Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Τα γραφεία του συλλόγου πάνε για κλείσιμο. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=46119)

kokos125 21-11-10 13:21

[QUOTE=panos-alex/polis;510935]οι βιοτοπικες καταδυσεις εγιναν ΚΑΙ στην πατρα...και μαλιστα ημουν εκει!!! :smt041/QUOTE]Θα ξανα ηθελα να ερθετε και εγω θα σας βοηθησω οσο μπορω...

Churu 21-11-10 13:37

Πιστευω οτι ηρθε η ωρα για ολους τους χομπιστες να αποδειξουμε ποσο αγαπαμε το χομπυ μας και ειμαστε ετοιμοι να βοηθησουμε να υπαρχει. Νομιζω οτι ειναι το ελαχιστο που θα μπορει να συνεισφερει ο καθενας για την διατηρηση της λειτουργιας του. Εγω προσωπικα γνωριζω ελαχιστα ατομα μεσα απο το φορουμ, δεν εχω παρεβρεθει ποτε σε συναντησεις (αλλου εχω παει) αλλα η γνωση που εχω αποκομισει απο τα ενυδρειακα φορα ειναι τεραστια!!! Αυτη τη στιγμη λοιπον θα πρεπει να ανταποδωσω με εναν τροπο το δικο μου ευχαριστω σε μια δυσκολη στιγμη του συλλογου που στη δικη μου δυσκολη στιγμη ηταν εκει Παρον!! Ειναι ωραιο να δινεις και οχι μονο να παιρνεις. Αυτα απο μενα φιλοι συντοπιτες.

Χριστόφορος Μίχας 21-11-10 16:19

Ηδη στείλαμε με τη γυναίκα μου ξεχωριστές αιτήσεις εγγραφής για να πληρώσουμε 2 φορές το ποσό. Περιμένω μειλ (υποθέτω??) για το πώς θα στείλουμε τα χρήματα. Αν είναι να κλείσει ο σύλλογος λόγω οικονομικής δυσπραγίας, τότε αντί να φλυαρούμε στο φόρουμ, να σπεύσουμε όλοι να βοηθήσουμε ουσιαστικά.

manthos333 21-11-10 18:09

καλησπερα και απο εμενα
Ειμαι νεος στο χωρο και πιστευω οτι αυτο το χομπι εχει ανοιξει ενα νεο οριζωντα τοσο σε εμενα οσο και στα παιδια μου

Η πραγματικοτητα ειναι οτι χωρεις τον συλογο ολοι θα ειμασταν ερμαια στα χερια των επαγγελματιων που ασχολουνται

τοσο οι γνωσεις οσο και η βοιθεια που μου πρωσφερθηκε ειναι πολυτημη γιατι δεν αποσκοπει σε καποιο κερδος και εχω υποχρεωση να την πρωσφερω και εγω στο μελον

Μεχρη τωρα εχω βρεθει μονο μια φορα στην συγγεντρωση του συλογου κατι που σιγουρα θα αλαξει

Δεν θα ηθελα να κλισει ο συλογος και καλο ειναι ολοι οι αθηναιοι να δεινουμε το παρον τακτικα αν οχι καθε σαββατο

george 21-11-10 19:43

Ως μέλος του ΔΣ του ΠΣΦΕ να το ξαναπώ για μια ακόμη φορά για όσους δεν το κατάλαβαν ότι ο σύλλογος δεν πρόκειται να κλείσει και θα συνεχίσει το έργο του.
Υπάρχει απόφαση του ΔΣ για να κλείσει ο χώρος που διατηρούσαμε στην Αθήνα. Για τα υπόλοιπα, θα τα πούμε στην ΓΣ και στις εκλογές που έρχονται.

george 22-11-10 00:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος (Μήνυμα 511161)
ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ:Σε 3-4 μήνες είναι και η έκθεση καλύτερα να ασχοληθούμε με αυτό το θέμα και εκει είναι μια ευκαιρία να φανεί ποιοι αγαπάνε τον σύλλογο.:D

Στρατηγέ μου...έχω ήδη μιλήσει με τον Mikenuke για την έκθεση και το θέμα προχωράει. Όταν υπάρξει κάτι ανακοινώσιμο θα ενημερωθείτε όλοι.
;)

Γιαννης Μ5 22-11-10 16:17

Αντε παιδια,να βοηθησουμε ολοι.;)

golf4470 22-11-10 17:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 511104)
Για τα υπόλοιπα, θα τα πούμε στην ΓΣ και στις εκλογές που έρχονται.

