Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Malawi (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Ασχετοσυνη και χαμενα χρηματα για ενυδρεια!!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26810)

manousos 10-09-08 13:32

" Μην τα βάζεις ποτέ με ένα βλάκα. Θα σε παρασύρει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας "

noe 10-09-08 13:33

Μου μπήκαν στο μυαλό κάποιες υποψίες, πρόσφατα εγιναν 2 συζητήσεις στο φόρουμ για 2 καταστήματα που δυσαρέστησαν κάποια μέλη του φόρουμ.

Όπως και νάχει, Αλέκο αν πραγματικά ασχολείσαι επαγκελματικά με το αντικείμενο, μόλις κλώτσησες μια ευκαιρία να γίνεις λίγο καλύτερος στη δουλειά σου.

orck 10-09-08 14:41

ελεος ρε Αλεκο
παρολο που δεν ειμαι συμφωνος με το επιθετικο η ειρωνικο υφος ορισμενων απαντησεων που ελαβες (αν και προκαλεσες για να λεμε και την αληθεια)
αλλα τα θελεις και εσυ...

crazyio 10-09-08 14:45

Bannarate την παιδική χαρά μας .... :(
Κρίμα .... :smt084

Sotiris7 10-09-08 14:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Teo (Μήνυμα 288751)
Τι αλλο θα ακουσουμε Θεε μου!!!:smt120:smt120:smt120
Δεν ξερει ουτε καν τα ονοματα των ψαριων του και ξερει πιο πολλα απο οτι ξερουμε ολοι μαζι :D
Υ.Σ. Βαραει πολυ ο ηλιος:rolleyes:

Ταυτόχρονα όμως, το να ξέρει κανείς τις λατινικές ονομασίες των ψαριών, δεν είναι απαραίτητα δείκτης για το πόσα ξέρει για την σωστή διαβίωσή τους..........

Εγώ για παράδειγμα δεν έχω ιδέα από λατινικά ονόματα, αλλά στο σπίτι μου υπήρχαν ενυδρεία από όταν ήμουν 5 ετών (τώρα είμαι 40) και εγώ έχω δικά μου ενυδρεία τα τελευταία 20 χρόνια.

Τα ψαράκια μου περνάνε μια χαρά στα σπίτια τους, μεγαλώνουν, γεννάνε, αρρωσταίνουν καμιά φορά, άλλα θεραπεύονται άλλα πεθαίνουν (και αυτό κομμάτι της ζωής είναι), μένουν μαζί μου για χρόνια κλπ κλπ κλπ

Το γεγονός πως δεν γνωρίζω τις λατινικές ονομασίες, δεν είναι επειδή δεν ξέρω πως να τα περιποιηθώ, αλλά απλώς επειδή δεν με απασχόλησε ποτέ το να τις μάθω.

steady 10-09-08 17:50

Παράθεση:

Απλα καποιος δεν την προσεξε (θα τον καρατομησουμε συντομως :grin: )
χουχου ποιος αραγε?:p

sotiris7

λεμε για τις λατινικες ονομασιες επειδη ειναι σχεδον σιγουρο οτι αμα δεν ξερεις πως λενε το ψαρι σου δεν θα ξερεις και που ζει τι απαιτησεις εχει κτλ!

οκ σιγουρα μπορει σε καποιες περιπτωσεις να μην ισχυει αμα εχεις guppy πχ
αμα ομως εχεις ποιο απαιτητικα ψαρια

α ρε αλεκο απο ψαρια δεν ξερεις(και ειναι και η δουλεια σου) τα @@ να βγεις ανοιχτα να πεις ποιος εισαι ακομα και αν θηχτικες δεν τα χεις τι παιδι εισαι συ ρε γαμωτο:grin::grin:

crazyio 10-09-08 18:24

Καλά ρε παιδιά ..
Τι σας κάνει να πιστεύετε πως ο τύπος έχει pet shop?
Επειδή το είπε ?
Σας έκανε ο ο τρόπος γραφής του για σοβαρό άνθρωπο ή επαγγελματία ?
Μην τρελαθούμε και τελείως ..
Ακόμα και το τελικό του ποστ, που αν όντως το αρχικό του ήταν δόλωμα, θα μπορούσε να είναι πιο καλογραμμένο και πιο ώριμο.
Η έκφραση "εχω περρισοτερες γνωσεις απο οτι εχετε ολοι σας μαζι και ξερετε γιατι?αυτη ειναι η δουλεια μου!" μου θυμίζει νηπιαγωγίο και τον διάλογο:

- Μπουμ, σε σκότωσα.
- Δεν μπορείς, έχω ασπίδα !

ΕΛΕΟΣ !


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:24.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01430 seconds with 10 queries