Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Διαγωνισμός Ενυδρείων 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=188)
-   -   ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ- Διαγωνισμος aquascaping (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=42945)

Γιαννης Μ5 17-11-10 15:15

[QUOTE=georgarask;509202]Προλάβαινουμε να σου κανω μια επισκεψη με την ταπεινη μου compact :p[/QUOTΕ


Γαυρε εισαι παντα καλοδεχουμενος:p:p:p

Raven 22-11-10 03:06

Aν ειχα λιγο χρονο και μεταφορικο μεσον θα ειχα αλωνισει ολη την Αθηνα (μην πω οτι θα πηγαινα και μεχρι 300χλμ ακτινα γυρω απο την Αττικη) και θα φωτογραφιζα ολων σας τα ενυδρεια. Ετσι κι αλλιως βαρεθηκα να φωτογραφιζω τα δικα μου και ξεμεινα απο μοντελα.:p

Β. Ελλαδα δεν θα ερχομουν γιατι εκει ειναι αλλουνου φωτογραφου κλιμακιο..:D


Σημερα σωθηκε και η κατηγορια των βιοτοπικων...ξεπερασε τις 5 συμμετοχες και ισχυει κανονικα.

Ο στοχος μου απο την αρχη ηταν να πιασουμε τις 40 συμμετοχες. Νομιζω οτι ειναι ακομα εφικτο και περιμενω να δωσετε εσεις το κυρος στον διαγωνισμο, ωστε του χρονου να συνεχιστει απο θεση ισχυος.

Dimis 22-11-10 03:16

Εχει ψωμι ακομα...
Πολλοι θα σου στειλουν το τελευταιο 3ημερο.
Ενας απο αυτους θα ειμαι και εγω...
Ενα φυτεμενο...
Ενα βιοτοπικο...
Ισως και ενα υφαλμυρο...
Υπομονη!

Raven 22-11-10 03:31

Aυτα ειναι καλα νεα !! :smt041 ευχαριστω Δημητρη για την στηριξη !
Το καλο ειναι οτι εχουμε και ενυδρεια φυτεμενα και βιοτοπικα που και αλγιτσες εχουν και δεν ειναι ολοκληρωμενα και ειναι και απλα καθημερινα ενυδρεια που δεν προοριζονταν ισως για διαγωνισμους.
Παρολα αυτα τα παιδια που τα εστειλαν το εκαναν για την χαρα της συμμετοχης και για μενα αυτοι ειναι και οι πιο αξιαιπαινοι ολων.
Οταν εχεις ενα super-ντουπερ μποστανι δεν θες και πολλα να το στειλεις αλλα οταν ξερεις οτι το ενυδρειο εχει ελλειψεις ή ειναι ατελειωτο, τοτε θελει θαρρος και το κανεις για την ιδεα και οχι για τα βραβεια.

Πολλοι στην αρχη του διαγωνισμου μου ειπαν οτι ηταν λαθος μου που αναρτηθηκαν οι φωτογραφιες των ενυδρειων που λαμβανουν μερος γιατι καποιοι ισως να δισταζαν οταν εβλεπαν καποιο ενυδρεια -αστερια.
Με χαρα μου ομως βλεπω οτι δεν κολλατε πουθενα και αυτο ειναι και το καλυτερο.;)

beat89 22-11-10 15:19

Μα αυτο ειναι το νοημα του διαγωνισμου.
Να συμμετεχουμε οσοι περισοτεροι μπορουμε κ αν ειναι δυνατον ολοι.
Μια φωτογραφια χρειαζεται μονο.
Να περιμενεις κ απο εμενα ενα βιοτοπικο.....;)

Dimis 26-11-10 14:32

Ειχα την εντυπωση πως η ληξη υποβολης ηταν στις 15/12...
Εχθες το βραδυ διαπιστωσα οτι ειναι μεθαυριο.....

Αντε τωρα να τρεξεις να προλαβεις 3 ενυδρεια,με τα 2 εκ των οποιων νεοστημενα!
Και σαν νεα ενυδρεια ειναι στην φαση των παιδικων ασθενειων!

Πάνος 26-11-10 14:33

τρεεεεξεεε!!!! :D

Raven 26-11-10 14:36

Η ληξη υποβολης συμμετοχων ειναι την Τριτη 30 Νοε. μεχρι τα μεσανυχτα. Προλαβαινεις Δημητρη για να τα καθαρισεις να αλλαξεις νερο και να βγαλεις φωτογραφια.

