Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Γιατί απαγορεύτηκε η απάντηση στις αγγελίες??? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=51591)

delta66 09-06-11 01:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 597872)
...εκτος αυτου το θεμα μπωρει να ειναι και φορολογικο,και παρακηνδηνευμενο για τον κατοχο του φορουμ.για μενα αφου εχουν τοσο περαση οι αγγελειες ας φιαχτει ενα αδελφακη σαιτ που να γινονται ολα νομημα και ολοι θα'ναι ευχαρηστημενη.δεν ξερω αν γινετε αλλα αν π,χ πατας αγγελειες να μεταφερεσε αυτοματος στο σαιτ που θα'ασχολητε μονο ενας μοντερατορας.και ολοι οι επαγγελματιες που θα βαζουν μια αγγελεια να να πληρουν της προηποθεσεις με δηκια τους εφθηνη και οχι του φορουμ.αν γεινετε τοτε ολα μελι γαλα.παρατηρησεις δεκτες;)

Με την εφορια δεν νομιζω να τιθεται θεμα.
Για το αλλο το ειπαμε αλλα πρεπει μαλλον να υπαρχει και η δυνατοτητα απο το προγραμμα
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 586107)
Παρακολουθω ενα μουσικο σαιτ που ειχε παρομοια προβληματα με τις αγγελιες, και τα ελυσε φτιαχνωντας ενα ανεξαρτητο subforum μονο για αγγελιες.
Πολυ χρηστικο.
Βαζεις την αγγελια σου, αν θες την επεξεργαζεσαι την σβηνεις κλπ
Σε ενα μηνα σου στελνει αυτοματο μειλ οτι εληξε και αν θελεις την ανανεωνεις ή οχι.
Καθολου αναμιξη με το κυριως φορουμ. Εχουν μονο λινκ απο το ενα στο αλλο.


redman88 09-06-11 01:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 597872)
παιδια εγω δεν ξερω πολλα απ'αυτα,αλλα θα πω την γνωμη μου κι'αν δεν ειναι σωστη παω πασω.λοιπον οταν καποιος βαζει μια αγγελεια πα'να πει οτι πουλαει για να τα'κονομησει και καλα κανει. ;)την δουλεια ομως ολη την κανουν οι μοντερατορες :rolleyes:.εκτος αυτου το θεμα μπωρει να ειναι και φορολογικο,και παρακηνδηνευμενο για τον κατοχο του φορουμ.για μενα αφου εχουν τοσο περαση οι αγγελειες ας φιαχτει ενα αδελφακη σαιτ που να γινονται ολα νομημα και ολοι θα'ναι ευχαρηστημενη.δεν ξερω αν γινετε αλλα αν π,χ πατας αγγελειες να μεταφερεσε αυτοματος στο σαιτ που θα'ασχολητε μονο ενας μοντερατορας.και ολοι οι επαγγελματιες που θα βαζουν μια αγγελεια να να πληρουν της προηποθεσεις με δηκια τους εφθηνη και οχι του φορουμ.αν γεινετε τοτε ολα μελι γαλα.παρατηρησεις δεκτες;)

τετοια site που λες να φτιαχτει υπαρχει παντως εδω και καιρο και λεγετε "χρυση ευκαιρια"

Γιώργος Κ 09-06-11 01:40

Προσωπικα "ξενερωσα" τοσο πολυ με τις αγγελιες που μεσω μιας ρυθμισης από τον πίνακα ελέγχου με την επιλογη exlude from view και δε μου εμφανιζονται πια ολα τα νεα μηνυματα απο το φορουμ των αγγελιων! :p
Οτι και να γινεται στο υποφορουμ αυτο δεν το παρακολουθω πια!

http://www.aquatek.gr/vb/attachment....8&d=1306977067

Προτεινω και σε αλλους που τους ενοχλει το φαινομενο να χανονται τα θεματα μεσα στις αγγελιες να κανουν το ιδιο!!! ;)
Εγω παντως βρηκα την ηρεμια μου!! :smt020:smt020

Το ποτηρι ξεχειλισε οταν δεχτηκα αρκετα πμ του στυλ "Γιατι δε μπορω να κανω up????" :smt120:smt073:smt073:smt073

bokostas 09-06-11 01:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ (Μήνυμα 597891)
...μεσω μιας ρυθμισης από τον πίνακα ελέγχου με την επιλογη exlude from view και δε μου εμφανιζονται πια ολα τα νεα μηνυματα απο το φορουμ των αγγελιων! :p
Οτι και να γινεται στο υποφορουμ αυτο δεν το παρακολουθω πια!