Γι'αυτο τον λογο ολα τα μελη καινουρια κ παλια συναντηση στις 27/11 στην ΓΣ να παρουμε τις αποφασεις.

ippomas 22-11-10 17:15

Μια που αναφερθηκαν τοσα ατομα στα περι του συλογου, σαν ατομο εστω που γραφτηκα μεσα στο φορουμ πιστευω οτι δεν θα πρεπει να αφηνουμε κατι να φταση στο χειλος του γρεμου για να το εξωτερικευσουμε. Και λογω πειρας και λογω ηλικιας πιστευω πως πολλα δημιουργουνται μεσα στους συλογους απο κακη διαχειριση και αποφασεις των Δ.Σ. χωρις να θελω να θιξω κανεναν γιατι ολοι πιστευω αλλοι λιγο και αλλοι πολυ προσφερουν. Βασικο ειναι οι οφειλες και φυσικα η εισπραξη τους, των εγγεγραμμενων μελων και η αυξηση φυσικα νεων μελων. Τωρα λογω δυσκολων γενικα καταστασεων θα πρεπει να περιορισουμε τα εξοδα και να μπορεσουμε να τον κρατησουμε. Ισως λογω χρονου να μην μπορουμε να παραβρεθουμε σε συγκεντρωσεις βλεπεται ομως ποιοι συμμετεχουν καθημερινα και μπορειται με επι μερους μηνυματα να τους γραψεται στον συλογο. Αλλωστε δεν ειναι ο μονος συλογος που εχει δυσκολιες απλα θελουν τα πραγματα περισσοτερο ελεγχο και λιγη προσπαθεια απο τους διοικουντες και να ειστε σιγουροι οτι θα εχεται την υποστηριξη του κοσμου ολου αυτου που σας επισκεπτεται καθημερινα μεσα στο φορουμ.

Γιαννης Μ5 22-11-10 17:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ippomas (Μήνυμα 511575)
Μια που αναφερθηκαν τοσα ατομα στα περι του συλογου, σαν ατομο εστω που γραφτηκα μεσα στο φορουμ πιστευω οτι δεν θα πρεπει να αφηνουμε κατι να φταση στο χειλος του γρεμου για να το εξωτερικευσουμε. Και λογω πειρας και λογω ηλικιας πιστευω πως πολλα δημιουργουνται μεσα στους συλογους απο κακη διαχειριση και αποφασεις των Δ.Σ. χωρις να θελω να θιξω κανεναν γιατι ολοι πιστευω αλλοι λιγο και αλλοι πολυ προσφερουν. Βασικο ειναι οι οφειλες και φυσικα η εισπραξη τους, των εγγεγραμμενων μελων και η αυξηση φυσικα νεων μελων. Τωρα λογω δυσκολων γενικα καταστασεων θα πρεπει να περιορισουμε τα εξοδα και να μπορεσουμε να τον κρατησουμε. Ισως λογω χρονου να μην μπορουμε να παραβρεθουμε σε συγκεντρωσεις βλεπεται ομως ποιοι συμμετεχουν καθημερινα και μπορειται με επι μερους μηνυματα να τους γραψεται στον συλογο. Αλλωστε δεν ειναι ο μονος συλογος που εχει δυσκολιες απλα θελουν τα πραγματα περισσοτερο ελεγχο και λιγη προσπαθεια απο τους διοικουντες και να ειστε σιγουροι οτι θα εχεται την υποστηριξη του κοσμου ολου αυτου που σας επισκεπτεται καθημερινα μεσα στο φορουμ.