Dimis 26-11-10 14:48

Μια κουβεντα ειναι αυτη Αλεξανδρε...
Με 2 δουλειες,με γυναικα,με παιδι,με σκυλο...Ασε που εχω και ελιες!

Αλεξάνδρα Κατσούρη 26-11-10 14:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 511271)
Παρολα αυτα τα παιδια που τα εστειλαν το εκαναν για την χαρα της συμμετοχης και για μενα αυτοι ειναι και οι πιο αξιαιπαινοι ολων.
Οταν εχεις ενα super-ντουπερ μποστανι δεν θες και πολλα να το στειλεις αλλα οταν ξερεις οτι το ενυδρειο εχει ελλειψεις ή ειναι ατελειωτο, τοτε θελει θαρρος και το κανεις για την ιδεα και οχι για τα βραβεια..;)

Συμφωνω απολύτως. Κι εμείς που το στείλαμε (με τον Χριστόφορο δηλ), είχαμε το φόβο ότι η φωτογραφία μας είναι τρισάθλια!! Απαράδεκτη. Βλέποντας τα άλλα πριν του δικού μας :smt120:smt120 :confused: Το κάναμε όμως για τη συμμετοχή.

Τσιόνογλου Σταύρος 26-11-10 23:14

Αντε στείλτε τα οσο προλαβαίνεται,μακάρι να ήταν κάποια φυτά που παρήγγειλα εγκαίρως εδω για να στείλω και άλλη συμμετοχή ,δυστυχώς έρχονται την Τετάρτη :confused:.

kingrim 26-11-10 23:26

εχεις το δικαιομα να αλλαξεις μια φορα την φωτο σου στειλε την συμμετοχη σου με μια φωτο τωρα και κανε την τριτη αλλαγη με νεα φωτο ;)

Raven 27-11-10 01:47

Eδω εχω να πω και κατι σημαντικο.. μπορουν να το επιβεβαιωσουν αν θελουν και καποιοι απο αυτους που εστειλαν τη συμμετοχη τους.
Σε περιπτωση που δεν μπορειτε να πετυχετε μια καλη φωτο, μην διστασετε και στειλτε την καλυτερη που μπορεσατε να βγαλετε αλλα σε οσο γινεται πιο μεγαλο μεγεθος και αναλυση και εγω θα την διορθωσω θα την κροπαρω, και θα την μεταμορφωσω οσο γινεται με μια μικρη επεξεργασια. Αρκει να μην ειναι πολυ σκοτεινη, υπερβολικα θολη η πολυ μικρης αναλυσης.;)

Περιμενω κι αλλες συμμετοχες μεσα στο Σ/Κ, διαγωνισμος της παρεας ειναι και πιο πολυ για την εμπειρια και για την συμμετοχη σας στηθηκε ολο το πανηγυρι. Οι κριτες θα ειναι ιδιαιτερα διακριτικοι και ευγενικοι και κανεις δεν θα σας παρει το κεφαλι οποτε δεν βλεπω το λογο για δισταγμους.

Πάνος 28-11-10 00:30

σαν κριτης αλλα και σαν μελος θελω να πω ενα μεγααααλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους τους συμμετεχοντες. παιρνουν μερος πολλα και διαφορετικα ενυδρεια...ολα ομως με την προσωπικη σας σφραγιδα που τα κανει ιδιαιτερα και μοναδικα!!!
ενα κομματι του σπιτιου σας, του χρονου σας και της φροντιδας σας το μοιραζεστε μαζι μας και αυτο σας καθιστα αξιεπαινους.
ανυπομονω και για τις συμμετοχες της "τελευταιας στιγμης" :p

kingrim 28-11-10 10:25

2 μερες εχουν μεινει καντε μια αλλαγη νερου καθαρισμα τα τζαμια (ειναι και Κυριακη) βγαλτε το βραδυ μια φωτο και στειλτε :)

Raven 29-11-10 01:03

Με τρελλανατε σημερα ! τρεχω πανικοβλητος και εχω ανοιχτα 5-6 παραθυρα, μονιμα στον υπολογιστη.:D
Για να μην αναφερω τα πμ που κοντευει να γεμισει ο φακελος μου..:smt120