Προτεινω και σε αλλους που τους ενοχλει το φαινομενο να χανονται τα θεματα μεσα στις αγγελιες να κανουν το ιδιο!!! ;)

Mπράβο βρε Γιώργο, αυτή είναι η λύση στο πρόβλημα (αλλά δυστυχώς στο μισό), πατήστε αυτό το κουμπί και ξαναδώστε μας πίσω τις αγγελίες όπως ήταν παλιά.:smt041
Για το άλλο μισό του προβλήματος (το μοντερέιτιγκ), να κάνουμε έναν έρανο όσοι δεν ενοχλούμαστε από τις αγγελίες και να "κόψουμε" μισθό στον Χαλβά..:D:p:rolleyes:

Γιώργος Κ 09-06-11 02:05

Πιστευω οτι ολοι οι συντονιστες θα ειναι exluded απο τις αγγελιες! :D:D

Θα επικρατησει χαος αν γινει αυτο αλλα οπως λεει μια ψυχη ...
οι κανονες ειναι για αυτους που τους χρειαζονται ...
και επισης ...
ενα φορουμ αξιζει οσο τα μελη του ...

Δε ξερω ειλικρινα τι θα γινει αλλα ελπιζω να ειναι προς το καλυτερο!! :rolleyes:

akoulis 09-06-11 02:12

αντε χαλβα σου'φεξε:D οσο για την χρυση ευκαιρια κοκκινανθωπε το ξερω,αλλα καλο ειναι να'μαστε πιο ενημεροι απο το φορουμ μας, για το τι πωλειται και τι αγωραζεται;)

redman88 09-06-11 02:20

γενικα δεν ειμαι αντιθετος στο θεμα των αγγελιων αλλα νομιζω πως θα συμφωνησουμε στο οτι η κατασταση ειχε ξεφυγει....
και αυτο οχι γιατι ο καθενας εβαζε μια αγγελια αλλα γιατι καποιοι δεν τηρουσαν τους κανονισμους
και τα "μεγαλα κεφαλια" για να μην αρχησουν να μπαναρουν ολους αυτους, που απο την μια καλυτερα που δεν το εκαναν, αλλαξαν τα πραγματα για ολους μας

akoulis 09-06-11 02:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από redman88 (Μήνυμα 597901)
γενικα δεν ειμαι αντιθετος στο θεμα των αγγελιων αλλα νομιζω πως θα συμφωνησουμε στο οτι η κατασταση ειχε ξεφυγει....
και αυτο οχι γιατι ο καθενας εβαζε μια αγγελια αλλα γιατι καποιοι δεν τηρουσαν τους κανονισμους
και τα "μεγαλα κεφαλια" για να μην αρχησουν να μπαναρουν ολους αυτους, που απο την μια καλυτερα που δεν το εκαναν, αλλαξαν τα πραγματα για ολους μας

σωστος. εεεε κι'αυτοι κατι επρεπε να κανουν.την καλητερη λυση παντως την βρηκε ο γιωργος Κ.ειμαι παντως σιγουρως πως τα παιδια θα βρουν μια λυση που θα βολευτουν ολοι.ιδεες να πεσουν στο τραπεζι ΜΑς και ολοι θα βολευτουν;)

Γιώργος Κ 09-06-11 02:36

Υπαρχει η σκεψη καποιος που παραβαινει τους κανονες να μπανιαρεται κατευθειαν αλλα ακομα και παλια μελη ουτε καν εχουν διαβασει τους κανονες (ουτε καν τη συζητηση αυτη εδω!! :rolleyes:) και μου φαινεται λιγο αδικο να χαλαμε τις καρδιες μας για κατι που για μενα δεν ειναι τοσο σημαντικο! Ειναι στο ταπεραμεντο του Ελληνα να μην διαβαζει τους κανονες και ακομα χειροτερα να τους διαβαζει και να τους σπαει!! Ασε τα νευρα και η γκρινια που θα ακολουθει! Εδω συντονιστες εχουν λαβει απειλητικα μηνυματα για ξυλοδαρμους κτλ μονο και μονο επειδη ακολουθησαν τους κανονισμους και εσβησαν η κλειδωσαν καποια αγγελια!! :D:D Αν και αστειο αν επαναλαμβανεται ειναι εκνευριστικο και αναρωτιεσαι "Που εχω μπλεξει Θεε μου" :smt120

