Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=20)
-   -   όσκαρ με φουσκωμένη κοιλιά (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=69352)

maria p 12-03-13 13:39

σας ευχαριστώ για την συμπάθειά σας και τα καλά σας λόγια.

ANEMOS 12-03-13 14:10

Λυπαμε για την απωλεια σου,ολοι λιγο πολυ ειχαμε καποια απωλεια και στο χομπυ μας και εξω απο αυτο,σου ευχομαι να εισαι γερη και να δινεις παντου τη αγαπη σου οπως σε αυτο το ψαρι..

Diskus fan 12-03-13 14:34

Λυπάμαι για την απώλεια του ψαριού σου. :(
Δυστυχώς το έχω ζήσει αρκετές φορές, αφού το σπίτι μου θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ζωολογικός κήπος... (σκυλιά, γατιά, κουνέλια, πουλιά, ψάρια κλπ.... έχουν παρελάσει μέσα σε αυτό και συνεχίζουν να το κάνουν).
Θα σου ευχηθώ το επόμενο στήσιμο του ενυδρείου σου, να έχει καλύτερη τύχη.
Θα είναι καλύτερο να αποφύγω να γράψω οτιδήποτε άλλο αυτή τη στιγμή (που ΙΣΩΣ θα μπορούσε και να προκαλέσει οποιασδήποτε μορφής αντιπαράθεση με κάποια μέλη) και όταν έρθει εκείνη η ώρα... να δεχτείς την βοήθεια που θα χρειάζεσαι, για την καινούργια σου αρχή.-

maria p 12-03-13 17:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan (Μήνυμα 745493)
Λυπάμαι για την απώλεια του ψαριού σου. :(
Δυστυχώς το έχω ζήσει αρκετές φορές, αφού το σπίτι μου θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ζωολογικός κήπος... (σκυλιά, γατιά, κουνέλια, πουλιά, ψάρια κλπ.... έχουν παρελάσει μέσα σε αυτό και συνεχίζουν να το κάνουν).
Θα σου ευχηθώ το επόμενο στήσιμο του ενυδρείου σου, να έχει καλύτερη τύχη.
Θα είναι καλύτερο να αποφύγω να γράψω οτιδήποτε άλλο αυτή τη στιγμή (που ΙΣΩΣ θα μπορούσε και να προκαλέσει οποιασδήποτε μορφής αντιπαράθεση με κάποια μέλη) και όταν έρθει εκείνη η ώρα... να δεχτείς την βοήθεια που θα χρειάζεσαι, για την καινούργια σου αρχή.-

σ ευχαριστώ πολύ.
ίσως να φαίνεται και υπερβολικό, ίσως και να είναι, η απώλεια δεν συνηθίζεται, παρά που όσο μεγαλώνουμε βιώνουμε περισσότερες,μερικές πολύ συνταρακτικές, παρά που το γνωρίζουμε εκ των προτέρων, δεν γινόμαστε πιο έτοιμοι και πιο σκληροί.
να χαίρεσαι τα ζωάκια σου. κι εγώ απο πολύ μικρή είχα πολλά και έχω.
για νέα στησίματα θέλω τον χρόνο μου, σ ευχαριστώ για την προθυμία σου και θα χαρώ να με βοηθήσεις όταν έρθει εκείνη η ώρα.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ANEMOS (Μήνυμα 745491)
Λυπαμε για την απωλεια σου,ολοι λιγο πολυ ειχαμε καποια απωλεια και στο χομπυ μας και εξω απο αυτο,σου ευχομαι να εισαι γερη και να δινεις παντου τη αγαπη σου οπως σε αυτο το ψαρι..

σ ευχαριστώ, να σαι καλά και να χαίρεσαι τα ψαράκια σου

janickrules 12-03-13 18:11

πωωω...
κριμα ρε γαμωτο...

εσυ Μαρια εκανες οτι μπορουσες και με το παραπανω!
αυτο ειναι που θα πρεπει να μεινει!

ειναι ζορικο,ολοι το εχουμε νιωσει το συναισθημα.

μην μεινεις με τα χερια σταυρωμενα!
παρε ενα αλλο ψαρι οταν ερθει η στιγμη.
πιστεψε με αυτο εκανα κι εγω..

μπραβο σου και παλι!

moufas1973 12-03-13 18:13

εν τω μεταξυ μαρια το δικο μου ακομα ζει...

να σου πω την αληθεια εχω κανει οτι μπορουσα αλλα δυστυχως θεραπεια δεν ηρθε...

παρολα αυτα ουτε χειροτερευει ουτε καλυτερευει και συνεχιζει να εχει ορεξη και να τρωει οτι βρει...τι να πω....

αλλος ειναι ο υποψηφιος κι αλλος φευγει...

harris samos 12-03-13 19:38

κριμα :(:(:(:(
μαρια εκανες οτι περναγε απο το χερι σου παντος και αυτο μετραει

ChocolatePuma 12-03-13 19:51

Μαρία, κι εγώ λυπάμαι για την απώλεια

Δυστυχώς αυτά έχει το χόμπι (δεν μ αρέσει η λέξη)...και μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση...και να συνεχίσουμε έχοντας πάντα αυτό στο μυαλό μας

(κι εγώ σήμερα έχασα ένα cpd, χωρίς να προλάβω να κάνω το παραμικρό)

Παρακολουθούσα από την αρχή το θέμα σου και μόνο η προσπάθεια που έκανες ήταν άξια συγχαρητηρίων (και λίγα λέω)

maria p 12-03-13 20:29

ευχαριστώ πολύ όλους σας.
να πω την αλήθεια δεν νομίζω οτι έκανα οτι μπορούσα, αντιθέτως αφού τα οσκαρς είναι δυνατά ψάρια, πιστεύω βαθειά μέσα μου, οτι εγώ δεν το φρόντισα καλά, όχι όταν αρρώστησε, αλλά πριν αρρωστήσει.
δεν ξέρω σε ποιο σημείο δεν ήμουν επαρκής, αλλά και οτι δεν ξέρω σε ποιο σημείο, αποδεικνύει οτι φιλοξενούσα ένα ζώο που δεν ήμουν πολύ καλά ενημερωμένη για τις ανάγκες του.
δεν είναι μια φιλένοχη άποψη είναι ένα λογικό συμπέρασμα.
ίσως φταίει οτι δεν ακολούθησα προσεκτική και ποικίλη διατροφή και πιθανόν και να το παρατάιζα. δεν ξέρω τι άλλο.
moufas1973 χαίρομαι για το ψαράκι σου και chocolate puma, λυπάμαι πολύ, τα πιο μικρά είναι η αλήθεια δεν σου δίνουν το περιθώριο αντίδρασης, κρίμα το καημένο.
παιδιά ευχαριστώ και πάλι όλους σας και συγγνώμη για το στενάχωρο κλίμα που σας δημιούργησα.

harris samos 12-03-13 21:02

μαρια μη το λες αυτο μια χαρα το φροντιζες ετυχε να σου κατσει εχω δει οσκαρ σε αθλιες συνθηκες να ζουν χρονια ενας που ξερω το πυροβολισε με αεροβολο στο κεφαλι και ζουσε για 4 χρονια ακομα ειχε γινει 2 κιλα

κ.ω.σ.τ.α.ς. 12-03-13 23:00

:smt022:smt022:smt022


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:41.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02347 seconds with 10 queries