Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Υφάλμυρο νερό, ένας ξεχωριστός κόσμος (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=154)
-   -   Tetraodon nigroviridis (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=91374)

Κλεόβουλος 12-03-17 20:59

Πανέμορφο είναι :)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsantos (Μήνυμα 1001357)
......του εχω κοψει και μια φορα τα δοντια.
......

έγινες και οδοντίατρος τώρα? :D

Τάκης 12-03-17 21:34

πανέμορφο,
πολύ ωραία φατσούλα :)

Μπάμπης 12-03-17 21:45

Παρά πολύ ωραίο.

tsantos 14-03-17 23:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 1001369)
Αυτα ειναι! :D

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει μεγαλωσει σε μεγεθος? Φαινεται σαν να εχει παρει περισσοτερο σε σχεση με τις αρχικες φωτογραφιες, αλλα εσυ το βλεπεις απο κοντα.Ποσο ειναι περιπου σε cm τωρα? Καμια 15αρια χρονια ζουνε, εχεις ακομα ;)

Παντως απο κοιλιτσα, φαινεται υγιεστατο και καλοταϊσμενο! Να το χαιρεσαι! :p

Δε μιλαει το δικο σου???

Οχι ακομα :D κοντα ειναι,δεν βλεπω να αργει!
περιπου 4.5-5 cm
Ασ οψεται η αναγκη Κλεο :grin:
Σας ευχαριστω Τακη και Χαραλαμπε,ειναι φατσα :smt052

tsantos 22-03-17 20:27

Καλησπερα,εχει ενας φιλος 5 Bumble Bee Gobies και θελει να τα δωσει,μπορουν να μπουν με το φατσονι μου ή θα τα χτυπησει?

nazgul 22-03-17 22:19

Παντα ειναι ρισκο τα bumble bees με puffers. Εχουν δουλεψει, ομως, σε παρα πολλα setups με figure 8 puffers σε υφαλμυρο περιβαλλον. Με nigroviridis, το θεωρω ενα level πιο πανω σε δυσκολια (επιπλεον το δικο σου εχει μαθει να ζει και χωρις συγκατοικους). Θα τα εβαζα σε αλλο ενυδρειο, για να μη δουνε την κακη πλευρα της φατσας σου :D

Πάνος 22-03-17 23:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 1002796)
Παντα ειναι ρισκο τα bumble bees με puffers. Εχουν δουλεψει, ομως, σε παρα πολλα setups με figure 8 puffers σε υφαλμυρο περιβαλλον.

να συμφωνησω εδώ για το figure 8 καθως τα ειχα κι εγω μαζι για πολύ καιρο χωρις το παραμικρο πρόβλημα. Για το δικο σου ειδος δε γνωρίζω.

tsantos 23-03-17 07:46

Πριν μερικα χρονια ειχα red eye μαζι γαριδες και δεν υπηρχε κανενα προβλημα,αλλα αυτο εδω το βλεπω πολυ ζωηρο και με μεγαλη περιεργεια!
Ειδα σε βιντεακια οτι και τα gody ομως δεν ειναι και τοσο νωχελικα οσο νομιζα!
Δεν ξερω ρε παιδια τι να κανω,αλλο ενυδρειο δεν υπαρχει και δεν τα βλεπω να ζουν για πολυ εκει που ειναι,ξεκινησε με 17 και εχουν μεινει 5 μεσα σε ενα χρονο και απο υφαληρο εχουν μπει τον τελευταιο καιρο σε οσμοση,οτι να ναι!
Μου φαινετε οτι θα αναλαβω εγω να τα δωσω,δεν βλεπω αλλη λυση.

nazgul 23-03-17 10:17

Νωχελικα δεν ειναι τα gobies, αλλα και το nigroviridis δεν ειναι red eye, που ειναι πιο ηρεμα σε γενικες γραμμες ;)

Ισως δουλεψει, ισως οχι. Με σιγουρια δεν μπορει να σου πει κανενας τιποτα. Εξαρταται απο το ψαρακι καθαρα. Απο εκει και περα, αν ειναι καταδικασμενα στο αλλο ενυδρειο...η αποφαση ειναι δικη σου.

tsantos 23-03-17 10:54

Ναι το ξερω,σιγουρα red eye δεν ειναι :D θα δω τι θα κανω!
Σε ευχαριστω!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,38608 seconds with 11 queries