Δε νομιζω η λυση ειναι η τιμωρια!! :smt052
Απο την αλλη οποια και να ειναι η λυση δεν θα καλυπτει 100% ολους και αυτη ειναι στα χερια του Τολη ο οποιος προσπαθει να κρατησει τις ισορροπιες!! :rolleyes:

Εν αναμονη λοιπον μην δυσανασχετειτε δεν ειναι κατι τοσο απλο ... Και εγω δε θελω να καταργηθουν οι αγγελιες (πολλες φορες βαζω η αγοραζω απο αυτες) αλλα η "βιτρινα" του Gab εχει νομιζω πολυ πιο ομορφα πραγματα απο τις αγγελιες!! :smt020

akoulis 09-06-11 02:52

σωστα τα λες γιωργο αλλα μην κρηβομαστε πισω απ'το δαχτιλο μας:rolleyes:εγω η εσυ αν βαλεις μια αγγελεια τοτε θα παρουμε το πμ θα πουλησουμε το ενα και μοναδικο εμπορευμα που εχουμε και του χρονου παλι.αλλοι καιγοντε για την απαγορευση..εποφελουνται απ'το φορουμ και αν δεν πας με τα νερα τους:smt084ΤΙ;;; ξηλοδαρμους;;;;;;;καταγκελια με την μια.και μετα βλεπουμε απο πιο στενο θα στρηψουν.

tsoum 09-06-11 02:54

Μα δεν υπάρχει καποια συνδρομή ας πουμε ωστε να έχεις "απαιτησεις". Ετσι είναι και αν δεν σου αρεσει... ^^ Δεν σου στερουν καποιο δικαιωμα. ;)

Γιώργος Κ 09-06-11 03:04

Οτι καταγγελια και να κανεις μερικοι θα πρεπει να κανουν μυνηση στον εαυτο τους πρωτα και μετα ολοι οι αλλοι :D:D:D

Εχω δει μπαναρισμενους να ξαναγραφονται με αλλα ψευδωνυμα και αν τους το πεις σου λενε εγω γραφτηκα για να βαζω αγγελιες και δε με νοιαζει να συμμετεχω!
Εκει ναι με εκνευριζει γιατι νοιωθω οτι με-μας χρησιμοποιουν zw
Τι μπορεις να κανεις? (Εγω τους μπαινω στη μυτη οσο μπορω -+10:smt044:smt044:smt044)
Ο ενας ελεγε πχ "αποστολες δεν κανω" και εστειλα πμ "γιατι?" και απαντησε "δε θελω να ταλαιπωρησω τα ζωντανα" και εγω "ναι αλλα τα ξυλα και οι πετρες η το φιλτρο ειναι ζωντανα??" :D:D

akoulis 09-06-11 03:08

-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 597912)
Μα δεν υπάρχει καποια συνδρομή ωστε να έχεις "απαιτησεις". Ετσι είναι και αν δεν σου αρεσει... ^^

αυτο ακριβος λεο και γω γιωργο;)υπαρχουν επαγγελματιες,<οχι ολοι ετσι>που μπενουν εδω στον αγιο χωρο μας μονο και μονο για να κανουν την δουλεια τους.αυτους πηρε χαμπαρι ο τολης.αλλα παρολ'αυτα κατι θα κανει και γι'αυτους,θα το δεις.

tsoum 09-06-11 03:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ (Μήνυμα 597913)
ΟΕκει ναι με εκνευριζει γιατι νοιωθω οτι με-μας χρησιμοποιουν zw

Ο ενας ελεγε πχ "αποστολες δεν κανω" και εστειλα πμ "γιατι?" και απαντησε "δε θελω να ταλαιπωρησω τα ζωντανα" και εγω "ναι αλλα τα ξυλα και οι πετρες η το φιλτρο ειναι ζωντανα??" :D:D

Αυτο ειναι απο τα αρνητικά του internet....