Αν εννοεις φορουμ το gab θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι δεν εχει σχεση με τον συλλογο.Ο συλλογος ειναι πανελληνιος(και οχι του φορουμ)και θα πρεπει να τον στηριζουν ολα τα ενυδρειακα φορουμ.;)

ippomas 22-11-10 17:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 511584)
Αν εννοεις φορουμ το gab θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι δεν εχει σχεση με τον συλλογο.Ο συλλογος ειναι πανελληνιος(και οχι του φορουμ)και θα πρεπει να τον στηριζουν ολα τα ενυδρειακα φορουμ.;)

Συμφωνω οτι ο συλογος ειναι πανελληνιος αλλα εμεσα η αμεσα εχει σχεση με ολα τα ενδρυακα φορουμ γιατι τα μελη του ειναι μεσα σε αυτα. Μπορει και πιστευω οτι μεσα απο αυτα μπορει να λειτουργει καλυτερα παρα σε συναντησεις και μονον. Και ισως αυτο να μην χρησιμοποιηθηκε στο σημειο που θα επρεπε αγαπητε Γιαννη τι εχουμε να χασουμε ωστε να βελτιωθη ο συλογος εκτος αν υπαρχουν αντιρησεις που δεν τις γνωριζουμε.

Γιαννης Μ5 22-11-10 17:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ippomas (Μήνυμα 511596)
Συμφωνω οτι ο συλογος ειναι πανελληνιος αλλα εμεσα η αμεσα εχει σχεση με ολα τα ενδρυακα φορουμ γιατι τα μελη του ειναι μεσα σε αυτα. Μπορει και πιστευω οτι μεσα απο αυτα μπορει να λειτουργει καλυτερα παρα σε συναντησεις και μονον. Και ισως αυτο να μην χρησιμοποιηθηκε στο σημειο που θα επρεπε αγαπητε Γιαννη τι εχουμε να χασουμε ωστε να βελτιωθη ο συλογος εκτος αν υπαρχουν αντιρησεις που δεν τις γνωριζουμε.



Ο συλλογος εχει δικο του φορουμ μονο για τα μελη του.Αλλωστε στις συναντησεις δεν μπορουν να ερχονται ολοι.Πολλα μελη ζουν βορεια Ελλαδα.Συμφωνω με 1000 οτι χρειαζεται καποια βελτιωση οσον αφορα την δραστηριοτητα του,αλλα θα πρεπει να ειμαστε και εμεις παρον με οποιο τροπο μπορει ο καθενας,για να δωσουμε την ωθηση.Αλλωστε ο συλλογος παντα ηταν ανοικτος σε προτασεις μελων.;)

george 22-11-10 19:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από golf4470 (Μήνυμα 511573)
Γι'αυτο τον λογο ολα τα μελη καινουρια κ παλια συναντηση στις 27/11 στην ΓΣ να παρουμε τις αποφασεις.

Η επαναληπτική ΓΣ θα γίνει στις 4/12. Τότε πρέπει να έρθουν όλοι και όχι στις 27/11.

dimis_george 22-11-10 20:02

Στις εκλογές μπορούν να ψηφίσουν όλα τα οικονομικώς εντάξει μέλη του ΠΣΦΕ και φυσικά και όλοι όσοι μένουν εκτός Αθηνών με ψηφοδέλτιο που θα τους αποσταλεί...ποτε θα τους αποσταλει??μετα τις εκλογες???αν δεν κανω λαθος,οι εκλογες ειναι την κυριακη...νομιζω πως επρεπε να το ειχαμε παραλαβει ηδη!!(εφοσων αποστελετε με το ταχυδρομειο)

george 22-11-10 20:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis_george (Μήνυμα 511687)
Στις εκλογές μπορούν να ψηφίσουν όλα τα οικονομικώς εντάξει μέλη του ΠΣΦΕ και φυσικά και όλοι όσοι μένουν εκτός Αθηνών με ψηφοδέλτιο που θα τους αποσταλεί...ποτε θα τους αποσταλει??μετα τις εκλογες???αν δεν κανω λαθος,οι εκλογες ειναι την κυριακη...νομιζω πως επρεπε να το ειχαμε παραλαβει ηδη!!(εφοσων αποστελετε με το ταχυδρομειο)

Για διάβασε εδώ :

http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...13&postcount=1

Εν προκειμένω τυπικά η ΓΣ ορίζεται το Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

Τα μέλη που επιθυμούν να είναι υποψήφια μέλη του Δ.Σ ή της Ε.Ε. μπορούν να στείλουν την υποψηφιότητα τους στο info@aquarist.gr μέχρι και τις 26 Νοεμβρίου τα μεσάνυχτα.