Οι συμμετοχες σας ερχονται κατα ριπας :smt041 Σωθηκε και η κατηγορια vivarium/paludarium. Βεβαια χρειαστηκε να μαστιγωσω :smt079 τουλαχιστον εναν κυριο να στειλει το vivarium, και να εφαρμοσω υπουλες και υπογειες τεχνικες αλλα χαλαλι του :smt052

Λογω περιορισμενου χρονου, δεν στελνω επιβεβαιωση. Η επιβεβαιωση ειναι η αναρτηση του ενυδρειου εδω.
Aν καποιος στειλει συμμετοχη και δεν δει το ενυδρειο του αναμεσα στα υπολοιπα, να επικοινωνησει μαζι μου.

Αυτη τη στιγμη εχουμε 56 συμμετοχες και ειμαι βεβαιος οτι ακολουθουν κι αλλες..

Το ειχα πει εγω απο την αρχη:
Παράθεση:

Σηκωνω με χαρα το βαρος της διοργανωσης, αναλαμβανω το τρεξιμο και ολα τα εξοδα και θυσιαζω πολυτιμο ελευθερο χρονο. Ζητησατε πολλες φορες να θεσπιστει ενας τετοιος διαγωνισμος.
Ζητω λοιπον να με/μας τιμησετε με την συμμετοχη σας και την σοβαρη αντιμετωπιση που αρμοζει σε μια τετοια προσπαθεια.

Ειμαι σιγουρος οτι ολοι σας θα ειστε καταπληκτικοι. +-3
Και οντως ειστε ! Ευχαριστω..+-3+-3+-3

Γιώργος Κ 29-11-10 01:55

Και να πω και εγω ενα ευχαριστω σε ολους και ολες που πηραν μερος!!

Παντα σαν Ελληνες τα αφηνουμε ολα τη τελευταια στιγμη ... το περιμενα .... και αν ειχαμε και παραταση (κατι που λατρευουμε ολοι οι Ελληνες) τοτε θα ηταν ακομα πιο πολλες οι συμμετοχες. :D:D:D

Βλεποντας τις φωτογραφιες των ενυδρειων που πηραν μερος ως τωρα πραγματικα ειναι δυσκολο να πω ποιο ειναι το καλυτερο! (θα το διαπιστωσετε και οι ιδιοι στη ψηφοφορια του κοινου!)

Σιγουρα ομως τα ενυδρεια που εχουν στηθει για πρωτη φορα απο νεους χομπιστες ειναι τα καλυτερα για μενα αφου το μελλον ειναι ολοι αυτοι και αν η πρωτη τους προσπαθεια ειναι ετσι φανταστειτε τι θα επακολουθησει! Επιπλεον χρειαζεται θαρρος και θρασος (με τη καλη εννοια που λεει ο Λαζοπουλος :D) να πλασαρουν το ενυδρειο τους διπλα σε πανεμορφα κυριολεκτικα ενυδρεια και για μενα εκεινοι ειναι οι μεγαλοι νικητες αυτου του διαγωνισμου!!

Αντε πολυ σοβαρεψα ....
Επειδη ειμαι κριτης αλλα και μηδενιστης ... λυπαμαι ολοι θα παρουν 0 απο εμενα +-6:smt025:smt043:smt110:smt054


Αντε με συγκινησατε και για αυτο θα ποσταρω συντομα ... κατι πολυ χρησιμο για οσους θελουν να ασχοληθουν με τα υδροβια φυτα ... ετσι ωστε του χρονου ... να δουμε ενυδρεια-κοσμηματα!! :smt020

Ευχαριστω και τους δισκοπαθεις που στηριξαν τον διαγωνισμο και εφαγαν τους Αφρικανους ... :D:D:p

Τσιόνογλου Σταύρος 29-11-10 02:01

Καλή χώνεψη ΜΗΔΕΝΙΣΤΗ.

Eric 30-11-10 12:12

Οσοι το σκεφτονται ακομα, εχουν 12 ωρες να κανουν μια αλλαγη νερου, να καθαρισουν, να φωτογραφησουν και να στειλουν την συμμετοχη τους!
Μπλοκαρετε το μαιλ του Αλεξανδρου!!!:D

kingrim 30-11-10 12:32

αντε παιδια λιγες ωρες ακομα :) ΣΤΕΙΛΤΕ ΦΩΤΟ

glazar 30-11-10 20:32

και για να μην χαλασω την παραδοση, πιστευω να προλαβα και εγω να στειλω φωτογραφια.

