Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   ιδεα προς συζητηση (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24280)

Τσιόνογλου Σταύρος 14-04-08 00:11

Γιώργο πες μέρα και τοπο και να δηλώσουμε εδω όσοι είναι να έρθουμε,ας έρθουν και μη μέλη κατα την προσωπική μου άποψη (με 30 Ευρώ στην τσέπη χεχεχε).Με την προϋπόθεση να είναι ο ΝΙΚ25 ώστε αν γίνεται να δούμε και τον χώρο που προτεινε (οπ[οτε όπως κατάλαβες απαραίτητη προυπόθεση είναι να συνεννοηθείτε οι δυό σας) .Για την 30αρα πλάκα έκανα:p .

chemical mac 14-04-08 08:42

Περιμένουμε με αγωνία λοιπόν την ημερομηνία που θα οριστεί για να συζητηθούν αυτά τα θέματα. Η συνάντηση πιστεύω ότι πρέπει να είναι ανοικτή σε όλους μέλη και μη γιατί υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι εδώ με γόνιμες ιδέες (πχ Cydox) που δεν είναι μέλη αλλά θα μπορούσαν να προσφέρουν. Επίσης προτείνω να δημιουργηθεί μια ατζέντα συζήτησης η οποία θα ανακοινωθεί εκ των προτέρων για να έχουμε συγκεκριμένα θέματα και να μην μιλάμε στο βρόντο.

gwgw 14-04-08 11:08

εγω παλι δεν συμφωνω απολυτα.. Λυπαμαι και ειλικρινα δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με κανεναν ΑΛΛΑ καποια στιγμη πρεπει επιτελους να γινετε διαχωρισμος μεταξυ μελων και ΜΗ.

και αυτο γιατι τον εξης κυριοτερο λογο. Ειναι αδικια προς αυτους που ειναι μελη!
εδω και ποσο καιρο λενε οι υπευθυνοι του συλλογου οτι ο συλλογος εχει οικονομικο προβλημα! ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!

εδω ακομη δεν μπορουμε να βρουμε αρκετα μελη που να πληρωνουν το εξεφτελιστικο ποσο των 30 ευρω ωστε να στηριζετε ο συλλογος και να μπορουμε να κανουμε ολες τις κινησεις που θελουμε ειτε αυτο ειναι χωρος ειτε ειναι εκδηλωσεις ειτε ειναι οτιδηποτε αλλο!

για το συγκεκριμενο θεμα θα συμφωνισω μονο με
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος (Μήνυμα 254375)
Γιώργο πες μέρα και τοπο και να δηλώσουμε εδω όσοι είναι να έρθουμε,ας έρθουν και μη μέλη κατα την προσωπική μου άποψη (με 30 Ευρώ στην τσέπη χεχεχε).Με την προϋπόθεση να είναι ο ΝΙΚ25 ώστε αν γίνεται να δούμε και τον χώρο που προτεινε (οπ[οτε όπως κατάλαβες απαραίτητη προυπόθεση είναι να συνεννοηθείτε οι δυό σας) .Για την 30αρα πλάκα έκανα:p .

εγω δεν κανω πλακα για τα 30 ευρω ! να ερθουν οσοι εχουν σκοπο να γινουν και μελη!


στις μηνιαες συναντησεις ειναι ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ.
στη συγκεκριμενη ομως που αφορα το μελλον του κλιμακιου να ερουν μονο οσοι ενδιαφερονται σοβαρα για το συλλογο.
-------------------------
και εξηγουμε για να μη παρεξηγουμε
σε ολους τους συλλογους και σε ολες τις οργανωσεις του κοσμου, λογο για τα τεκτενομενα και για τις αποφασεις του συλλογους τις παιρνουν τα ΜΕΛΗ.

δε μπορει ο οποιοσδηποτε που απλα θελει να παρευρεθει να εχει βημα σε μια τετοια συναντηση..

Λυπαμαι αλλα εγω ετσι το λεω. και επαναλαμβανω οτι δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα με κανεναν.. ειλικρινα. αυτο δεν εχει να κανει με προσωπικα ζητηματα. ειναι καθαρα θεμα συλλογου. δε μπορει να αποφασιζει καποιος και να ψηφιζει καποιος και να λεει τι θελει, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ..και να εχει βημα σε τετοια συναντηση που θα καθορισει το μελλον του κλιμακιου.

