Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Ποσο "κολλημενοι" με τα φυτα ειστε; (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=28804)

Raven 19-12-08 03:15

Ποσο "κολλημενοι" με τα φυτα ειστε;
 
Ειστε ανεπανορθωτα "καμμενοι" και "κολλημενοι" με το φυτεμενο ενυδρειο οταν:
-γνωριζετε την λατινικη ονομασια σχεδον ολων των υδροβιων φυτων που υπαρχουν για ενυδρειο.
- Βγαζετε καθε μηνα τουλαχιστον εναν κουβα κλαδεματα.
- Αν ο/η συντροφος σας εχει μαθει τις λατινικες ονομασιες τουλαχιστον 10 φυτων
-γραφτηκατε σε φροντιστηριο λατινικων για να μαθετε να προφερετε σωστα τα ονοματα των φυτων.
-βρισκονται υπολειμματα φυτων και φακη στο μπανιο σας.
-γραφετε ποιηση για το αγαπημενο σας φυτο.
-πινετε την σοδα σας και σκεφτεστε "τι κριμα να πηγαινει χαμενο τοσο διοξειδιο"
-στην καφετερια με τους φιλους σας προσπαθητε να φερετε την κουβεντα γυρω απο το φυτεμενο σας.
-οταν ερχονται επισκεπτες και σας λενε "τι ωραιο ενυδρειο, αληθινα ειναι τα φυτα η πλαστικα" τσαντιζεστε και τους πετατε εξω απο το σπιτι.
-αγοραζετε κλυσμα απο το φαρμακειο αν και δεν εχετε προβλημα με το πεπτικο σας συστημα.
-Οι φιλοι σου σε κοιταν περιεργα οταν προσπαθεις να τους αναπτυξεις την ισορροπια αναμεσα σε νιτρικα και φοσφωρικα.
-οι φιλοι σου σε ξανα-κοιταν περιεργα οταν δουν μεσα στο αμαξι σου 5κιλο πυροσβεστηρα με μανομετρα.
-οταν ξερεις προσωπικα τον κ.Αμανο η εχεις εναν γνωστο που τον ξερει.
-οταν εισαι συνεχως προς αναζητηση ενος νεου σπανιου φυτου.
-αν και δεν ηξερες την τυφλα σου απο κατασκευες εχεις γινει εξπερ σε ηλεκτρολογικα και υδραυλικα.
-οταν προσπαθεις να εξηγησεις στο FBI οτι οι περιεργες ουσιες που παρειγγειλες απο το internet προοριζονται για το ενυδρειο σου και οχι για κατασκευη βομβας.
-εχεις παει εκδρομη στη Λιμνη Πλαστηρα και το μονο που σκεφτηκες ειναι "τι ΚΗ να εχει το νερο;"
-Το ενυδρειο σου ειναι μεγαλυτερο απο την τηλεοραση σου.
-συναντας μια πετρα στο δρομο και σκεφτεσαι αν θα εδειχνε ωραια πανω της η σπανια moss που εχεις.
-βαφεις τους τοιχους του σπιτιου σου μαυρους γιατι κανουν ωραια αντιθεση με τα φυτα του ενυδρειου σου.

:D:D Αν σας αρεσε συνεχιστε το και βρειτε κι εσεις μερικα "αποδεικτικα στοιχεια"...

dizio 19-12-08 06:44

κατα 70% :-Ρ

fillmore 19-12-08 09:23

-+13-+13-+13-+13-+13-+13-+13
Πολύ ευστοχο!!!!!!!!!!!!!!!!!σχεδόν 100%
Εάν το διαβάσει η γυναίκα μου θα σκάσει στα γέλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Perazzi 19-12-08 09:30

Όταν πέφτεις για ύπνο και όλο το βράδυ βλέπεις στο όνειρο σου ενυδρεία και ψάρια…

paco 19-12-08 09:31

Ολοι οι κουκουλοφοροι σπανε τις τσαμαριες των καταστηματων με πετρες εσυ σαν καλος κουκουλοφορος εχεις ένα διαμαντι παντοτε μαζι σου και φορτιγακη για να μαζευεις πετρες και τις τζαμαριες για επομενα ενυδρεια. Στις νεοχτιστες οικοδομες ζαχαρωνεις τα πανεμορφα pvs και τις ντανες των φελιζολ. Βαζεις τη γυναικα σου που ξερει λατινικα να σου προφερει ολες τις λεξεις και συνχρονος επειδη ξερει και γερμανικα την εχεις κολημενει στο ιντερνετ για τις καινουργιες αγορες σου. Στο pc εχεις στους σελιδοδεικτες σου το λιγοτερο 100 φορουμ με βαση το αντικειμενο του ενυδρειου. Τουλαχιστον 5 εως 10 ανυξεροι φιλοι σου εχουν κολλησει το μικροβιο του ενυδρειου οι γυναικες τους λενε ότι εισαι κακη συναναστροφη. Οι υπολογισμοι εξοδων του μηνα ξεκινανε από το ενυδρειο. Στις πλατειες στα συντρηβανια σκεφτεσαι τη αντλια να φοραει θα μπορουσε να γινει μια φανταστικη λιμνη. Τη χημεια που δεν τη γουσταρες στο σχολειο εχει γινει στα γεραματα το αγαπημενο σου μαθημα. Οι λογαριασμοι της δεη του οτε (τηλ σε ενυδρειοφυλους)της υδρευσης ξεπαιρνανανε τα συνιθησμενα Y.Π παρασυρθηκα και εγραψα γενικα για ενυδρεια

N4505 19-12-08 09:40

-Όταν ζητάς σύριγγες από το φαρμακείο της γειτονιάς σου, και στα καπάκια του βγάζεις μερικά σακουλάκια με ασπρες σκόνες για να σου ζυγίσει στην ζυγαριά ακριβείας καποιες μικροποσότητες...

Raven 19-12-08 14:07

-Πας ταξιδακι σε τροπικο προορισμο και οταν γυρνας οι περισσοτερες φωτογραφιες που τραβηξες εχουν να κανουν με φυτα και οχι με τοπια η με αξιοθεατα.
-Βλεπεις πιο πολυ "live ντοκυμαντερ ενυδρειο", παρα τηλεοραση.
-Στηνεις νεο ενυδρειο γεματο φυτα και μετα σκεφτεσαι "τι ζωντανα να βαλω που να αναδεικνυουν τα φυτα μου;"
-Βλεπεις το πανακριβο βαζο baccara που αγορασε η γυναικα σου και σκεφτεσαι οτι θα γινοταν ενα super nano με φυτα.

chemical mac 19-12-08 14:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 314386)
-Πας ταξιδακι σε τροπικο προορισμο και οταν γυρνας οι περισσοτερες φωτογραφιες που τραβηξες εχουν να κανουν με φυτα και οχι με τοπια η με αξιοθεατα.
-Βλεπεις πιο πολυ "live ντοκυμαντερ ενυδρειο", παρα τηλεοραση.
-Στηνεις νεο ενυδρειο γεματο φυτα και μετα σκεφτεσαι "τι ζωντανα να βαλω που να αναδεικνυουν τα φυτα μου;"
-Βλεπεις το πανακριβο βαζο baccara που αγορασε η γυναικα σου και σκεφτεσαι οτι θα γινοταν ενα super nano με φυτα.

πρόλαβες κι έγραψες τα καλύτερα :D

Raven 19-12-08 14:54

σιγουρα εχει κι αλλα πολλα ακομα..εσυ μπορεις να γραψεις για τις αλγες αν θες :D

ΧρήστοςΠ 19-12-08 15:13

Και εγώ ρε παιδιά τα αγαπάω πολύ τα φυτά μιλάμε τα ενυδρεία μου είναι τίγκα στα φυτά :D:D:D :smt063:smt063

steady 19-12-08 15:29

εγω πιστευω οτι η υπερβολικη ενασχολιση με τα φυτα κανει το ενυδρειο να χανει τη φυσικοτητα του το να καθεσαι να τα κλαδευεις με το χαρακα δλδ να μη σου ξεφυγει τιποτα και γενικως το να δειχνουν ολα στην εντελεια δεν μαρεσει η μαλλον μαρεσει στο ματι αλλα δεν με ικανοποιει πλεον
υπαρχουν πολλα πολυ ωραια φυτεμενα ενυδρεια που ειναι ομως αγρια στην οψη οπως ενα που εχεις παρουσιασει raven