Τελικα θα επρεπε να ειχαμε και παραταση ....:)
Παράθεση:

georgarask
Παντα σαν Ελληνες τα αφηνουμε ολα τη τελευταια στιγμη ... το περιμενα .... και αν ειχαμε και παραταση (κατι που λατρευουμε ολοι οι Ελληνες) τοτε θα ηταν ακομα πιο πολλες οι συμμετοχες. :D:D:D

Γιώργος Κ 30-11-10 21:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από glazar (Μήνυμα 515515)
και για να μην χαλασω την παραδοση, πιστευω να προλαβα και εγω να στειλω φωτογραφια.

Τελικα θα επρεπε να ειχαμε και παραταση ....:)

Προλαβες ... :p επρεπε ομως στις 23:59:59 να ησουν στο τσαααακ!! :D:D

panos1972 30-11-10 23:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgarask (Μήνυμα 515571)
Προλαβες ... :p επρεπε ομως στις 23:59:59 να ησουν στο τσαααακ!! :D:D

Μαλλον για μένα μιλάτε!!!!

zipo 30-11-10 23:38

Και έχω στο νου μου άλλα 2 ενυδρεία που μπήκαν στο διαγωνισμό μόλις προ ολίγου!Τελικά,η ελληνική παράδοση της τελευταίας στιγμής δε σπάει.:cool:

nicpapa 30-11-10 23:43

Ο Raven θα έχει τρελαθει , θέλω να δώ πόσα ενυδρεία θα μπούν στο τέλος... :rolleyes:
Και θέλω να πώ ένα μεγάλο μπράβο για τον Raven για τον διαγωνισμό!!!
:smt041:smt041:smt041

panos1972 01-12-10 00:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 515633)
Και έχω στο νου μου άλλα 2 ενυδρεία που μπήκαν στο διαγωνισμό μόλις προ ολίγου!Τελικά,η ελληνική παράδοση της τελευταίας στιγμής δε σπάει.:cool:

Υπερβολάρα!!!!

Το δικό μου: Αποστολή 11:57 :D:D:D
Αλήθεια!

Eric 01-12-10 00:05

Σιγουρα θα εχει πολλη δουλεια ο Αλεξανδρος και η κριτικη επιτροπη τις επομενες μερες...Ας τους δουσουμε τον χρονο τους... Καλη επιτυχια σε ολους που λαβαμε μερος και συγχαρητηρια για την οργανωση!!!:smt041:smt041:smt041

Γιώργος Κ 01-12-10 00:18

Ο Αλεξ εχει οντως τρελαθει αλλα ειναι και πολυ χαρουμενος που ειχαμε τοσες πολλες συμμετοχες!!! :p:p
Μοιραζομαι και εγω την ιδια χαρα και ευχαριστω και παλι ολους που πηραν μερος και ευχομαι του χρονου να ειναι ακομα ποιο πολλες οι συμμετοχες!!!! :smt041

Χριστόφορος Μίχας 01-12-10 00:48

Εγω πρόλαβα και έστειλα και το δεύτερο "ξαφνικά" χωρίς να περιμένω να φουντώσουν τα φυτά που είχα κλαδέψει και αλλάξει μόλις την προηγούμενη ημέρα. Το αποτέλεσμα δεν με ικανοποιούσε αλλά δεν πειράζει όμως, γιατί η συμμετοχή είναι που μετράει. Στον επόμενο διαγωνισμό θα είμαστε καλλίτερα προετοιμασμένοι και όχι την τελευταία ώρα..

Φίλε Αλέξανδρε σε ευχαριστούμε για τον κόπο σου και το κέφι με το οποίο μας παρακίνησες. Η πρωτοβουλία αυτή να θεσπιστεί για κάθε χρόνο.:smt041

bokostas 01-12-10 02:26

Τέτοια επιτυχία, ούτε που το φανταζόμασταν, μπράβο στον εμπνευστή/διοργανωτή και σ' όλους τους συμμετέχοντες.:smt038 Μακάρι να γινόταν ετήσιος θεσμός.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:28.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02518 seconds with 11 queries