιασε γιε μου δκιαβασε λιον πρωτα πρην καμεις της κκελλες σου γιατι οτι τζιαι να καμεις εν να λαθος.
Εχουν δικιο να σε παρεξηγουν διοτι εν ακουεις....κατσε τον κωλο σου τζιαι δκιαβασε πρωτα τζιαι υστερα οτι αποριαν εσιεις καμε την.

Πάνος 19-11-08 23:15

στα κυπριακα τα εμπαιδωνει καλυτερα??:confused:

Andros 19-11-08 23:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 305915)
στα κυπριακα τα εμπαιδωνει καλυτερα??:confused:

Ευχομαι :smt091

beteranos 19-11-08 23:50

Δεν καταλαβαινω την επιθεση προς τον ''Νικος95'', ο φιλος ζητησε την βοηθεια του forum, ακουστηκαν καποιες γνωμες ως απαντησεις οι οποιες θεωρησε ο φιλος οτι δεν τον καληψαν. Δεν ειναι απαραιτητο να ακολουθουν ολοι τις ''εντολες μας'' και εαν δεν γινει αυτο να θυγομαστε και να θυμωμουμε.
Το εχω πει και σε αλλες συζητησεις, θεωρω οτι αρχαριοι και μη, πρεπει να εχουν δυνατοτητα εκφρασης της αποψης τους και φυσικα κριση...

george 19-11-08 23:52

Εμείς θα ΠΡΕΠΕΙ να τους καθοδηγήσουμε να κάνουν το ΣΩΣΤΟ.
Από εκεί και πέρα ας επιλεξουν αυτοί τι θέλουν να κάνουν.

Υπάρχουν στην Ελλάδα χιλιάδες άδεια παροπλισμένα ενυδρεία και εκατοντάδες άτομα που θα ήθελα πολύ να συνεχίσουν να ασχολούνται με τα χόμπυ αλλά απογοητεύτηκαν ακολουθώντας συμβουλές από άσχετους ή απλώς κάνοντας του κεφαλιού τους.
Σκοπός μας είναι να το αλλάξουμε και προσπαθούμε πολύ γι αυτό.

thanasis76 19-11-08 23:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beteranos (Μήνυμα 305924)
Δεν καταλαβαινω την επιθεση προς τον ''Νικος95'', ο φιλος ζητησε την βοηθεια του forum, ακουστηκαν καποιες γνωμες ως απαντησεις οι οποιες θεωρησε ο φιλος οτι δεν τον καληψαν. Δεν ειναι απαραιτητο να ακολουθουν ολοι τις ''εντολες μας'' και εαν δεν γινει αυτο να θυγομαστε και να θυμωμουμε.
Το εχω πει και σε αλλες συζητησεις, θεωρω οτι αρχαριοι και μη, πρεπει να εχουν δυνατοτητα εκφρασης της αποψης τους και φυσικα κριση...


φιλε παντα θελω να βοηθαω τους καινουργιους οπως εκαναν και σε εμενα...
αλλα αν δεις ολα τα ποστ του θα δεις οτι δεν εχει ορεξη να διαβασει και να ακουσει...
ειναι μικρο το παιδι και και κανει οτι θελει...
δυστυχος...

beteranos 20-11-08 00:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 305915)
στα κυπριακα τα εμπαιδωνει καλυτερα??:confused:

Αναρωτιεμαι εαν η ειρωνεια προς τους συμετεχοντες στο forum ειναι μεσα στα πλαισια της ηθικης και στους κανονες αυτου.

george 20-11-08 00:02

Πάει και το χιούμορ μας...το χάσαμε κι αυτό.

thanasis76 20-11-08 00:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beteranos (Μήνυμα 305931)
Αναρωτιεμαι εαν η ειρωνεια προς τους συμετεχοντες στο forum ειναι μεσα στα πλαισια της ηθικης και στους κανονες αυτου.


