Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=11)
-   -   ψαλίδι για κλάδεμα (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=22671)

Παπαδόπουλος Κώστας 17-01-09 00:38

Προς λύπη μου σήμερα στην καθιερωμένη αλλαγή - κλάδεμα η λαβίδα μας άφησε καιρούς :smt022. Φυσικά την χρησιμοποίησα πέραν του δεοντος.Θα μπορούσα να έχω αντικατάσταση της (please:smt100) με έχει βολέψει πάρα πολύ που δεν μπορώ να φανταστώ τι θα κάνω χωρίς αυτή.
Κάντε κάτι χριστιανοί :smt086

Πάνος 17-01-09 02:43

κωστα λαβιδες στη θεσσαλονικη εχει το κλιμακιο βορειου ελλαδος...

λυπαμαι που "σε αφησε" (οσο να πεις δεν ειναι εργαλεια για "βαριες" δουλειες-σκεψου την πραγματικη χρηση τους;)) αλλα χαιρομαι που σου φανηκε τοσο χρησιμη και σε εξυπηρετησε τοσο καιρο...:p

αν δε βρεις στο κλιμακιο β.ε. μου λες και σου φερνω...

Perazzi 17-01-09 02:50

Πάνο θέλω και εγώ , που θα βρω το κλιμάκιο ??

Πάνος 17-01-09 02:55

εσυ θα αποφασισεις σε ποιο κλιμακιο ανηκεις....χα χαχαχ
αν σε βολευει παρε απο θεσσαλονικη..αν οχι παρε απο μενα....οτι προτιμας...

Παπαδόπουλος Κώστας 17-01-09 13:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 320860)
κωστα λαβιδες στη θεσσαλονικη εχει το κλιμακιο βορειου ελλαδος...

λυπαμαι που "σε αφησε" (οσο να πεις δεν ειναι εργαλεια για "βαριες" δουλειες-σκεψου την πραγματικη χρηση τους;)) αλλα χαιρομαι που σου φανηκε τοσο χρησιμη και σε εξυπηρετησε τοσο καιρο...:p

αν δε βρεις στο κλιμακιο β.ε. μου λες και σου φερνω...

Έγινε Πάνο, θα μιλήσω με τον υπεύθυνο, σ' ευχαριστώ πολύ :D

mikenuke 08-02-09 23:44

Για λαβιδες επικοινωνειτε με μενα, δειτε ποσο εχει με 10 ευρουλακια , για το φουκαριαρη το Συλλογα, δικια σας!!!

Πάνος 09-02-09 12:15

170 ευρω αναφερεται η τιμη της στα τιμολογια του νοσοκομειου....οι περισσοτεροι με τους οποιους μιλησα τους "ελυσαν τα χερια" ειδικα για ψηλα ενυδρεια (του τυπου ριο 400) αναντικαταστατες..!!
..για τους θαλλασινους δεν υπαρχει καλυτερος τροπος να ταιζουν τις ανεμωνες τους...:rolleyes:

λαβιδες βρισκονται στο συλλογα στην αθηνα και στα κλιμακια βορειου ελλαδας...(θεσσαλονικη υπευθυνος mikenuke και αλεξανδρουπολη panos-alex/polis)

dalex 13-02-09 22:17

μπορεί να μου το στείλει κάποιος με αντικαταβολή αν δεν είναι εύκολο να περάσω από το σύλλογο;

clarck 16-02-09 20:51

με τετοιες τιμες δεν ειναι να απορρει κανεις για το κοστος μιας τετοιας επεμβασης...

nikosm1 16-02-09 21:44

Μπορείτε να φέρετε στην κοπή της πίτας μερικές λαβίδες για μας τους νέους;

george 16-02-09 22:41

Θα φέρουμε ;)

kalomoiris 17-02-09 08:19

ψαλιδι υπαρχει????

Πάνος 17-02-09 10:56

τα ψαλιδια ειναι δυσευρετα..:(..εχω ομως ενα ....αν θες μπορω να σου στειλω..

ANXRI 18-02-09 22:12

Ψαλίδι και εγώ θέλω, έχω πάρει μόνο λαβίδα.

Πάνος 06-04-09 23:49

καλα νεα!!! εχω βρει μερικα ψαλιδια....;)
οποιος ενδιαφερεται...
για αθηνα μην ανησυχειτε για μεταφορικα...αν το δηλωσετε μεχρι το σαββατο...η προεδρος θα σας τα φερει στην πρωτευουσα!:p
υπερ συλλογου παντα!

Yannis_K 07-04-09 08:18

Θα ήθελα και εγώ ένα σετ λαβίδα ψαλίδι παρακαλώ.

AQUA PURA 07-04-09 12:43

ενδιαφέρομαι και εγώ για μια λαβίδα, μπορώ να περάσω απο τον σύλλογο κάποια μέρα... υπάρχει απόθεμα?

ευχαριστώ..

Πάνος 07-04-09 13:18

ναι υπαρχει στο συλλογο ..μπορεις να βρεις λαβιδες...
yannisK που μενεις?? η ανθουσα που ειναι??

rottbea 07-04-09 13:26

Και εγω ενδιαφερομαι για μια λαβιδα εαν υπαρχει!
ευχαριστω

Πάνος 07-04-09 13:34

λαβιδες εχει ο συλλογος....οσοι θελουν ας γραψουν εδω για ψαλιδια γιατι αυτα ειναι που δεν ειναι παντα διαθεσιμα...
αποθεμα σε λαβιδες υπαρχει....

lion 07-04-09 13:52

Ένα ψαλιδάκι θα το ήθελα... Είναι σαν τις υπέροχες λαβίδες;

Χαραμάδας 07-04-09 19:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 346809)
λαβιδες εχει ο συλλογος....οσοι θελουν ας γραψουν εδω για ψαλιδια γιατι αυτα ειναι που δεν ειναι παντα διαθεσιμα...
αποθεμα σε λαβιδες υπαρχει....