bokostas 22-11-10 20:51

Βρε παιδιά σε 5 εργάσιμες που μένουν ανάμεσα στα 2 Σαββατοκύριακα, θα στείλετε ταχυδρομικά τα ψηφοδέλτια και θα σας τα στείλουμε πίσω σταυρωμένα?
Και θα προλάβουν να παραληφθούν από εσάς έγκαιρα και να καταμετρηθούν στις εκλογές? Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι από την διαδικασία?

george 22-11-10 20:57

Τα ψηφοδέλτια θα σταλούν με email στα μέλη του ΠΣΦΕ που κατοικούν εκτός Αθηνών.
Τα τυπώνετε....σταυρώνετε και τα βάζετε σε έναν φάκελλο τον οποίο και θα στείλετε με το ταχυδρομείο σε δικηγόρο.
Εκείνος θα μας τα φέρει στην ΓΣ για να καταμετρηθούν.

exelix 23-11-10 01:32

Λοιπόν, σε λίγες ώρες παρουσιάζομαι στη μονάδα μου... Κανονίστε μετά την προπαίδευση να έχει κάνει ο καθένας το κομμάτι του και να έχει μείνει ανοιχτό!

bokostas 23-11-10 01:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 511718)
Τα ψηφοδέλτια θα σταλούν με email στα μέλη του ΠΣΦΕ που κατοικούν εκτός Αθηνών.
.....

ΟΚ Γιώργο, ευχαριστώ.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από exelix (Μήνυμα 511883)
Λοιπόν, σε λίγες ώρες παρουσιάζομαι στη μονάδα μου...

Καλή θητεία και καλό κουράγιο, σε περιμένουμε πίσω γερό και ορεξάτο. Όλα θα πάνε καλά και με τον Σύλλογο και με το στρατιωτικό σου, μη μασάς.:)

Savou 23-11-10 03:14

Παιδια θα ηθελα και εγω να βοηθησω ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα το ποναω γιατι περα απο την πλακα αν δεν ηταν αυτο θα ειχα χασει πολλα λεφτα με τις σφαλμενες αγορες που θα εκανα...Ειμαι ανηλικος ομως..Γιατι ενας ανιλικος δεν μπορει να γραφτει στον συλογο..??

george 23-11-10 09:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Savou (Μήνυμα 511900)
Παιδια θα ηθελα και εγω να βοηθησω ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα το ποναω γιατι περα απο την πλακα αν δεν ηταν αυτο θα ειχα χασει πολλα λεφτα με τις σφαλμενες αγορες που θα εκανα...Ειμαι ανηλικος ομως..Γιατι ενας ανιλικος δεν μπορει να γραφτει στον συλογο..??

Γιατί έτσι αναφέρει το καταστατικό του συλλόγου.

Πάνος 23-11-10 11:46

υπαρχουν ομως 1002 τροποι ενας ανηλικος να βοηθησει το συλλογο....βοηθεια δεν ειναι μονο η οικονομικη συνδρομη ;)

platy 23-11-10 14:24

παρακολουθωντας το θεμα που ανοιχτηκε και παρευρισκομενος σχεδον ανελειπως απο την στιγμη που εγινα μελος στις συναντησεις του συλλογου εχω να αναφερω τα εξης :αμετρητες οι φορες που εχει γινει θεμα στη συναντηση το πως και το γιατι ενω πολλοι ειναι αυτοι που γραφουν στα φορα δεν εχουν ερθει ουτε για βολτα στα γραφεια ..αντι να πληρωσετε 6 ευρω για ενα καφε στην καφετερια μπορειτε καλλιστα να ερχεστε στα γραφεια οπου και θα ενισχυσετε το ταμειο και θα απολαυσετε καφε-αναψυκτικο ή οτι θελετε και φυσικα θα ανταλλαξετε γνωσεις με τα υπολοιπα μελη ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ...Οσες παρακλησεις και να γινουν απο εδω ,αν καποιος πραγματικα δεν παρευρεθει δεν πιστευω οτι θα καταλαβει ποτε τι εστι συναντηση,συνομιλια,κλπ κλπ...Δεν ειναι μονο η οικονομικη συνεισφορα,ο καθενας μπορει να βοηθα στη διατηρηση των γραφειων και στην υπαρξη του συλλογου με πολλους τροπους..Δυστηχως ακομα και οσες φορες προλαβαινω να πηγαινω φετος στα γραφεια (λογω 3λυκειου και διαβασματος) βρισκομαστε συνεχεια τα ιδια ατομα ..Η δραστηριοτητες πολλες,το οικονομικο κανονιζεται,ιδεες υπαρχουν ..ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ..??