Ε καλα... Στα Γιαννενα π.χ. τα κτελ ειναι 15-20 λεπτα με τα ποδια απο το κεντρο. Στην Θεσσαλονίκη είναι πολυ παραπάνω με αυτοκίνητο. Επισης αλλο αγοραστηκό κοινο εχει η Αθηνα και αλλο τα Γιαννενα. Αυτος που είναι στην Αθηνα, λεει: "στα @@ μου καποιος θα βρεθει". Ο αλλος αναγκαστηκα στελνει, μπας και βρει καποιον αγοραστη :rolleyes:

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 597914)
αυτο ακριβος λεο και γω γιωργο;)ηπαρχουν επαγγελματιες,<οχι ολοι ετσι>που μπενουν εδω στον αγιο χωρο μας μονο και μονο για να κανουν την δουλεια τους.αυτους πηρε χαμπαρι ο τολης.αλλα παρολ'αυτα κατι θα κανει και γι'αυτους,θα το δεις.

Δεν καταλαβα καλα τι εννοουσες. ΟΚ! ;)

akoulis 09-06-11 03:25

να'σε καλα γιωργο τσουμ.;)

kalaxan 19-06-11 23:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 597872)
παιδια εγω δεν ξερω πολλα απ'αυτα,αλλα θα πω την γνωμη μου κι'αν δεν ειναι σωστη παω πασω.λοιπον οταν καποιος βαζει μια αγγελεια πα'να πει οτι πουλαει για να τα'κονομησει και καλα κανει

Και τα ζωντανά που χαρίζονται επειδή θέλουμε να πάνε σε χέρια συνχομιστών δηλαδή καλύτερα από πετ-σοπ ή το καζανάκι πάλι για την κονόμα είναι?

Ναι ειχε παραγίνει το κακό, πολλοί τους ενδιέφερε μονο να πουλησουν και να βγάλουν λεφτά αλλά δεν ετσι για όλους ;)

akoulis 20-06-11 14:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kalaxan (Μήνυμα 601078)
Και τα ζωντανά που χαρίζονται επειδή θέλουμε να πάνε σε χέρια συνχομιστών δηλαδή καλύτερα από πετ-σοπ ή το καζανάκι πάλι για την κονόμα είναι?

Ναι ειχε παραγίνει το κακό, πολλοί τους ενδιέφερε μονο να πουλησουν και να βγάλουν λεφτά αλλά δεν ετσι για όλους ;)

γραφω κι'αλλα παρακατο;););)

sonic 21-06-11 15:27

παιδια θελω να διαγραφει η αγγελια μου σε ποιον στελνω μηνυμα η καποια στιγμη θα διαγραφει αυτοματα???

ευχαριστω προκαταβολικα

Πάνος 21-06-11 15:35

στελνεις πμ σε εναν Mod με το λινκ της αγγελιας σου.
τωρα μη το κανεις..την εσβησα ηδη.

sonic 21-06-11 18:19

Ευχαριστω πανο θα το εχω υποψειν αν ξανα χρειαστει

kalaxan 07-07-11 21:17

Ρε παιδιά σόρρυ κιόλας αλλά με το παλιό τρόπο όταν κάποιος έγραφε μια ας το πω επιοικώς "ανακρίβια " ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ τουλάχιστον μπορούσε κάποιος να το επισημαίνει ωστε να το δει και ο αρχάριος χρήστης..

Τώρα ότι θέλει γράφει ο καθένας, χωρίς αυτό να "φιλτράρεται" ωστε να προστατεύεται ο ενθουσιώδης νέος χρήστης..
.................................................. .................................................. ........
Στην αρχή γέλασα με κάτι που είδα πριν λίγο, αλλά δεν το βρίσκω σωστό...

:rolleyes:Αυτά.

halvas69 07-07-11 21:29

Αν εντοπίσεις κάτι τέτοιο στείλε ένα ΡΜ σε οποιονδήποτε mod για να του ρίξει μια ματιά.
Για αυτό είμαστε εδώ και είναι πιο πολιτισμένο από το κράξιμο που έπεφτε παλιότερα.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:58.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02489 seconds with 11 queries