Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Malawi (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Φιλοι Αφρικανακιδες Γεια Σας (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=4907)

stefanos.f 31-05-03 20:23

Φιλοι Αφρικανακιδες Γεια Σας
 
Που εισαστε ρεεεεεεεεεεε :lol: Μπορει να εχω ψιλοεξαφανιστει αλλα φτιαχνω δυο νεους τοπους φιλοξενειας Αφρικανικων Κιχλιδων! Ενα ενυδρειο 650 λιτρων σε ενα φιλαρακι στο Ν.Ηρακλειο και μια λιμνουλα 7600 λιτρων :shock: στην Κερκυρα... Αφρικανες ΟΛΕ! :wink: Λεπτομερειες προσεχως....

Υ.Γ Ποσες Αφρικανικες Κιχλιδες χωρανε σε 7.600 λιτρα ρε παιδια :?: :shock: :lol: :lol: :lol:

tasos 31-05-03 22:39

Πλάκα κάνεις!;Και τί θα κάνουν το χειμώνα τα ψάρια; Εκτός αν η κέρκυρα έχει τροπικό κλίμα και δεν το γνωρίζω,ή οι αφρικάνες δεν μασάνε, καθότι άσχετος με την οικογένεια :wink:

stefanos.f 01-06-03 09:38

Εμμμμ.... :roll: :idea: δεν θα ειναι ακριβως λιμνουλα... θα ειναι θερμαινομενη.... και θα βρισκεται και σε εσωτερικο χωρο :wink: Βεβαια προς το παρων ακομη ειμαστε στο πειραματικο σταδιο και περιμενουμε φιλτρα και αλλα οργανα που εχουμε ηδη παραγγειλει... Λεπτομερειες προσεχως... :D

Entreri1221 01-06-03 14:41

:evil: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΗΜΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ!!!!! :D
Γεια σου ρε Στεφανε :D

stefanos.f 02-06-03 21:44

Ρε Νικολα τα δικα μας τα ψαρια δεν εχουν αναγκη απο διαφημηση, πουλανε απο μονα τους :lol: :lol: :lol: :wink:

Anonymous 08-07-03 18:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos.f
Εμμμμ.... :roll: :idea: δεν θα ειναι ακριβως λιμνουλα... θα ειναι θερμαινομενη.... και θα βρισκεται και σε εσωτερικο χωρο :wink: Βεβαια προς το παρων ακομη ειμαστε στο πειραματικο σταδιο και περιμενουμε φιλτρα και αλλα οργανα που εχουμε ηδη παραγγειλει... Λεπτομερειες προσεχως... :D

Φίλε Στέφανε έχω και εγώ στα σχέδια μου να δημιουργήσω μια indoor pond αύτή που λές τελικά δημιουργήθηκε? Πόσο κόστισε ή θα κόστιζε η δημιουργία της?
Εγώ σκέφτομαι αυτή που θα φτιάξω (στην αποθήκη θα γίνει) να την κάνω να έχει 3 πλευρές απο τσιμέντο και η μία πλευρά κατά κάποιο τρόπο να γίνει με τζάμι ή με acrylic κατά παραγγελία απο αγγλία, βέλγιο ή Ισραήλ... Η βοήθεια σε αυτό το θέμα θα ήταν υπέροχη!!!

stefanos.f 08-07-03 23:43

Ναι ρε Γιωργη η λιμνουλα ειναι σχεδον ετοιμη και μεσα κολυμπουν ηδη και τα πρωτα ψαρια! Το κοστος της εφτασε περιπου τα 2.460€ ποσο το οποιο διεθεσε ο πανευτυχης Αγγλος ιδιοκτητης της! Οτι χρειαστηκαμε, το παραγγειλαμε μεσω του Internet απο Γερμανια, γιατι αλλιως θα θελαμε τουλαχιστον τα διπλα φραγκα! Στο www.aquaristikshop.de μπορει να βρει κανεις τα παντα! :wink:

batza 08-09-03 00:05

BOYΡΛΙΣΜΕΝΟΙ ΚΕΡΚΥΡΕΟΙ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!
 
ΑΓΑΠΙΤΟΙ ΣΙΝΑΔΕΛΦΟΙ :D :D :D . Εχω εναν γνοστο ο οποιος εχει ενα ξενοδοχιο, ολοκενουριιο, φετος ηταν η προτη σεζον λιτουργιας του. Ο φυλος αυτος ενδιαφερετε να φτιαξει ενα αρκετα μεγαλο ενυδρειο πισο απο την ρεσεψιον. Τι ψαρια να του προτινω να βαλει αραγε :?: :?: :?: :D :D :D , μιπος :wink: :wink: απο ( Δ ) αρχιζει ξερετε εσεις :D :D :D . Θα κανονισω να τον επισκευθω μαζι με τιν στεφανο τον μπατζανακι κι επισεις θα τον φερω σε επαφη μαζισας μεσο του site . Σας παρακαλω να τον προσεξετε ,μιλαμε για μεγαλο ενυδρειο :wink: .


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:07.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries