Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Αυτόματες Ταΐστρες - Τιμές & Pros/Cons (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=4801)

pavloukos 31-03-03 21:41

Αυτόματες Ταΐστρες - Τιμές & Pros/Cons
 
Καλησπέρα,

σήμερα πήγα για τροφές και για νιοστή φορά μου πιάσαν τον *** (excuse my French).
Tetra Delica Food Mixture 8 ευρώπουλα και Tetra Weekend (20 ταμπλέτες) 6 ευρώπουλα ... και μετά καπάκι στο aquaristic.de και έχουν τo 1 λίτρο Tetra Min Pro για 6.98 ευρώ!!! απίστευτο - τα νεύρα μου ... από σήμερα σταματώ τις αγορές στην τοπική αγορά.

Στο θέμα μας. Επειδή λείπω αρκετά σαββατοκύριακα και δεν μου αρέσει να αφήνω τα παιδιά και τα εγγόνια μου νηστικά, θα ήθελα μια αυτόματη ταϊστρα όπως αυτή της eheim με το ρολογάκι :)
Εδώ στο Ηράκλειο η καλύτερη τιμή μου βρήκα ήταν 69 ευρώ με ΦΠΑ. Δεν την αγόρασα φυσικά ... πήρα για την ώρα αυτά τα Tetra Weekend να τα δοκιμάσω αν και έχω τις αμφιβολίες μου.
Προσπαθώ να βρώ τιμή της συγκεκριμένης ταϊστρας στα γνωστά site αλλά με καμμία δύναμη ...
μπορεί κάποιος κολλητός να με βοηθήσει σας παρακαλώ; Την έχω ανάγκη. Την έχει κανείς δοκιμάσει; Είναι καλή; Η κατασκευή δεν μου φάνηκε και πολύ σόι πάντως ...
Υπάρχουν άλλες στην αγορά; Σε τι κατηγορία προϊόντων την έχουν στο (αν την έχουν) τα aquaristikshop.com και aquaristic.de;

Merci

polleni 01-04-03 02:00

Εχω πάρει γύρω στις 12 από το www.seame.com και (με εξαίρεση όσες μου έπεσαν μέσα στο νερό) οι υπόλοιπες δουλεύουνε ακόμη μία χαρά. Σου δίνει από 1 έως 8 ταϊσματα σε 4 χρονικές στιγμές το οποίο είναι ό,τι καλύτερο έχω βρει στην αγορα. Τα ίδια ισχύουν και για το liquid doser της ίδιας εταιρείας (για λίπανση φυτών αν σε ενδιαφέρει). Τιμή της ταϊστρας = 38,38 Ευρω.

Ξανατσεκάρισε το aquaristik γιατί συνήθως είναι κάπως φθηνότερο..

george 01-04-03 10:09

Tην εχω δοκιμασει και εγω χωρις κανενα απολυτως προβλημα.
Τιμη στο www.aquaristikshop.de 38,61 ευρω
Τιμη στο www.aquaristic.net 39,98 ευρω

Mitsos 01-04-03 10:14

Στο aquartistic.net ειναι στην κατηγορια:
Measurement & Regulation, Automats

Στο aquaristikshop ειναι:
Technique | pumps και μετα: others

kroud 01-04-03 10:24

Παρα πολυ καλη οπως και το liquidoser.Δεν σε συμφερει κανενα aquaristic(μιτσος οχι aquartistic.net)γιατι θα πληρωσεις μεταφορικα.Παρτο απο seame που το εχει προσφορα.Παρε και μια τροφη γιατι να συμπληρωσεις 40ευρω και να στο στειλουν free.

NTABOS 11-04-03 13:03

Εγώ αγόρασα την NUTRAMATIC2X. Είναι μια απλή κατασκευή, κάθε 12 ώρες ρίχνει το φαγητό.Δεν την έχω συνδέσει ακόμα στο ενυδρείο ούτε έχω δοκιμάσει την λειτουργία της ακόμα.Την ξεκίνησα σήμερα και θα περιμένω έως το βράδυ να δω τι κάνει. Η τιμή της 19Ε


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:25.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01976 seconds with 11 queries