και πανω απολα τα ψαρια :rolleyes:

μη σας το χαλαω ομως :D:D:D:D

Πάνος 19-12-08 15:38

κολλημενος με τα φυτα ειναι να μην σου κανει καρδια να πεταξεις τα κλαδεματα σου ..και οσα και να βγαζεις ..οσο συχνα....να τα κρατας και να γεμιζεις το σπιτι λεκανες και λεκανακια μεχρι να βρεις που θα τα δωσεις....

giorgosp 19-12-08 16:20

Να σου αρεσουν ακομα και οι αλγες:smt030

lucy 19-12-08 18:00

Κολλημένος με τα φυτά έχεις όταν σας πάει σ' ένα ποτάμι γεμάτο φυτά και της λες "ε εσύ βάλθηκες να μας ξεκάνεις"! ... ονόματα δεν λέω οικογένειες δεν θίγω, νέος mod είναι!

Κόλλημα με τα φυτά έχεις όταν πας εκδρομή, και δεις νερό με πράσινο, να φωνάζεις μέσα στ' αυτοκίνητο "φυτουλίνιαααααααα, :smt118 πολλά φυτουλίνιαααααα" και μετά να σε βρίζουν όλοι γιατί τους έκοψες την χολή κι εσύ να χαμογελάς με εκστασιασμένο μάτι!

delta66 19-12-08 23:37

Κολλημενος με τα φυτα ειναι οποιος ξεκιναει τετοια θεματα στο φορουμ και ακομα πιο κολλημενος ειναι οποιος τα διαβαζει και απανταει κιολας.

Εξαιρειται ο Πολλατος :D

Raven 20-12-08 01:56

Ωχ, μας πηρανε χαμπαρι...αλλα παιρνει κι εσενα η μπαλλα Σπυρο ;)

orck 20-12-08 05:56

να πως φαινεται ο original φυτοκαμενος, μου αρεσε πολυ το παρακατω με την σοδα :)
παρολο που η κεντρικη ιδεα ειναι τα ψαρια μερικοι εχουν παρει τον... λαθος δρομο και εχουν καταντησει υποβρυχιοι κηπουροι :D

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 314288)
-πινετε την σοδα σας και σκεφτεστε "τι κριμα να πηγαινει χαμενο τοσο διοξειδιο"


Panagosr 08-03-09 14:50

Αγαπητε dizio ειμαι αρχαριος.Θα ηθελα να σε ρωτισω πως λεγεται το υπεροχο γκαζον που εχεις στο πανεμορφο ενυδρειο σου κ απο που θα το προμιθευτω Α!!!! εχω δυο χεροτιλαπιες κ δυο σεβερουμ τα οποια εχουν μια ιδιετερη κληση στο να τσιμπολογανε τα τρια ολοκλιρα φυτα μου.Υπαρχει περιπτοση να φανε το οραιω αυτο χορταρακι?:D
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ

StAvRosSs 08-03-09 17:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 314405)
κολλημενος με τα φυτα ειναι να μην σου κανει καρδια να πεταξεις τα κλαδεματα σου ..και οσα και να βγαζεις ..οσο συχνα....να τα κρατας και να γεμιζεις το σπιτι λεκανες και λεκανακια μεχρι να βρεις που θα τα δωσεις....

:D:DΣωστος...:D:D

gleboukas 09-03-09 18:20

οταν ενας απο τους καλυτερους σου φιλους ειναι ο πρωτος νικητης στον διαγωνισμο φυτεμενων

:):):o:o:o

theofilos 09-03-09 18:33

Συγνωμη αλλα το ενυδρειο μου ειναι μεγαλυτερο απο τη τηλεοραση μου και δεν ειμαι κολλημενος με τα φυτα! Παρακαλω να ανακαλεσετε :smt066:smt066:smt066:smt066

Raven 09-03-09 21:21

Θεοφιλε, τοτε παρε τηλεοραση μεγαλυτερη απο το ενυδρειο σου :smt077

theofilos 09-03-09 21:28

Δεν υπαρχει πρεπει να παρω projector :smt066


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:31.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02162 seconds with 11 queries