Γιαννης Μ5 23-11-10 18:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από platy (Μήνυμα 512038)
παρακολουθωντας το θεμα που ανοιχτηκε και παρευρισκομενος σχεδον ανελειπως απο την στιγμη που εγινα μελος στις συναντησεις του συλλογου εχω να αναφερω τα εξης :αμετρητες οι φορες που εχει γινει θεμα στη συναντηση το πως και το γιατι ενω πολλοι ειναι αυτοι που γραφουν στα φορα δεν εχουν ερθει ουτε για βολτα στα γραφεια ..αντι να πληρωσετε 6 ευρω για ενα καφε στην καφετερια μπορειτε καλλιστα να ερχεστε στα γραφεια οπου και θα ενισχυσετε το ταμειο και θα απολαυσετε καφε-αναψυκτικο ή οτι θελετε και φυσικα θα ανταλλαξετε γνωσεις με τα υπολοιπα μελη ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ...Οσες παρακλησεις και να γινουν απο εδω ,αν καποιος πραγματικα δεν παρευρεθει δεν πιστευω οτι θα καταλαβει ποτε τι εστι συναντηση,συνομιλια,κλπ κλπ...Δεν ειναι μονο η οικονομικη συνεισφορα,ο καθενας μπορει να βοηθα στη διατηρηση των γραφειων και στην υπαρξη του συλλογου με πολλους τροπους..Δυστηχως ακομα και οσες φορες προλαβαινω να πηγαινω φετος στα γραφεια (λογω 3λυκειου και διαβασματος) βρισκομαστε συνεχεια τα ιδια ατομα ..Η δραστηριοτητες πολλες,το οικονομικο κανονιζεται,ιδεες υπαρχουν ..ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ..??



+ 10000000000.:smt023:smt023

tsoum 28-11-10 02:17

Λιγο καθυστερημένο:

Αμα βρίσκεται σε τόσο μεγάλη κρίση ο σύλλογος, γιατί δεν έγινε καμια αναφορά στο αλλο φορουμ, το Aquazone; Εκείνοι δεν είναι χομπύστες;

Τωρα δεν πιστευω να έγινε καμια αρπαχτή που λέμε, αλλα... Αναμένω απάντηση.

Γιώργος Κ 28-11-10 02:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 514318)
Λιγο καθυστερημένο:

Αμα βρίσκεται σε τόσο μεγάλη κρίση ο σύλλογος, γιατί δεν έγινε καμια αναφορά στο αλλο φορουμ, το Aquazone; Εκείνοι δεν είναι χομπύστες;

Τωρα δεν πιστευω να έγινε καμια αρπαχτή που λέμε, αλλα... Αναμένω απάντηση.

Διαβασε τα μηνυματα εκει στο αντιστοιχο section και θα καταλαβεις! ;)

tsoum 28-11-10 13:01

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=240

??? Δεν κοιτάω σωστά;

gta__156 28-11-10 13:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgarask (Μήνυμα 514321)
Διαβασε τα μηνυματα εκει στο αντιστοιχο section και θα καταλαβεις! ;)

αφου εχετε παραπονα γιατι δεν ζητατε να καταργηθει το section ? ;)

Πάνος 28-11-10 13:43

οταν μια "σχεση" εχει προβλημα κοιταμε να διορθωσουμε το προβλημα και οχι να καταργησουμε τη σχεση....

gta__156 28-11-10 13:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 514444)
οταν μια "σχεση" εχει προβλημα κοιταμε να διορθωσουμε το προβλημα και οχι να καταργησουμε τη σχεση....

δυστυχως ομως εγω δεν βλεπω να γινεται κατι (καποιο ποστ , καποιο θεμα ) , εκτος εαν ολα γινονται off record τοτε ζητω συγνωμη .


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02779 seconds with 11 queries