Μια φώτο ρε παιδιά....τι μέγεθος έχουν( και η λαβίδα και το ψαλιδι):p

lion 07-04-09 20:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 346889)
Μια φώτο ρε παιδιά....τι μέγεθος έχουν( και η λαβίδα και το ψαλιδι):p

Tην Κυριακή στην συνάντηση είχαμε λαβίδες...

Πάνος 07-04-09 22:35

φωτο στην 1η σελιδα..ποστ 25...αυτη ειναι η λαβιδα..το ψαλιδι εχει αντι για του μικρους βραχιονες ενα λεπτο ψαλιδι για κλαδεμα....περιστρεφεται 360 μοιρες...;)
45 ποντους ειναι τα εργαλεια απο ακρη σε ακρη...

alechandro 07-04-09 22:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 346952)
φωτο στην 1η σελιδα..ποστ 25...αυτη ειναι η λαβιδα..το ψαλιδι εχει αντι για του μικρους βραχιονες ενα λεπτο ψαλιδι για κλαδεμα....περιστρεφεται 360 μοιρες...;)
45 ποντους ειναι τα εργαλεια απο ακρη σε ακρη...

ενδιαφερομαι κ εγω φιλε μου για μια λαβιδα, πως θα γινει να τη προμηθευτουμε? Αν ειναι απτα γραφεια τι ωρες κ μερες?

sifnos 07-04-09 23:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alechandro (Μήνυμα 346958)
ενδιαφερομαι κ εγω φιλε μου για μια λαβιδα, πως θα γινει να τη προμηθευτουμε? Αν ειναι απτα γραφεια τι ωρες κ μερες?

στελνει πμ εδω pascm . μαθαινεις τιμη και αν μπορει να σου αποσταλει η αποδειξη ταχυδρομικος.μετα στελνεις πμ σε μενα κανονιζουμε μερα και ωρα (μεχρι και την παρασκευη)σου δινω το κλαδευτηρι πληρωνεις κατα την παραλαβη και καλα κλαδεματα:D:D:D.

ειναι μια μικρη αλλα ευκολη διαδικασια.ακομα ο χωρος δεν ειναι ετοιμος και το ωραριο ακαταστατο

Πάνος 07-04-09 23:14

υπενθυμιζω για να μη γινονται παρεξηγησεις....αλλο η λαβιδα αλλο το ψαλιδι ..η λαβιδα πιανει -σηκωνει-μετακινει το ψαλιδι κοβει...και τα 2 ειναι σετ αλλα δεν κανουν την ιδια δουλεια...να διευκρινιζετε τι θελετε...

sifnos 07-04-09 23:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 346964)
υπενθυμιζω για να μη γινονται παρεξηγησεις....αλλο η λαβιδα αλλο το ψαλιδι ..η λαβιδα πιανει -σηκωνει-μετακινει το ψαλιδι κοβει...και τα 2 ειναι σετ αλλα δεν κανουν την ιδια δουλεια...να διευκρινιζετε τι θελετε...

πολυ σωστα ...υπαρχει στο συλλογο και λαβιδα και κλαδευτηρι.διαλεγεις και παιρνεις

Χαραμάδας 08-04-09 08:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 346964)
υπενθυμιζω για να μη γινονται παρεξηγησεις....αλλο η λαβιδα αλλο το ψαλιδι ..η λαβιδα πιανει -σηκωνει-μετακινει το ψαλιδι κοβει...και τα 2 ειναι σετ αλλα δεν κανουν την ιδια δουλεια...να διευκρινιζετε τι θελετε...

Sorry είχα την εντύπωση ότι η λαβίδα κόβει-κλαδεύει.Απ'ότι είδα στη φώτο κάνει ίδια δουλείά σαν τις eheim, μόνο που είναι πιό κοντή.Μακάρι να υπήρχε εργαλείο που να μπορεί να κόβει-κλαδεύει χαμηλά(στα 80-90 cm) για να σταματήσουμε να βουτάμε στο ενυδρείο και να τρομάζουμε τα ψάρια.Ευχαριστώ πάντος.

Πάνος 08-04-09 09:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 347017)
Sorry είχα την εντύπωση ότι η λαβίδα κόβει-κλαδεύει.Απ'ότι είδα στη φώτο κάνει ίδια δουλείά σαν τις eheim, μόνο που είναι πιό κοντή.Μακάρι να υπήρχε εργαλείο που να μπορεί να κόβει-κλαδεύει χαμηλά(στα 80-90 cm) για να σταματήσουμε να βουτάμε στο ενυδρείο και να τρομάζουμε τα ψάρια.Ευχαριστώ πάντος.

μα υπαρχει και το ψαλιδι που ειναι ιδιο (εκτος απο το μπροστινο μερος) με τη λαβιδα και κλαδευει....ακριβως γιαυτο το λογο....για να μη βουταμε χερια...τελος παντων..αν πας στο σεμιναριο μπορεις να δεις αν σου κανουν...
και μαλιστα ο συνδυασμος λαβιδα και ψαλιδι ειναι πολυ βολικος...κρατας με τη λαβιδα και σταθεροποιεις..κοβεις με το ψαλιδακι....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02587 seconds with 10 queries