Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=159)
-   -   Για μικρή λιμνούλα ξεκίνησε μόνο πισίνα που δεν έγινε (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=70577)

EYH_SANTORINI 17-07-16 09:46

Καλημέρα παιδιά ο Θεός να την κάνει καλή.....
Ζημιαααααα δηλαδή ελεος ασρη μέρα να μην δω ποτέ μου Εγώ...... υποχώρηση εδάφους έφυγε λινερ με αποτέλεσμα να φύγουν κ τα νερά και να έχουμε μεγάλη ζημιά.. .. :(
-------------------------
Δεύτερο Καλό πήγα να βάλω την αντλία που έχω στη μικρή λίμνη να βγάλω τα νερά από το παραπηγαδο και μου έσπασε η αντλία στη μέση....

NikosGus 17-07-16 15:07

!! Τι εννοείς έφυγε το λάινερ? Πως υποχώρισε το έδαφος??:confused:

EYH_SANTORINI 17-07-16 16:07

Θυμάστε η λίμνη από κατο είναι μπτετον έχουμε βάλει χώματα .... υπερχηλισε το φιλτρο βραχικαν τα χωματα και τα ΝΕΡΑ πηγαν στο παραπηγαδο ΟΜΩΣ υποχωρησαν πετρες και εφυγε το λινερ σε ενα μεγαλο σημειο εκει που τελειωνει το ριακι το ένα και φυγανε τα ΝΕΡΑ...
Επιασα την αντλια της μικρης να βγαλω τα ΝΕΡΑ απο το παραπηγαδο και τσακ μου εσπασε η αντλια το πανο μερος .....

aliens- 18-07-16 09:26

Καλό κουράγιο !!!Ελπίζω να βρεις δύναμη να το διορθώσεις και στο μέλλον να μην έχεις παρόμοια τρεχάματα. Όσο για την αντλία , τι να πει κανείς !!! Μήπως φταίει ο ωροσκόπος σου και πήγαιναν χτες όλα στραβά ? xexe :p

Αν πρόσεξες το δικό μου θέμα, πριν λίγες μέρες ανακάλυψα και εγώ υποχώρηση εδάφους στον καταρράκτη. Το αποτέλεσμα ήταν να κατέβει λίγο ποιο χαμηλά το λίνερ και να έχω (πάλι καλά) μικρές απώλειες νερού. Το διόρθωσα προσωρινά αλλά μάλλον πρέπει να κάνω ολική ανακαίνισε του καταρράκτη για να μην την ξανά πατήσω.

Και πάλι , καλό κουράγιο !!!

EYH_SANTORINI 18-07-16 11:05

Δεν ήταν μικρή η απώλεια νερού ήταν μεγάλη ασε το συνεργείο φτιάχνει πάλι..... ένα ματάκι να βάλω :( τώρα που έχω κ τις γενες ρε γαμωτο τα φοβάμαι μην μου χάθηκαν και μικρά.... :( το ριακι έχει πάει μεγάλη κλήση κ έχει μικρηνη ο ξάδερφος της μαμάς έχει αγανακτηση σηκώνει τα χέρια ψηλά :(

Artemisia 18-07-16 14:51

Τι να πώ βρε κορίτσι μου καλό :( καθίζηση έγινε στο έδαφος ή βάλατε άμμο ??
Ματάρα να βάλεις όχι ματάκι και μια πλεξούδα σκόρδα ;) Καλό κουράγιο και άλλο κακό να μην σε βρεί :D

EYH_SANTORINI 18-07-16 16:10

Στα χώματα που είχαμε βάλει για να καλίπσουμε το μπετόν άσε ασε :sad: αυτό θα κάνω μάτι και σκόρδα :'(

NikosGus 18-07-16 18:03

Δεν θέλω να σας χαλάσω τη φαντασίωση αλλά ούτε ματακι ούτε ματαρα ούτε σκορδα θα κάνουν κάτι. Βασισου σε ότι σκεφτείς εσύ και πραξουν τα μαστορια.

Artemisia 18-07-16 20:37

Δεν μας χαλάς καμία φαντασίωση Νικόλα :p Απλά έχει τραβήξει τα πάνδεινα η κοπέλα και τώρα όπως το γράφει σίγουρα το χώμα υποχώρησε γιατι δεν μπορεί να στηριχτει πάνω σε τσιμέντο ;)

EYH_SANTORINI 18-07-16 20:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Artemisia (Μήνυμα 954410)
Δεν μας χαλάς καμία φαντασίωση Νικόλα :p Απλά έχει τραβήξει τα πάνδεινα η κοπέλα και τώρα όπως το γράφει σίγουρα το χώμα υποχώρησε γιατι δεν μπορεί να στηριχτει πάνω σε τσιμέντο ;)

Ακριβώς αυτό... :( και όπως το λες Αρτεμισία μ τα πάνδεινα έχω τραβήξει να δω τι άλλο άσε μας να ονειροπωλουμε λίγο Νικόλα :/

NikosGus 19-07-16 21:21

Πες κάτι θετικό, είχαμε κάποια εξέλιξη?

EYH_SANTORINI 19-07-16 21:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από NikosGus (Μήνυμα 954622)
Πες κάτι θετικό, είχαμε κάποια εξέλιξη?

Ναι επιδιορθηκανε κάπως τα πράγματα είναι σε λειτουργία οι λίμνες.... άντε να δούμε να μην έχουμε άλλες αναποδιές παιδιά γτ δεν μπορώ άλλο.... :/

Artemisia 20-07-16 07:47

1 Συνημμένο(α)
Εύχομαι να μην έχεις άλλα προβλήματα Ευη και να απολαύσεις τις Λίμνες σου :D

EYH_SANTORINI 20-07-16 08:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Artemisia (Μήνυμα 954654)
Εύχομαι να μην έχεις άλλα προβλήματα Ευη και να απολαύσεις τις Λίμνες σου :D

Euxaristw polu polu artemisia mou :)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:19.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01807 seconds with 11 queries