Τσιόνογλου Σταύρος 14-04-08 11:23

Γωγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ,αλλά αυτό που παρατήρησα στην μέχρι τώρα μικρά πορεία μου στο σύλλογο είναι ότι καθε φορά που μαζευώμαστε είτε έκτακτα είτε στις μηνιαίες συγκεντώσεις ,τα μέλη που είναι οικονομικά τακτοποιημένα είναι ελάχιστα και πολύ πιθανόν να μαζευτούμε τρείς και ο κούκος ή και ο αντιπρόεδρος μονος του,οπότε πάλι άκρη δεν θα βγάλουμε,πιστεύω πως πρέπει να δοθεί και μια ευκαιρία ακόμη στα μη μέλη να έρθουν να μιλήσουν μαζί μας και σε ότι αποφάσεις πάρθούν να συμπεριληφθουν και τα θετικά που θα πουν και αυτοί,και για την 30αρα θα μου επιτρέψεις να σου πω οτί πολύς κοσμος την σκέφτεται.:confused:

lingistis 14-04-08 11:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gwgw (Μήνυμα 254428)
στις μηνιαες συναντησεις ειναι ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ.
στη συγκεκριμενη ομως που αφορα το μελλον του κλιμακιου να ερουν μονο οσοι ενδιαφερονται σοβαρα για το συλλογο.
-------------------------
και εξηγουμε για να μη παρεξηγουμε
σε ολους τους συλλογους και σε ολες τις οργανωσεις του κοσμου, λογο για τα τεκτενομενα και για τις αποφασεις του συλλογους τις παιρνουν τα ΜΕΛΗ.

δε μπορει ο οποιοσδηποτε που απλα θελει να παρευρεθει να εχει βημα σε μια τετοια συναντηση..

Λυπαμαι αλλα εγω ετσι το λεω. και επαναλαμβανω οτι δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα με κανεναν.. ειλικρινα. αυτο δεν εχει να κανει με προσωπικα ζητηματα. ειναι καθαρα θεμα συλλογου. δε μπορει να αποφασιζει καποιος και να ψηφιζει καποιος και να λεει τι θελει, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ..και να εχει βημα σε τετοια συναντηση που θα καθορισει το μελλον του κλιμακιου.

Εγώ δεν είμαι μέλος και συμφωνώ μαζί σου.

Νομίζω όμως ότι μια συνάντηση αυτής της μορφής πρέπει να περιλαμβάνει δύο φάσεις. Να είναι ανοιχτή σε όσους έχουν κάτι να πουν, μέλη ή μη (και εδώ έχουν γραφτεί πολλά ωραία πράγματα από μη - έως τώρα - μέλη, που έχουν όπως δείχνουν τις ίδιες ανησυχίες με τα μέλη και ίσως κάτω από άλλες προϋποθέσεις αποφασίσουν να γραφτούν στο σύλλογο). Μετά τα μέλη αφού καταγράψουν τα όσα συζητηθούν τα αξιολογούν μεταξύ τους και αποφασίζουν. Ευχή δίνω οι αποφάσεις που θα πάρουν τα μέλη να είναι τέτοιες που να δώσουν νέα ώθηση στο ΚΒΕ για νέα και πιο σπουδαία πράγματα.

Τσιόνογλου Σταύρος 14-04-08 11:42

:smt023

Πάνος 14-04-08 12:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lingistis (Μήνυμα 254438)
Εγώ δεν είμαι μέλος και συμφωνώ μαζί σου.

Νομίζω όμως ότι μια συνάντηση αυτής της μορφής πρέπει να περιλαμβάνει δύο φάσεις. Να είναι ανοιχτή σε όσους έχουν κάτι να πουν, μέλη ή μη (και εδώ έχουν γραφτεί πολλά ωραία πράγματα από μη - έως τώρα - μέλη, που έχουν όπως δείχνουν τις ίδιες ανησυχίες με τα μέλη και ίσως κάτω από άλλες προϋποθέσεις αποφασίσουν να γραφτούν στο σύλλογο). Μετά τα μέλη αφού καταγράψουν τα όσα συζητηθούν τα αξιολογούν μεταξύ τους και αποφασίζουν. Ευχή δίνω οι αποφάσεις που θα πάρουν τα μέλη να είναι τέτοιες που να δώσουν νέα ώθηση στο ΚΒΕ για νέα και πιο σπουδαία πράγματα.

:smt023 :smt023 :smt023

basillis 14-04-08 15:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lingistis (Μήνυμα 254438)
Εγώ δεν είμαι μέλος και συμφωνώ μαζί σου.