ρε παιδια μη τα περνετε ολα στα σοβαρα...
δεν ειμαστε ρομποτ, ειμαστε ανθρωποι...-+5-+5

chris129 20-11-08 00:17

λοιπον επειδη βαρεθηκα να κανω πλακα και χιουμορ θα απαντησω σοβαρα και οποιος καταλαβει καταλαβε εχουμε ενα παιδι που εχει καποιες αποριες σχετικα με το ενυδρειο του ετσι... ετσι το παιδι αυτο πηρε τις πρωτες πληροφοριες απο το φορουμ και αντι να κατσει και να τις διαβασει και να τις εφαρμοσει ρωτα και ξανα ρωτα διαφορα πραγματα που θα ρωτουσε ενας λιγο πιο εμπειρος απο αυτο το παλικαρι. τωρα το εαν γεννησει το ψαρι η οχι και δεν εχει τις σωστες συνθηκες και συγκατοικους μεσα στο ενυδρειο και αρχισουν και πεθαινουν τα ψαρια σαν τα κουνουπια απο το φλιντ, ε αυτο δεν το θελει κανεις μας αλλα αφου ο φιλος μας δεν θελει να το καταλαβει τι να κανουμε ...... το ριχνουμε και λιγο στην πλακα λοιπον πας και καταλαβει .....που δεν το βλεπω αλλα λεμε τωρα.ελπιζω να βρει το παλικαρη μια ακρη και να του φυγουν οι αποριες :)



Υ.Γ φιλε beteranos ακομα και εσυ που εισαι 38 ετων εαν εκανες αυτες τις ερωτησεις και αφου σε εχουν δωσει καποιες συμβουλες και δεν τις διαβασες και συνεχιζες να κανεις τις ιδιες ερωτησεις στο τελος και εσενα στην πλακα θα σε ριχναμε





Φιλικα chris129

Πάνος 20-11-08 00:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beteranos (Μήνυμα 305931)
Αναρωτιεμαι εαν η ειρωνεια προς τους συμετεχοντες στο forum ειναι μεσα στα πλαισια της ηθικης και στους κανονες αυτου.

ο διαχωρισμος αναμεσα στο χιουμορ και την ειρωνια ειναι μεσα στα δικα σου πλαισια??
αφου του τα λενε τα παιδια ελληνικα και δεν δειχνει να καταλαβαινει ευλογο το ερωτημα αν στα κυπριακα του γινεται πιο κατανοητο...

Andros 20-11-08 00:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beteranos (Μήνυμα 305931)
Αναρωτιεμαι εαν η ειρωνεια προς τους συμετεχοντες στο forum ειναι μεσα στα πλαισια της ηθικης και στους κανονες αυτου.

Καμια ειρωνεια αγαπητε..
Εστειλα στο μικρο πμ με το τηλεφωνο μου εδω και μερες.....τιποτα
Εγραψα κυπριακα για να δει οτι ειμαι και εγω απο Κυπρο και....ελπιζω:D
Τωρα αν καποιος ειπε για πλακα κατι τις παραπανω δεν νομιζω να ειναι λογος αυτος για να γινει θεμα.


ι

beteranos 20-11-08 00:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Andros (Μήνυμα 305969)
Καμια ειρωνεια αγαπητε..
Εστειλα στο μικρο πμ με το τηλεφωνο μου εδω και μερες.....τιποτα
Εγραψα κυπριακα για να δει οτι ειμαι και εγω απο Κυπρο και....ελπιζω:D
Τωρα αν καποιος ειπε για πλακα κατι τις παραπανω δεν νομιζω να ειναι λογος αυτος για να γινει θεμα.


ι


Η αληθεια ειναι πως δεν ειχα προσεξει πως ο φιλος ειναι και αυτος απο Κυπρο.

Andros 20-11-08 01:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beteranos (Μήνυμα 305974)
Η αληθεια ειναι πως δεν ειχα προσεξει πως ο φιλος ειναι και αυτος απο Κυπρο.

-+5 Επειδη ειμαι μακρια ε???:D πλακα κανω φιλε μου ετσι??;)

xontros 20-11-08 15:29

Τσάμπα καυγάς.. Εγώ ποντάρω ότι ο ξιφοφόρος του Νικολάκη είναι αρσενικός, και όχι έγκυος, αλλά σκασμένος από το φαγητό..! :D

Nikos95 20-11-08 15:38

ειναι 8υλικος και πρεπι ιταν σκασμενοσ απο φαγιτο γιατι σμρ ι κιλια του ιταν μια χαρα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:37.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02272 seconds with 11 queries