Νομίζω όμως ότι μια συνάντηση αυτής της μορφής πρέπει να περιλαμβάνει δύο φάσεις. Να είναι ανοιχτή σε όσους έχουν κάτι να πουν, μέλη ή μη (και εδώ έχουν γραφτεί πολλά ωραία πράγματα από μη - έως τώρα - μέλη, που έχουν όπως δείχνουν τις ίδιες ανησυχίες με τα μέλη και ίσως κάτω από άλλες προϋποθέσεις αποφασίσουν να γραφτούν στο σύλλογο). Μετά τα μέλη αφού καταγράψουν τα όσα συζητηθούν τα αξιολογούν μεταξύ τους και αποφασίζουν. Ευχή δίνω οι αποφάσεις που θα πάρουν τα μέλη να είναι τέτοιες που να δώσουν νέα ώθηση στο ΚΒΕ για νέα και πιο σπουδαία πράγματα.

Άντε Γιαννάκη, να πάμε εγω να ανανεώσω την συνδρομή μου και συ να γίνεις μέλος.:p (κανα καφέ θα πιούμε να τα πούμε?)

Cydox 14-04-08 16:06

Εγώ θα γίνω μέλος του Συλλόγου μόνο όταν υπάρχει ένας σκοπός.. το να πίνω καφέ με θέα τον θερμαικό εμένα δεν μου λέει τίποτα πέρα από συζήτηση, πάει να γίνει κάτι για να έχουμε δικό μας χώρο και βλέπω οτι πάλι αντιμετωπίζετε με δυσπιστία και αρνητικότητα το εγχείρημα. Κάντε μόνοι σας εσείς τα μέλη την συνάντηση (εφόσον η Γωγώ που είναι μέλος δεν θέλει τα μη μέλη,αρκετά λογικό), μιλήστε και εγώ εδώ είμαι για όποια βοήθεια χρειαστείτε. Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς. :?

accnt 14-04-08 17:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Cydox (Μήνυμα 254533)
(εφόσον η Γωγώ που είναι μέλος δεν θέλει τα μη μέλη,αρκετά λογικό)

Δεν είπε ακριβώς αυτό.... νομίζω δεν το κατάλαβες και πολύ σωστά.

Αλλά πρέπει να ξέρεις ότι σκοπός - σκοποί υπάρχουν, άτομα και -ίσως- οργάνωση δεν υπάρχει.

gaia 14-04-08 18:11

Ελπίζω να μπορέσω να έρθω στη συνάντηση είτε θα είναι ανοιχτή είτε μόνο για μέλη.
Γνώμη μου είναι να γίνει μόνο με μέλη κι αν μαζευτούν <<τρεις κι ο κούκος>> , που δεν το νομίζω , τότε μόνο ο κούκος θα ασχολείται με τις υποχρεώσεις που θα προκύψουν από τον όποιο χώρο βρεθεί.

george 14-04-08 18:56

Tις τελευταίες δύο φορές ήμουν ο κούκος :D

Cydox 14-04-08 23:05

Ξαναδιάβασα το ποστ και το ίδιο συμπέρασμα βγάζω. Αν κάνω λάθος -που δεν νομίζω γιατί αυτό είναι το ρεζουμέ- τότε ας μου πει η Γωγώ τι εννούσε, δεν έχω πρόθεση να ανεβάσω τους τόνους, θεωρώ απόλυτα λογικό να μην συμμετάσχουν τα μη μέλη σε μια τέτοια απόφαση.. αλλά γιατί αναρτήθηκε από την αρχή εδώ αυτό το thread ? Όπως τονίζεται συχνά, άλλο το GAB άλλο το φόρουμ του συλλόγου.. επειδή το βάλατε εδώ δήλωσα και εγώ την πρόθεση μου να βοηθήσω, τέσπα ότι και αν αποφασιστεί δεν αλλάζω γνώμη όσον αφορά την βοήθεια. Καλό σας βράδυ.

george 14-04-08 23:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Cydox (Μήνυμα 254729)
Όπως τονίζεται συχνά, άλλο το GAB άλλο το φόρουμ του συλλόγου.. επειδή το βάλατε εδώ δήλωσα και εγώ την πρόθεση μου να βοηθήσω, τέσπα ότι και αν αποφασιστεί δεν αλλάζω γνώμη όσον αφορά την βοήθεια

Γιατί στο φόρουμ του συλλόγου δεν πατάει κανείς zw

PascM 14-04-08 23:39

Γιατί άραγε.....

Cydox 15-04-08 12:14

Δεν πατάει κανείς.. τι το κρατάτε τότε ? :D

george 15-04-08 12:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Cydox (Μήνυμα 254836)
Δεν πατάει κανείς.. τι το κρατάτε τότε ? :D

Για να γκρινιάζουμε ότι δεν πατάει κανείς :D:D:D

PascM 15-04-08 13:43

Και για να μην γκρινιάζουν αυτοί που το θέλαν :D :D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02170 seconds with 11 queries